İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

HSYK aslında kimi kurtardı?

Posted by admin Şubat 17, 2010


HSYK; Özel Yetkili Başsavcı, Başsavcı vekili ve diğer savcıların tamamını görevden aldı. Bu kararla iki önemli dosyayı takip eden Erzurum Özel Yetkili Mahkemesi’nin hiç bir savcısı kalmadı. Peki HSYK kimi kurtardı?

İki önemli dosyadan biri malum Erzincan Başsavcısı ile ilgili dosya, diğeri 3. Ordu Komutanı Org. Saldıray Berk ile ilgili dosya.

Bu kadar kritik kararları takip eden bir ekibin tamamının görevden alınması ile HSYK Savcı ve Hakim bağımsızlığını tamamen yok etmiştir.

HSYK, Özel Yetkili Mahkeme’de kimse kalmadığından yerlerine kendi istek ve talepleri doğrultusunda yeni savcılar tayin edecek. HSYK bu kararıyla, bir kez daha hukuka mutlak müdahalesini tekrar gösterdi.

Bu olay uzun süredir hukuka müdahale diye bas bas bağıran Baro, YARSAV, ve bazı yargı üyelerinin, yargı bağımsızlığından ne anladıklarını tam olarak ortaya koymaktadır.

HSYK bu kararıyla aslında Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner’i kurtarmadı zira Cihaner şu an hapiste ve dosya artık mahkemede.

HSYK bu kararıyla 3. Ordu Komutanı Org. Saldıray Berk’i kurtardı.

Saldıray Berk’in bu sabah Ankara’ya gelişiyle Etimesgut askeri tesislerinde başlayan hareketlenme, ardından HSYK’nın olağanüstü toplantı kararı ve bilinen karar.

Dolayısıyla bu karar İlhan Cihaner’i değil Saldıray Berk’i kurtarmaya yönelik bir operasyondur.

Yaklaşık bir hafta sonra Erzurum Özel Yetkili Savcılığına ifade vermek için çağrı yapılan Org. Saldıray Berk’i kurtarma operasyonudur.

HSYK’nın Paşa kurtarma operasyonunun bahanesi de hazır ‘savcı yetkisini aştı’.

Bütün hukukçuların ittifakla karşı çıktığı hukuksuzluğu işleten HSYK, ‘ yetki aşımı’ açıklaması tamamen hukuksuzluğu uydurduğu kılıftır.

Asıl hedef ‘Er- Berk’i kurtarmak…

11 Yanıt to “HSYK aslında kimi kurtardı?”

 1. ankara hakan said

  ANLATTIGINIZ HİKAYEDE SAVCI, CİHANERİN SORUŞTURDUĞU İSMAİLAĞA CEMAATİNDEN NEDEN BAHSETMİYORSUNUZ. ERZURUM SAVCISI, İSMAİLAĞA CEMAATİNİ KÖŞEYE SIKIŞTIRAN SAVCI CİHANERİ YASADIŞI GÜÇ KULLANARAK TUTUKLATMAKLA ESAS İSMAİLAĞA CEMATİNİ KURTARMIŞTIR.

  KURTARILAN GENERAL DEĞİL HAİN İŞBİRLİKÇİ İSMAİLAĞA CEMAATİ MENSUPLARIDIR. YANLIŞ BİLGİ VERİP İNSANLARI YANILTMAYIN.

  SAYGILARIMLA

 2. cengiz said

  verdiğiniz bilgilere diyecek lafım yok ama bu yetki aşımı olayından sonra gündeme gelen yargı reformu söylemlerine bence çok dikkat edilmeli. bu olayın ardından yargı reformunu ilk dile getiren cumhurbaşkan’ı oldu daha sonra da hükümet bunu kabüllenmeye başladı ve ülkede yargı reformu şart nidaları atılmaya başladın.bu yargı reformu sayesinde hükümet; anayasa mahkemesinin, hsyk’nın ve daha birçok önemli makamın yapısını değiştirmeyi düşünüyor.yanlış anlaşılmasın elbette bende yargı reformundan yanayım.çünkü yargımız ne kadar ben tarafsızım desede biçok konuda taraflı davranmakdatır. ama hükümetin yapacağı yanlı bir yargı reformunu da kabül etmem mümkün değil.yani iki tarafıda çıkmaz yol durumunda.Allah sonumuzu hayır etsin…

 3. Turan said

  Dostum ismail aga cemaati ne cürüm işlemişte soruşturma açmış adam cemaatlere silah koyup suç işlettirecekti beyler hatırlarmısınız bilmem ama birkaç yıl önce ismail aga cemaatinde cinayet işlendi ve cinayeti cemaate yeni katıla nbirileri işledi ve cemaat medya tarafından baya pislendi cihaner bunların ardından silah koydurup cemaati tamamen pisletecekti buna ne diyorsunuz peki ?

  Üstelik olay cemaatle ilgili bişey degil daha öncedende şemdilli’de görevden alınan savcı ne olacak birileri pisliklerini kapamak için ne ugraşlar veriyor hiç fark ettinizmi ?

  Beyler bu ülkedeki gibi bir yargı daha diger avrupa ülkelerinde bu kadar bagımsız bir yardı bence hiçbir yerde yoktur türkiye gibi ülkeler için geçerli bu sözüm çünkü görevini yapan savcılar ya görevden aldırılıyor yada silahla susturuluyor (dogan öz suikasti ) Buna dikkat edin çünkü yargının eli yetmedigi yerde silah konuşturulup susturuluyor bu ülkede yargı bu kadar bagımsız olursa katsayı sorunu olur (ki kardeşim meslek liselidir ) savcı sorunu olur susurluklar kapanır ergenekon savcılarının yetkileri alınmaya çalışılır savcılar öldürülür hiçbir dava aydınlanmaz pislikler ortaya çıkamaz ve halimiz gittikçe harap olur bu gidişata bir dur deme zamanı geldi…

 4. cengiz said

  ne yani bu gidişata akp hükümetimi dur dicek? hiç sanmam onlarda yargıyı kendilerine göre eğip bükecekler sonuçta yargı sadece el değiştirmiş olacak o kadar.

  tamam yargı katsayı olsun (benim kardeşimde meslek liseli çıkışlıdır) türban kararları ile olsun bi çok kere taraflı davrandığını göstermiştir ama ki bu yargı akp hükümetinin yapmaya çalıştığı biçok özelleştirmeyi ya durdurdu ya da özelleştirmeyi geçiktirdi.

  yine söylüyorum elbet bu yaptıkları yargının yaptığı yanlışları meşru kılmaz.bi yargı reformu şarttır ama akp hükümetinin taraflı yargı reformu bu ülkeyi daha da çıkmaza sürükler.

 5. ankara hakan said

  yani cemaatlerin yapılanıp devletin önemli kadrolarına sızmaları, cematlerin insanları çocuk yaşta himayesine alıp cumhuriyet düşmanı ajan olarak yetiştirmesi yasal bişey, SAVCININDA BU CEMAAT DENİLEN VATAN DÜŞMANI HAİNLERİ SORUŞTURMASI HUKUKSUZLUK ÖYLEMİ. bikere ismailağa cemati zaten silahsız bir örgüt olduğu için savcı cihaner soruşturuyor, ne diye sözde cemati silahlandırıp elindeki dosyayı erzurum savcısı osmana kaptırsın, zaten cemaat silahlı diye cihanerden dosyayı istyen savcı osman, esas cemaati silahladırmaya çalışan sizin yetiştirdiğiniz savcınız osman,

  arkadaşın yorumna göre, bizdeki yargı hiç bir avrupa ülkesinde yokmuş, BUNU SÖYLÜYOSUNDA, PEKİ AVRUPADADA HİÇ BİR DİNİ ÖRGÜTLENMENİN MEVCUT DEVLET YÖNETİMİNİ YIKIP DİNİ BİR YÖNETİM KURMA HAYALLERİ OLMADIĞINI NEDEN SÖYLEMİYOSUNUZ.yargı sistemini anayasıyı değiştirin ismailağanın fethullahın ajanları rhat çalışsınlar istedikleri gibi at koştursunlar demi… esas sizin sorununuz yargı filan değil. SİZİN SORUNUNUZ HAİNCE HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEK BİR YARGI SİSTEMİ OLUŞTURMAK. Allaha şükür ki şuanli mevcut sistem ve yargı sizin bu hainliklerinize bir şekilde engel oluyor.

  saygılar

 6. ankara hakan said

  KATSAYI SORUNUDA, TÜRBAN SORUNUDA, erbakan, tayyip, apdullah gibi zihniyetlerin İMAM HATİPLER BİZİM ARKA BAHÇEMİZ gibi söylemlerinden kaynaklanmıştır.

  kimse tutupta yargıya kabahat bulmasın, birilerine hesap soracaksanız imam hatiplerin arka bahçeleri olduğunu idda eden zihniyetlere sorun. malesefki suçu günahı olmayan imamhatipliler bu zihniyetler yüzünden mağdur durumdalar.

 7. ismail said

  ANKARA HAKAN kardeşim.cihaner cemaatleri soruşturmuyordu.cemaatlerin başına çorap örmeye çalışyordu.içine sızdırdığı adamına cemaatdeki şu kişinin çantasına şu dökümanı koyacaksın,şu kişinin çantasına şu silahı koyacaksın gibi tezgahlar kurmaya çalışıyordu.amaç cemaatları tehlikeli ve yükselişe geçmiş gibi göstererek darbe zeminine katkıda bulunmaktı.danıştayı kimin yaptığına bak.işçi partili biri.müslüm gündüzü hatırla alkoliğin teki çıktı.fadime şahin i hatırla pavyon kadını aslı.daha bir çok tezgahlar kuruldu bu ülkede.kendi halinde dinini yaşamaya çalışan siyasete hiç bulaşmayan cemaatlara iftira atmak ne demek oluyor.kimse cemaatleri kötü göstermeye çalışmasın.herkes özgürce kimsenin işine karışmadan dilediği gibi yaşama hakkına sahiptir.yüzlerce yıldır bu topraklarda var olan cemaatleri iftira ile kimsenin kötü göstermeye hakkı yok.hiçbir gerçek cemaat siyasete girmez.ve girmemiştirde.

 8. Yalnızca Doğruyu said

  Ankara Hakan sanırım olayları değerlendirme yetin dar.
  Dedikodu malzemesiyle yazılar yazman ilginç.
  Geniş açıyla bak kardeş.
  Fazla da kasma, boşver.
  Beynini başkasına emanet edeceğine kendin çalıştır derim.
  Ne kadar az şey bilirsen onu o kadar şiddetli savunursun.

 9. Ali şükrü said

  Adalet teşkilatındaki Rafızı yapılanma müslümanlara karşı düşmanca davranmaktadır,düzelecek,! Müslüman-Türkler 1939 yılında ellerinden alınan devletlerini tekrar ele geçireceklerdir.

 10. Ali şükrü said

  İsmailağa cemaatinde ne varmış???

  Sizin “Dede” cemaatiniz heryeri sarmış sizinki cemaat değilmi?? İsmailağa cemaati sizin gibi devlet düşmanı değil.!!

 11. ankara hakan said

  Allah şükür sizin gibi cemaatlerin kucağına oturmayacak kadar düşünce yetim geniş. benim dinimi yaşamam öğremmem için Allah’u tela Kuranı Kerimi ve Hz.Muhamammedi göndermiş, bana git bir cemaate üye ol dememiş, helede bir cemaate üye ol onun bunun telefonunu dinle diye hiç dememiş, sizin gibi cemaatler sözde gizli tanıkları kullanarak (dinimizce yasaklanmış) yalan ve iftira atarak devletin savcısını suçlamaya çalışırsınız. sizin zihniyetiniz devletin personel alımı mülakatında hangi cemaate mensupsun diye sormaktır. sizin gibi şeyhinizin sözünden çıkmamak gibi bir derdimde yok o yüzden ben size geniş düşünmenizi tavsiye ediyorum. mevcut yargı sisteminin gerçek müslümanla bir işi yok, ancak müslümanlığı kullanarak menfaat elde etmeye çalışan hainlerin karşısındadır. dedikodu dediğiniz olaylar ayan meyan ortada ne dedikodusundan bahsediyorsunuz yazın açıkça. çoğu kişi cemaatleri savunmuş burda, arkadaşlar din ile yönetilen bir ülkede yaşayıp daha iyi bir müslüman olmakmı istiyorsunuz… ozaman dinle yünetilen ülkeler mevcut, neden arabistanda yada iranda hayatınızı sürdürmüyorsunuz. neyse ben hepinize tek cümleyle cevap vereyim MEVZU BAHİS VATANSA, GERİSİ TEFARRUATTIR. Saygılarımla. Tanrı Türkü korusun ve yüceltsin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: