İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

‘Gaffar Okan’ı JİTEM öldürdü!’

Posted by admin Şubat 22, 2012


Öldürülen kumarhaneciler kralı Ömer Lütfi Topal’ın şoförünün oğlu konuştu.

Askeri personel olduğunu belirten Emrah Özdemir, Türkiye’nin önemli faali meçhul cinayetlerinden eski Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan, eski Mardin Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden ile eski Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Musa Anter’in nasıl öldürüldüğünü anlattı. Özdemir, bu kişilerin JİTEM bünyesinde kurulan timlere komutanlık yapan ve halen Ergenekon’dan tutuklu bulunan bazı isimler tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Diyarbakır, Mardin, Batman ve Şırnak’ta çeşitli tarihlerde birden fazla adam öldürme, kundaklama ve bombalama eylemi gerçekleştirdikleri iddiasıyla yargılanan ve aralarında ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım ve itirafçı Abdulkadir Aygan’ın da bulunduğu 16 sanıklı JİTEM davasına devam edildi. Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklar katılmazken, tanıklık talebi kabul edilen askeri personel Emrah Özdemir dinlendi.

Özdemir, itirafçılardan Adil Timurtaş, İbrahim Babat, Fethi Çetin, Abdulkadir Aygan ve Ali Ozansoy’u tanıdığını dile getirdi. Babasının Ömer Lütfi Topal’ın şoförü olmasından dolayı çok sayıda üst düzey komutan ve devlet yetkilisiyle tanıştığını anlatan Özdemir, 6,5 yıldır bir cinayetten tutuklu bulunduğu cezaevinde vicdan azabı çektiğinden dolayı bildiklerini anlatmaya karar verdiğini söyledi.

“2004’TE MAHMUT YILDIRIM’LA GÖRÜŞTÜM”

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Hayrettin Ertekin‘in kuyumculuk dükkanına sürekli gidip geldiğini belirten Emrah Özdemir, buraya gelip giden Arif Doğan başta olmak üzere birçok kişiyi tanıdığını dile getirdi. Özdemir, “Arif Doğan’ın Ümraniye Çavuşbaşı’nda evi vardı. Oraya sık sık gidiyordum. İtirafçı Adil Timurtaş ile cezaevi arkadaşıydık. O cezaevinde yazdığı notları avukat Serkan Saçan aracılığıyla Arif Doğan’a ulaştırıyordu.” dedi. Hayrettin Ertekin, Arif Doğan ve başka istihbaratçı askerlerin sık sık bir araya geldiğini ve Güneydoğu’daki olaylar hakkında konuştuklarını belirten Özdemir, kendisinin onlardan duyduğu olayları sürekli not aldığını dile getirdi. İtirafçı Adil Timurtaş aracılığıyla Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım‘la telefonla görüştüğünü anlatan Özdemir, Timurtaş’ın Yeşil’le defalarca görüştüğüne şahit olduğunu dile getirdi.

“MUSA ANTER’İN ÖLÜM EMRİNİ ARİF DOĞAN VERDİ”

Musa Anter cinayetini işleyen Adil Timurtaş’ın olayın nasıl olduğunu cezaevinde kendisine anlattığını belirten Özdemir, şunları söyledi: “Musa Anter’in yazdıkları JİTEM Grup Komutanlarını rahatsız etmiş. Arif Doğan, bir kere Musa Anter’e gitmiş söylemiş: ‘Kendine dikkat et. Seni öldüreceklerdi biz önledik’ diye. Musa Anter, Türkiye İşçi Partisi toplantılarına katılıyormuş. Buradaki konuşmalar da JİTEM’i rahatsız etmiş. Ölüm emrini, Adil Timurtaş’ın anlattığına göre Arif Doğan veriyor. Adil’in ekibinde Mahmut Yıldırım, Hogir, Aygan, Fethi Çetin, Hüseyin Tiril ve Ali Ozansoy varmış.

“BAHTİYAR AYDIN’I ATİLLA UĞUR’UN ‘BIÇAK TİMİ’ ÖLDÜRDÜ”

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 1993 yılında öldürülen Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın olayını da anlatan Özdemir, şu iddialarda bulundu: “Adil Timurtaş ile Serdar Akdoğan isimli jandarma komutanı Aydın olayını konuşuyorlardı. Onların anlattığına göre, Aydın Lice’de öldürülmüş. Olayda kullanılan silah karakolda bulunuyor. Adil’in ‘bizimkiler’ diye tabir ettiği kişiler silahı karakolda yok etmişler. Ali Ozansoy, Fethi Çetin, Adil Timurtaş olaydan sonra Lice’yi yakıp yıkmışlar. Bu infazları ‘Bıçak’ timi denilen Albay Atilla Uğur’a bağlı tim yapmış. Bu tim, adam kaçırma, öldürme, kaçakçılık, altın kaçakçlığına kadar bir sürü iş yapmış. Atilla Uğur’u destekleyen paşa ise Şener Eruygur’dur.”

“GAFFAR OKKAN’I JİTEM İLE HİZBULLAH BİRLİKTE ÖLDÜRDÜ”

Tanık Emrah Özdemir, Diyarbakır’da düzenlenen silahlı saldırı sonucu 5 korumasıyla birlikte şehit edilen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan olayını da anlattı. Hayrettin Ertekin, Arif Doğan ve 8 istihbaratçının kendi aralarında yaptığı konuşmaya göre, Okkan’ı JİTEM ile Hizbullah ekiplerinin birlikte öldürdüğünü ileri süren Özdemir, “Nedeni ise Gaffar Okkan hem halkın sevgisini kazanmış hem de JİTEM’in üzerine çok gitmiş. Koman Paşa diye birinden bahsediyorlardı. Ergeneken tutuklusu Muzaffer Tekin olduğunu söylediler. O Hizbullah’ı JİTEM’e eğittirmiş. Temizöz de Hizbullah’a silah desteği sağlamış.” dedi.

“ÖZDEN’İN ÖLDÜRÜLECEĞİNDEN VELİ KÜÇÜK’ÜN HABERİ VARDI”

Özdemir, eski Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Albay Rıdvan Özden’in nasıl ve kimler tarafından öldürüldüğünü de bildiğini söyledi. Tanık Özdemir, konuyla ilgili olarak şu ifadeyi verdi: “Yeni itirafçı biri, Hayrettin Ertekin ve Salih adındaki binbaşının kendi aralarında yaptığı konuşmada Rıdvan Özden’i JİTEM’in öldürdüğünü duydum. Özden hem JİTEM’e karşıymış, hem de JİTEM’ciler hakkında işlem yapmış. Bunun üzerine haklarında işlem yapılan JİTEM’ciler Diyarbakır’a gelerek durumu anlatmış. Adil Timurtaş’ın ekibi Özden’e iki kez saldırı düzenlemiş. Birincisinde olmamış ama ikincisinde öldürülmüş. Özden’in öldürülmesinde Hasan Atilla Uğur, Veli Küçük ve Arif Doğan’ın bilgisinin olduğunu söylediler. Ama kararı kimin verdiğini bilmiyorum. JİTEM’deki Adil Timurtaş ve ekibi öldürmüş, PKK yaptı demişler.”

“İTİRAFÇILAR ÖZEL KUVVETLER KOMUTANLIĞI KİMLİĞİNİ TAŞIYORDU”

İstanbul’da işyeri sahibi olan itirafçı Adil Timurtaş ve diğerlerinin Özel Kuvvetler Komutanlığı kimliği taşıdığını belirten Özdemir, onların çevrede albay ya da general olarak bilindiklerini kaydetti. Özdemir, Adil’in Gül adındaki bir albayın kızıyla da arkadaş olduğunu, eski Başbakan Tansu Çiller‘in zırhlı aracını kullandığını kaydetti.

4 Yanıt to “‘Gaffar Okan’ı JİTEM öldürdü!’”

 1. Kaan said

  Ömer Lütfi Topal’ın Kurtlar Vadisinde ki adı Önder Zülfü Koşar 🙂

 2. MUSTAFA DAG said

  DİCEK BİR KELİME YOK BU İNSAN GERCEKTEN SEHİT EDİLDİ Dİ

 3. M.Volkan ŞENTÜRK said

  GAFFAR OKANI ÖLDÜENDE DERİN DEVLET JİTEMİN İÇİNDEKİ ERGENEKON !

 4. baran said

  bilmedigimiz daha çok şey var sadece bu degil

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: