İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Dünyanın en gizemli tarikatları

Posted by admin Mayıs 4, 2009


1

Dünyayı yönetenlerin asıl onlar olduğu söyleniyor. Dudak uçuklatan servetleri var ve milyonlarca üyeleri..

Dünyayı yönettiği iddia edilen en gizemli örgütler hangileri? Amaçları nedir? Nasıl doğdular? Bu gizemli örgütler kaç kişiden oluşuyor?

İşte dünyanın en gizemli tarikatları…

MASONLUK

21

‘Mason’ kelimesi taş ustası anlamına gelir. Başlangıçta mason loncaları gerçekten masonlardan, yani taş ustalarından oluşmaktaydı fakat daha sonra nedeni bilinmeyen bi şekilde, taş ustası olmayan bi kaç kişi bu loncalara girdi ve bu akımla birlikte oluşan yeni gruba ‘Hür ve kabul edilmiş mason’ (free mason) dendi.

5 MİLYON ÜYESİ BULUNMAKTADIR

Masonluk, başlangıcının resmi olarak 16’ncı yüzyılın sonu ve 17’nci yüzyılın başlarına dayandığı düşünülen bir çeşit ‘Kardeşlik’ organizasyonudur. Dünyanın birçok ülkesinde beş milyon üyesi bulunmaktadır. Sadece İngiltere, İskoçya ve İrlanda’da 480 bin, Amerika Birleşik Devletleri’nde ise iki milyona yakın üyesi bulunmaktadır.

MASONLARIN GİZLİ SIRLARI

Masonlar için sır ve gizliliğin bir gereği olan sembolizm çok büyük önem taşır. Masonlukta semboller, Masonik ilkeleri daha iyi anlatmak ritüellerin içerdiği aşamaları ve öğütleri belleklere iyice yerleştirmek bunların uzun ömürlü olmalarını sağlamak için kullanılırlar. Masonlukta sır olarak nitelendirilen şeylerin başında Masonik işaretler, sözcükler ve simgelere verilen anlamlar gelir.

 

İLLUMİNATİ

31

1776 yılında Almanya’nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir hukuk profesörü ve Baron von Knigge önderliğinde kurulan gizli bir topluluktur.

AYDINLATILMIŞ OLANLAR

Illuminati, ‘Aydınlanmış Olanlar’ anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, daha sonraları gizli siyasi amaçları olduğu öne sürüldü. İlluminati dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

KİLİSEYE KARŞI KURULDU

İlluminati tarikatının kuruluş kökeni şu şekilde ifade ediliyor: ‘Kilisenin düşünce tarzına ve dayatmalarına büyük bir antipati besleyen Galileo Galilei, bir topluluk kurarak bu dogmalarla mücadele etmek ve parlak gençleri ve aşırı derecede zeki insanları bünyesinde toplayarak onlara özgürlüğün, hür düşüncenin ve aydınlanmanın faziletlerini aşılamak istiyordu. 1774 yılında Mason olan Weishaupt, bu emellerinin Masonluk içerisinde var olduğunu görse de, Masonluğun emellerinin ve felsefesinin siyasetler üzeri olması itibariyle ve Almanya’daki kilise/cizvit egemenliğini sona erdirmek istemesinden ötürü, bu doğrultuda bir topluluk kurmaya karar verdi ve kendisi gibi düşünen 11 arkadaşıyla beraber 1776 yılında Illuminati’yi kurdu.

 

OPUS DEİ

41

Opus Dei, 2 Ekim 1928’de Madrid’te sıradan bir papaz olan Jose Maria Escriva de Balaguery Albas tarafından kurulan 79 yıllık İspanyol asıllı bir örgüttür.

KATOLİKLERİN TARİKATI

Katolikliğe sadık, laik iş ve meslek sahiplerini biraraya getirerek Papa’ya Vatikan dışında destek olacak varlıklı ve iyi eğitim görmüş elit bir kadroyu oluşturmak amacı ile kurulan bu örgüt günümüzde Vatikan’da en etkili laik kurumdur.
 
PAPA OLAĞANÜSTÜ BİR KİŞİDİR

Gizli bir örgüt olan Opus Dei’nin tüm üyeleri Katolik meslek sahiplerinden oluşmaktadır. Bunun yanında her ülkede de örgütten sorumlu bir Kardinal bulunmaktadır. Onlara göre Papa’nın kimliği, Kilise’nin de, Papalık Makamı’nın da üstündedir. Papa, Tanrı-Krallığı’nın kutsal önderidir. Böylesine yüce bir mertebeye erişebilen kişi de elbette Olağanüstü bir kişidir. Bu nedenle Opus Dei, böylesine olağanüstü bir kişi tarafından temsil edilen Vatikan Devleti’ni yüceltir ve Kilise’yi ikinci planda görür.
 
DUDAK UÇUKLATAN SERVETİ VAR

2.8 milyar dolar serveti, 15 üniversitesi, 97 teknik okulu, 36 ilköğretim okulu olan Opus Dei ile ilgili pekçok tartışma yaşanmış ve olumsuz görüşler dile getirilmiş buna rağmen örgüt herhangi bir açıklama yapmamıştır.

KURU KAFA VE KEMİKLER TARİKATI

5

Bu tarikat, New Haven’deki Yale Üniversitesi’nde 1832 yılında William H.Russel’in öncülüğünde bir grup Yale’li öğrenci tarafından kuruldu.

 
ÖRGÜTE GİRMEK KOLAY DEĞİL

Kuru Kafa ve Kemikler Tarikatı, Yale’nin diğer gizli örgütleri (Ferman ve Anahtar, Kitap ve Yılan, Kurt Başı, Eliyahu ve Berzelius) arasında en eski ve en itibarlı olanıdır. Bu üniversitenin son sınıf öğrencilerinden, her dönem sadece 15 kişi seçen bu örgüte girebiliyor.
 
HEDEF YENİ DÜNYA DÜZENİ

En büyük hedefi, Yeni Dünya Düzeni’nin gerçekleştirilmesidir. Tarikata katılanlar, ‘Yeni Dünya Düzeni’ ana hedefi esas alınarak eğitilirler. 1898 yılına kadar ABD yönetimi üzerinde sadece kısmi bir etkisi olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı, dünyanın en zengin ve en saygın insanlarını dünyanın en önemli mevkilerine yerleştirme çabası taşıdığı da belli çevrelerce söylenmektedir. Yeni Dünya Düzeni’nin en önemli fikir merkezlerinden biri olan Kuru Kafa ve Kemik Tarikatı’nın, diğer masonik örgütlere nazaran ABD’nin en etkin örgütü oldugu da biliniyor.

 

TRİLATERAL KOMİSYON

6

1973’te David Rockefeller, Henry Kissenger ve Zbigniew Brzezinski tarafından kurulmus gizli bir örgüttür.

TARİKATIN AMACI

Tohumları ABD’de atılan ‘Yeni dünya düzeni’ fikrini tüm dünyaya yani Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’ya daha iyi yayabilmek için oluşturulmuştur.

TEK DÜNYA DEVLETİ KURULUNCA PİRAMİT BİRLEŞECEK

Brzezinski 1973-1976 arasında başkanlığını yapmıştır. Tarikatın simgesi şu şekildedir: Bir kürenin üç yanından üç üçgen uzayarak kürenin ortasında buluşurlar ama birleşmemişlerdir. Bunları birleştirdiğiniz taktirde tek bir büyük üçgen meydana çıkar. Her bir üçgen trilateralin üç bölgesini simgeler. Üçgenler muhtemelen piramiti simgelemektedir. Büyük üçgen de büyük piramittir. Büyük piramitin birleşmemiş olması, tek dünya devletinin henüz kurulmamış olduğunu gösteriyor olabilir.

 

BOHEMİAN KLÜBÜ

7

1872 de kurulmus bir örgüttür. ABD’nin batı yakasındaki elitleri bu topluluğun üyesidir. Cumhuriyetçi başkan ve başkan adaylarının tümü bu topluluğun üyesidir.

 
HER EYALETTE TAPINAKLARI VAR

Faliyetleri son derece gizli olan topluluğun özel vadisine giriş ABD devlet guçleri tarafından engellenmektedir. Merkezdeki çiftlik aynı anda yüzlerce kişinin hafta sonu toplantılarına katılabileceği niteliktedir. ABD’nin hemen her eyaletinde tapınakları vardır. Sembolleri baykuştur. Ritüellerde baykuşa hitap edilir ve bir simge olarak baykuş motifi kullanılır.
 
KİLİT NOKTALARDAKİ ZENGİN ÜYELER

Bohemian Grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin oluşturduğu daha üst ve çok daha gizli bir seçkin kulübüdür. Bine yakın ABD eliti sürekli olarak hafta sonu California’da veya diğer eyaletlerdeki çiftiklerde toplanıp törenler yapıyorlar ve gizli ritüeller uygulanıyor.

Reklamlar

24 Yanıt to “Dünyanın en gizemli tarikatları”

 1. Hasan Subaşı said

  selamlar. masonluk konusunda ilginç bir site ve bilgilerle karşılaştım. Sitenizi beğeniyle takip ediyorum, bu tesadüfen bulduğum adresi sizlerle paylaşacağım. Türkiye’de belki de ilk defa böyle belge-bilgiler yayınlanmaktadır. Şok edici gerçekler.. buyrun site: http://www.masonluk.wordpress.com

 2. Nafile istedikleri kadar ugra$sinlar “Hak gelece batil zail olacak.” Planlariyla birlikte hepsi yok olacaklar.

 3. Yunus said

  ee nerde haşhaşiler nerde tapinak şövalyeleri bunların yasamadığını savunabilirsiniz haşhaşiler 1389 son olarak görülmüştür ama rusların orta asyayı ele geçirirken bir çok komutanı esrarengiz bir şekilde suikastte kurban gitmişlerdir ruslar 22 yıl boyunca orta asya,kafkasya ve iranın kuzeyinde araştırma yapmış bu araştırmalar sonucu çeçenistanda haşhaşilere ait bazi yazıtlar ele geçirilmiştir 1915 bolşevik’e gizli ellerden yardım edende haşhaşilerdir… Tapınak şövalyeleri geçince onlar hakkında çok fazla bilgi yoktur bügün hint okyanusunda amerika ve japonya arasında doğu asya da bir çok mafya ve benzeri olaylara katıldıklarını japonyada bir iki kişi ele geçirdikleri söylenir ufak detaylar ama bu sayfada olması gereken tarikatlar

 4. ahmet said

  çok gizemli tarikatların hepsinin ayrı bir felsefesi ayrı bir düşüncesi var. Bizim ülkede de mason var içimizdeki bu tarikatlara mensup olan kşileri çıkartırsak belki türkiye temizlenmiş olur

 5. ALperen said

  Yani bu tarikata mensup olan kişilerin şuanda Türkiyenin saygın kişileri olduğu söylenmekte.Ne kadarı doğru orası ayrı bi konu.Ama yavaş yavaş içimize sızıyorlar orası çok acı bir gerçek.Ve bi an önce bunları lağvetmeliyiz.Ülkemizde para düşkünü çok soysuz insanlar var.Ve bu insanlarda bu tarikata girmek için istinilen herşeyi yapar

 6. Dominic TORETTO said

  Alperen bu tarikatlar önemli olan tarikatlar ben bu masonluk denilen tarikatı araştırdım ve bizzat o tarikattan olan birisi ile konuştum.Çıkarılan en büyük sonuç kesinlikle Bunların Tarihi Feth Etmeleridir.Tarihe nerden bakacağız 1907 den tarihe bakarsak enver paşa eşkiyadır. 1908 de hürriyet kahramanı,1914 de baş komutan vekili, 1918 de sürgün maalüf bir komutan 1923 de VATAN HAİNİ.Onların Almanya’daki kolu Enver paşayı kullandı, sonrada bir mendil gibi çöpe attılar :=( Onları yoketmek İMKANSIZDIR……

 7. zafer said

  sevgili DOMİNİC….
  ”ONLARI” DERKEN TAM OLARAK KİMDEN BAHSEDİYORSUN…
  ÖNCE ONA AÇIKLIK GETİR LÜTFEN…
  EĞER BURDA MASONLUĞUN BÜYÜKLÜĞÜNE KAPILMIŞCASINA YORUM YAPMAK İSTİYORSAN,OZAMAN ÖNCE ARAŞTIR…GÖR BAKALIM HAYRAN OLUNACAK BİR YANLARI VARMI??*
  SELAMLAR,,,,
  NOT!!!!! UNUTMAKİ DÜNYANIN EN BÜYÜK FETHİNİ ”OSMANLI ORDUSU” YAPMIŞTIR…..

 8. ArmturMedi said

  iç dünyanın gerçeği, dış dünyanın ta kendisi. . !

 9. herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir. sonuçta İNANÇ çok farklı birşey. Ama unutulmamalı ki BİLMEDEN İNANÇ OLMAZ. Ataist arkadaşlarım vardı. neden dedim? sizden ve tanrınızdan bir çare görmedim hayatım hep olumsuzluklarla geçti dedi. ama bilmediği şuydu, HAYATIN KENDİSİ BU, NE ARARSAN VAR İÇİNDE! Yine de arkadaşıma bağırarak git başımdan dinsiz demek yerine, düşüncelerimi anlattım konu açıldıkça ve sonunda birini ikna ettim, diğer 1’ine hala saygım sonsuzdur. umarım o da birgün doğruyu görecek. Diyeceğim o ki, insanlar eğer bir topluluktaysa (bu tarikatler olabilir) elbet bir sebepleri vardır. küfür etmek yerine bence doğruları göstermeliyiz.TATLI DİLLE!!!

 10. elif said

  yunusa katılıyorum geçmişte bi çok suikastle de adını duyurmuş haşhaşiler hala varolan bi tarikattır.. bu örgütün ilk suikasti 1092de nizamülmülke ilişkin olan suikastleriyle baş gösterdiler ve hala olduklarını düşünüyorum..

 11. özgül said

  özet olarak güzel bilgi sunulmuş. iyice araştırmak lazım. teşekkürler.

 12. Serkan GÜRKAN said

  Dünya artık iyice küreselleşmiş ve heryerde herkes kolaylıkla mevcut olabılıyor.Bu gızlı örgüt tarikatlar hakkında yazılan bılgıler burada cok kısıtlı verılmıs durumda.Bunların hepsının kendı amaclarına hızmet mekanızması var.Asıl onemlı olan bunlar kendı başlarına ılerlerken neyi etkilediklerıdır.Dünyayı parsellemiş bölüşmüş durumdalar.Ülkelerde büyük devlet adamları iş adamları bunların maşası olmuş durumda.Bizim ülkemizdede durumlar çok farklı değil.Biliyor musunuz bizim ülkemizde onde gelen dinci kuruluşların bırının başında bir mason var.Bunun gibi bir yıgın ornek verılebılır.Ülkemizde çok sayıda sirket sahıbı iş adamları da masonlara hızmet etmektedir.Benzer bır durumda İllimunatı ıcın geçerlidir en üst düzey güçlü adamları seçilmiş olarak yanlarına alıyorlar.Dar açıdan bakıldığı zaman da kulupleri devereye giriyor.Öğrenci grupları vs.Misalen bir Üniversite öğretim görevlisi şeker ikram ederek öğrencileri tavlayabilir.Daha sonra derste asıl vermesı gerekenlerın dısında bılgıler vererek bılınc altına gırme olayı gercekleşecektır.Yanlarına aldıkları bır ogrencıyı bıraz gorusup kulube alacaklardır.Kulupde büyük gorevler yapınca da daha derın yapılanma ıcıne cekılmektedırler.Bu bakış açısı onların işleyişini ortaya koyuyor.Bİzler kültür ve değerlerimizden uzaklaştırılarak yozlaştırılmaktayız.Geçmiş olsun!!!

 13. bilgehan said

  BENCE BİR TARİKATA BAĞLANMAK YARATANI İNKAR ETMEKTİR…. ÖLDÜRMEK, DEVLET İÇİNDE DEVLET KURMAK, BİRLEŞEREK DİĞER İNSANLARA GÜÇ GÖSTERMEK, AHLAKI DEJENERE ETMEK, SADECE BU TARİKATLARIN AMAÇLADIĞI BİRKAÇ ŞEY….. NİÇİN ,NEDEN, DİYE SORULDUĞU ZAMAN KARŞIMIZA KOCAMAN BİR HİÇLİK ÇIKAR…. ODAK NOKTASI, ERİŞİLEMEZ GÜÇ E ERİŞME ÇABALARI OLUR Kİ, BİR TEK YARATAN VARDIR ERİŞİLEMEYEN YÜCELİK…. İŞTE BENİM İÇİN BU TANRIYLA BİLİNÇ ALTI YARIŞMA DIR…. YANİ ZAVALLI İNSANLARIN OLDUKLARI YERDE BİZ ÇOK GÜÇ SAHİBİYİZ DİYE TER TER TEPİNMELERİNDEN İBARETTİR… SADECE ORTALAMADA 70 SENE TEPİNİRLER ,SONRADA YENİ GELENLER TEPİNİR…. 26 —12—2011 ANTALYA. BİLGEHAN, KAYGILI….

 14. can said

  ben illuminati üyesine katılmak istiyorum illuminati tarikatına katılmak için ne yapabilirim söylermisiniz acaba

 15. can said

  ben illuminati üyesi olmak istiyorum illuminati tarikatına katılmak için ne yapabilirim söyler misiniz acaba

 16. koray said

  başka tarikatlar yok mu sadece bu kadar mı tarikat var

 17. ayberk said

  masonluğun illuminati ile bir alakası var mı çünkü illuminati de masonluğun işareti olan mısır piramidi ile göz işaretini kullanıyor ve sanırım mısır piramidinin en üstündeki parlayan altın çalındı ve bu çalanlar da masonlar diye duymuştum

 18. atakan said

  bu güzel bilgileri paylaştığın için teşekkür ederim

 19. Halis Ögütcü said

  Dünyadaki tüm tarikat ve cematlerin tamamini irdelemek yerine cematin icindeki etkin kisilerin ekonomik sosyal kimlikleri irdenelirse cemat ve tarikatlarin kücük bir azinliginin baslangic noktasinda kurulus amacinin bir inanc veya insanlik adina hizmet noktasinda samimi olduklarini var sayabilirim fakat sonraki sürecte bu olusmlarin ekonomik,sosyal ve siyasi etkinligine göre amaclarindan sapip ahlaki,etik,islami(inanc kuralarina)aykiri güc ve paranin etkisi altina girmis ve yönetme hükmetme duygulariyla hareket eden topluluklar haline dönusmüs birer hasan sabah devamidir.Malesef 1000 sonra hasan sabahin biraktigi ahlaksiz ve kan ve nefrete,terör ve korkuya yönelik güc odaklanmasi günümüzde hem ülkemizde hemde yüm dünyada örnek teskil edip dünyayi yasam ekseninden uzaklastirmistir.Elbette bu ve buna benzer yapilanmalarin icinde yanlizca inancini yasak dogru bir amac icinde hizmet etmek icin katilan ve beyni yikanip kandirilan insanlar vardir ama her tarikat ve cematlerin lider kadrolarinin ellerinde tuttugu milyarlarca dolarlik paralar onlari dahada pervansiz ve tutarsiz hale getiriyor.Iste bu nedenle dinler arasi diyolog masallariyle ünlü cemat liderimiz vatikanla görüsüp avrupa,afrika,asya ve dünyanin bir cok yerinde acilacak cemat okullari icin kapali kapilar ardinda anlasmalar yapilmistir Azerbaycanda acilacak okul icin milyonlarca dolar rüsvet verilmistir,onun icin avrupada acilan okullar icin vatikan kaynakli CIA ve amerikan konsolosluklari devreye girmistir onun icin cemat lideri güvenli bir alanda CIA,FBItarafindan cok siki korunur.Cünkü istedikleri gibi cemat Türkiyede siyaset,ekonomi,birokratik,devlet kurumlarinda yapilanmis,hukuk alanlarini etkisi altina almistir,BOB,büyük orta dogu procesi kapsaminda büyük kürdistan,arap yarim adasinin sisteme uydurulmasi ve bu kapitalist,emperyalist sistemin patronlarinin simon daginda kurulmasi hayal edilen büyük yahidi kiralligi ve digerlerinin köleligini benimseyen kiralligin BOB.yanlizca bir asamasidir.

 20. emre sadi said

  bıktı ben ölüyyüm bittim yardım edenler hemen yazsın sığınacak yere ihtiyacım var

 21. frederick said

  sizler sadece yalancılarsınız.sürekli baskalarının inanclarına hakaret eder bozulmus sapkınlık vs diyerek kötülersizinz ama tanrı sizinle değil bizlerle….

 22. James said

  benim adım i gerçekten bir haline nasıl ifademi paylaşmak istiyorum james olduğunu
  Illuminati üyesi, arkadaşım aracılığıyla. daha fazlası için ben arkadaşım ile hareket ediyordu
  10 yıldan ve zengin günlük oluyor ve hatta bana vermekteyiz
  para ama ben bir güne kadar bana onun başarısının sırrını anlattı asla
  ona bana yardım gerektiğini bildirmek için sinirli de o zaman o oldu
  bana açmak ve o İlluminati üyesi olduğunu söyle ki o
  10’dan fazla onun zenginlikleri bu yıl için mahkemeye olmuştur
  koruma i beni mahkemeye olalım söyledim bu court.so geldi
  ama öyle değil bir üye olmak kolay bir iş ama sonunda inisiye edildi
  şeytan İlluminati kilise ve ben orada kilisede onaylamak oldu. sonra
  İlluminati üyesi olma ay i aynı ay promosyon var benim
  İş yeri ve bir yıl içinde benim çalışma yerinde üç kez terfi etti
  yönetici Direktörü olma uzatmak için ben bu teşekkür nasıl bilemezsiniz
  İlluminati kilise ve bugün bir de benim de arkadaşım gibi zengin değilim, ve
  Bu sürpriz beni en çok benim yeni araba ile bir kaza var oldu
  araba sağ kapalı oldu ama hala benim için kaza ve hiçbir şey olur hayatta
  i gerçekten insanlar Illuminati teşekkür ederim. bu yüzden ben sadece dünyaya paylaşmak istiyorum
  Bu gerçek ve isterseniz bu yüzden bana yardımcı ve benim için çalışmak olduğunu
  i zenginlik mahkemeye götürecek bir üye olmak ve sizden
  Yine fakir asla, biliyorum Illuminati sadece bir üye bu olabilir
  aydınlatma kilisenin içine başlatmak onlar doğrudan temas etmezler
  tüm dünyada sahte Illuminati, çünkü bu benim e-posta
  ilueminosenrealspell@gmail.com onlar nasıl katılırım size söyleyecektir,

 23. Hi all, just realize the blog site by Bing, and located that it is seriously beneficial. I am about to be cautious about the town. I’m going to be grateful for those who continue on this kind of in future. Several consumers might be gained from the producing. Kind regards!

 24. jack said said

  Dünya’daki illuminati üyeleri Tarkan,Lady Gaga,Justin Bieber,Justin Timberlake Bildiğim illuminati başkanları George Bush, David Rockefeller

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: