İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Sinan Aygün’de masondur!

Posted by admin Mayıs 8, 2009


masonluk dosya_4R_sinanaygün

Ergenekon Terör Örgütü isimli yapılanmanın, kökü dışarıda masonlarla olan ilişkisine bir delil daha ortaya çıktı. Her fırsatta milliyetçilikten ve muhafazakarlıktan dem vuran, kendisini Anadolu çocuğu olarak niteleyen Ergenekon sanığı ATO Başkanı Sinan Aygün’ün de mason çıktı.

 Ergenekon Terör Örgütü isimli yapılanmanın, kökü dışarıda masonlarla olan ilişkisine bir delil daha ortaya çıktı. Her fırsatta milliyetçilikten ve muhafazakarlıktan dem vuran, kendisini Anadolu çocuğu olarak niteleyen Ergenekon sanığı ATO Başkanı Sinan Aygün’ün kökü dışarıda Hür ve Kabul Edilmiş Mason cemiyetine üye olduğu, yapılan üst aramasında loca kimliğinin çıktığı, Aygün’ün emniyet sorgusunda bunu kabul ederek kamuoyunda buranın çok gizli bir birim olmasından etkilenerek mason olmaya karar verdiğini beyan ettiği öğrenildi.

Kendilerini ulusalcı olarak niteleyen Ergenekon Terör Örgütü sanıklarının, kökü dışarıda Masonlarla olan bağlantısı adım adım ortaya çıkıyor. Masonların düzenlediği toplantılara katılıp konuşmalar yapan Ergenekon sanığı emekli Org. Hurşit Tolon ve Mason olduğunu Silivri’de görülen Ergenekon davasının çapraz sorgusunda itiraf eden Ümit Sayın’dan sonra, kendisini milliyetçi-muhafazakar olarak niteleyen ATO Başkanı Sinan Aygün’ün de kökü dışarıda Mason Locası, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlara kayıtlı olduğu belirlendi. Hür Masonların ‘Hoşgörü’ isimli locasında ‘Entered Apprentice’ derecesi ile kaydı bulunan Sinan Aygün’ün emniyet sorgusunda bunu doğruladığı öğrenildi.

LOCA NUMARASI 94/154


Ergenekon iddianamesi ek delil klasöründe yer alan bilgiye göre Sinan Aygün’ün gözaltına alındığında yapılan üst aramasında mason kimliğine rastlandığı, kimlik üzerinde yapılan detaylı incelemede Aygün’ün kökü dışarıda Mason yapılanmasının “Hoşgörü–101” koduyla kurduğu locaya 94/154 koduyla kayıtlı olduğu belirtildi.

94’TE MERAKTAN MASON OLMUŞ SONRA İSTİFA ETMİŞ AMA LOCA KİMLİĞİNİ 12 YILDIR ÜZERİNDE TAŞIYOR
ATO Başkanı Sinan Aygün, İstanbul Emniyeti’nde yapılan sorgusunda kendisine sorulan “Yapılan üst aramanızda Türkiye Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası tarafından 18 Kasım 1994 tarihinde şahsınızın adına düzenlenmiş arkasında imzanızın bulunduğu üye kartı olduğu görülmüştür.
Bu bağlamda siz mason musunuz? Şayet masonsanız su an aktif bir göreviniz var mıdır, değilseniz neden mason üyelik kartı aldınız?
Masonların düzenlediği toplantı ve organizasyonlara katılıyor musunuz? Detaylı bilgi veriniz” şeklindeki soruya karşılık, 1991 yılında Masonluğu çok merak ettiği için şu an ismini vermek istemediği bir arkadaşı vasıtasıyla başvurduğunu, fakat başvurusunun reddedildiğini, kamuoyunda buranın çok gizli bir birim olmasından ötürü kendisinin de ilgisini çektiğini, bu sebepten tekrar başvurduğunu ve masonluğa kabul edildiğini, iki üç sene aralıklarla Ankara Mithatpaşa Caddesi’nde bulunan locaya gittiğini, daha sonra istifa ettiğini söylerken, İstanbul Emniyeti’nde kendisine sorulan Mason üyelik kartını halen hangi maksatla üzerinde taşıdığına ilişkin soruya ise “Herhangi bir nedeni yok. Çok kullanmadığım bir cüzdan içerisinde kalmış” cevabını vermiş.

SAYIN, 3. DERECEDEN MASON
Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Doç. Dr. Ümit Sayın da kendisinin mason olduğunu kabul etmiş, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi’nde görülen Ergenekon davasındaki çapraz sorgusunda savcı Nihat Taşkın’ın, mason olup olmadığına ilişkin sorusuna Mavi Loca’da 3. dereceden mason olduğu cevabını vermişti.

“ATATÜRKÇÜ MASONLAR TOPLANTISINDA HURŞİT PAŞA DA VARDI”
Bu arada; ismi Karargah Evleri yapılanmasında geçen Ergenekon sanığı Kemal Aydın’dan ele geçirilen belgelerde ise emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un masonların toplantılarına katıldığı belirtilmiş, “Mart–20 Kent Otel’de Atatürkçü masonlar, Hurşit Paşa da vardı” şeklinde ifadeler yer almıştı.

Reklamlar

9 Yanıt to “Sinan Aygün’de masondur!”

 1. Mahir said

  Sitenizde haber başlığı olarak kullandığınız cümle hatalıdır. Sinan Aygün kısa bir süreliğine masonluğa girip, çıkmıştır. Sinan Aygün Mason’dur demeniz yanlıştır. lütfen bu cümlenizi düzeltin.

 2. Kerem EyLe said

  Nasıl oluyorda Mason Locasına Girmiş ve Çıkmış Biri Hala Mason Kimliğini Üzerinde Taşıyabiliyor. Resmi Bağ Kopmuş Olabilir ama Gönül Bağı Kopmu mu? Bilemiyoruz. Yazılanlar ve Durum Göz Önüne Alınırsa Başlıkta Bir Sakınca Yoktur. Sayın Sinan Aygün Buradan Kendini SAvunabilir. Kendisine Cevap Hakkı Doğmuştur.

 3. ali said

  ya bu adam mason veya çekinmeyeceği dürüst adam olsaydı ergenekondan içeri alınıp çıktıktan sonrada”VATANSEVER”(bence sahte vatansever) davranışlarına devam ederdi…..biryerlerde sorun var….bıyık bırakmayla adam olunsaydı fatih ürek olurdu….BU TOPRAKLAR ENİNDE SONUNDA “BU ÜLKEYİ SATAN ŞEREFSİZLERİ” BİTİRECEK BİR TÜRK EVLADI ÇIKARACAKTIR…..SEVMEYEN ÇEKSİN GİTSİN…

 4. FelsefeHayat said

  masonluğu karalamaya çalışmaktır bu sadece…acımasız bir haber ve yanlı bir yorum sadece…ne olduğunu bilmeden hareket etmeyin…ato başkanının canı cehenneme ama masonluğu hemen karalama yolunu açıyorsunuz…tüm dünyadaki fikri gelişmeyi Masonlara borçlu olduğumuzu unutmayın…yargısız infaza alışıksınız tarihten…tarihe iyi bakın ve insanları yaftalarken dikkatli olun…ergenekonun da hepsinin canı cehenneme küçük hesaplarınız için karalamaktan vazgeçin artık…

 5. ümit said

  masonun atatürkçüsü mü olur lan atam azmı ugraştı masonlarla onları bu topraktan atmak için adam ömrünü o adamları bu topraktan atmakla geçirdi şimdi kalkmış atatürkçü mason diyosunuz hadi lan ordan ya masondur yadildir ama atatürkçülük diye bi kavram yok hiç bir zamanda olmayacak şahışlara baglı kalmamayı ne zaman ögraneceksiniz.tek gerçek var oda atatürkçülük degil türklük bunu kafanıza sokun ne kurt ne aslan ne 6 ok nede ampul bir türkün sembolü olama bizim tek bir sembolümüz vardır oda ayyıldız işte bunu anladıgınız gün türkiye dünyanın ün büyük gücü olacak.

 6. Fict said

  Lan masonlugu savunmak sizemi kaldi? Ne alaka bùtùn gùzel felsefeler masonluktan? Masonluk bu dùnyadaki karga$anin tek sorumlusu!

 7. Abdullah Demir said

  Sinan Aygün bu ülkenin en vefakar, en cefakar, en halk adamı adamıdır. Türk milletine hizmet eden ne kadar adam varsa, alayına ya mason diyolar ya da örgütçü diyolar. Aldanmayın böyle şeylere. Hatta dinlemeyin gülün geçin. İt ürür kervan uzun vadede daima yürür.

 8. isim önemli değil said

  arkadaşlar burda neden hep sağcılar hakkında ve milliyetçi kişiler hakkında onları kötüleyen asılsız haberler var sinan aygün son derece milliyetçi bir ruha sahip o resimde onun resmi değil de başkasının resmide olabilirdi… ayrıca gene söylüyorum bu haberde sadece bu sitede var başka yerde yok hayırdır burda insanların görüşleri mi değiştirilmeye çalışılıyor yalan haberlerle… arkaşlar burda sağcıları ve milliyetçileri kötüleyen haberleri internetten araştırın sadece burda var bu sizce mümkün mü hepsi demeyim ama çoğunluğu sadece bu sitede var neden acaba diğer siteler malmı onlar bulamıyormu aynı haberi yada gazeteler ya da televizyonlar…

 9. Turan said

  Arkadaşlar masonların yedikleri şuanda optaya çıkınca neden sinirleniyorsunuz üstelik bir insan atatürkü seviyorum deyip atatürkün arkasına saklanamaz sırf bu zihniyet yüzünden atatürk toplumumuzda din düşmanı yada islam düşmanı olarak tanımlanıyoor bu adamlar hertürlü suç işleyip atatürkün arkasına saklanamaz böyle bir zihniyet onların ayıbını kapatmaz aksine atatürkü toplumda kötü gösterir.
  Bugün bakıyoruz tüm suç işleyen örgütçüler atatürkçüyüm ulusçuyum milliyetçiyim dindarım vatan severim diyip birşeylerin ardına saklanıyor.Tüm bunları görüpte ayıplarını asla görmemezlikte gelemeyiz… masonların filistinde neler yaptıgı açın bi internete bakın görürsünüz tüm bunlara ragmen onların barış kardeşlik sloganı hiçbirşeyi kapatamaz insanlık filistin katledildi siz halen masonlar güzel felsefe yapar bilmem insanlıgı aydınlatır falan filan deyip geçiyorsunuz asla buna inanmayız.

  Üstelik sinan aygün ne cefakar nede vefakar biridir kendisi atatürkü sever ama atatürkü resminin olmadıgı paraları taşır atatürkün savaş açtıgı bi gruba kaydolur suç işler ben atatürkçüyüm der atatürkü kötü gösterir artık bırakın bu yaftalamarı gerçek vatan sever görevini en iyi yapan kişidir kendini ve kişileri en iyi kullandıran kişi degildir…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: