İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Yalçın Küçük Kimdir?

Posted by admin Ocak 12, 2009


yalcin_kucuk5

Yalçın Küçük Kimdir? Biyografisi.. Pkk ve ergenekonla ilişkisi varmıdır?Apo’yla ne gibi bağlantıları olmuştur?Mustafa Kemal’le ilgili neler söylemiştir?

 İşte belgeler ışığında Yalçın Küçük’ün geçmişini açıklıyoruz….

Yalçın Küçük

Prof. Dr. Yalçın Küçük, İskenderun’a Halep’ten gelip yerleşmiş bir ailenin çocuğudur. Baba tarafından Türkmen, anne tarafından ise Kafkasyalı bir aileye mensuptur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki öğrencilik hayatı boyunca, Fikir Kulüpleri Federasyonu, ardından Sosyalist Fikir Kulüpleri Federasyonu, Dev-Genç ve Türkiye Halk Kurtuluş Partisi olan Fikir Kulübü Başkanlığı’nı yaptı. Siyasal Bilgiler’i 1960 senesinde birincilikle bitiren Küçük, 27 Mayıs ihtilalinde, büyük öğrenci eylemlerinin başında yeraldı. 60 ihtilalinden sonra Devlet Planlama Teşkilatı’na girdi. Burada bir süre çalıştıktan sonra ABD’ye giderek Yale’de lisans eğitimi aldı. 1966’da ODTÜ’de çalışmaya başladı. 1968-70 yılları arasında Sovyetoloji araştırmalarını kitaplaştırdı. Bu kitaptan dolayı sekiz yıla mahkum edildi.

1970’lerde, İşçi Partisi’nin ikinci kez kuruluşu için çalışmalara katıldı. 1973 yılı sonlarında askere alındı. Kıbrıs Barış Harekatı’na katıldı. 12 Eylül 1980’den sonra ise 1402’liklerden biri olarak üniversiteden uzaklaştırıldı. 1983’te Sultanahmet Cezaevi’ne girdi. 1993’te Süleyman Demirel’in Cumhurbaşkanı olmasını öne sürerek Paris’e gitti. Çeşitli sol dergiler çıkarttı. PKK lideri Abdullah Öcalan’la ilk röportajı gerçekleştirdi. Türkiye’ye 1998’de döndü ve iki yıl hapis cezasına çarptırıldı. 2000’de tahliye oldu. Son dönemde özellikle Sabetayistler’le ilgili yaptığı çalışmalar yapan Küçük Ergenekon davasında gözaltına alındı. Pkk ile ilişkileride ortaya çıkan Küçük ile ilgili bir çok bilgi aşağıda…

 
 Teröristbaşını bakın nasıl övmüş !


 Cemaatler.com son günlerde ilginç açıklamaları ve tuhaf tavırlarıyla gündeme gelen Yalçın Küçük’ün terör örgütü PKK’yla yakın ilişki içinde olduğu ortaya çıkarmıştı. Kanlı örgütün kampında çekilen ve neredeyse bir albümü dolduran fotoğraflarında, Apo ile birbirine sevgiyle bağlı iki dost modunda olan Yalçın Küçük, ‘Arkasındayım’ dediği kitaplarında teröristbaşını bakın nasıl övmüş… İşte o ifadelerden sadece birkaçı…

yalcin_kucuk_apo_7

 

yalcin_kucuk_apo_5

 

yalcin_kucuk_apo_4

 

yalcin_kucuk_apo_2

 

Yalçın Küçük’ten Atatürk’e hakaretler


ulusalcı ve yasadışı Ergenekon örgütünün gönüllü savunucusu Yalçın Küçük’ün, kitaplarında Atatürk’e ağır hakaretler ettiğini ortaya çıktı.

180708_kucukhbr02

 

180708_kucukhbr04

 

180708_kucukhbr07

180708_kucukhbr08

 

PKK İLE SARMAŞ DOLAŞ

Kısa sürede Ergenekon’un müdafii ve ulusal kanalların vazgeçilmez ismi haline gelen Yalçın Küçük, tam bir Abdullah Öcalan hayranı. Küçük’ün halen İmralı’da yatmakta olan teröristbaşı ve dağdaki bölücü kadrolarla çektirdiği fotoğraflar neredeyse bir albümü dolduruyor.

Samanyolu Haber’in elde ettiği bazı fotoğraflarda Küçük’ün, teröristbaşını kanlı örgütün kampında, defalarca ziyaret ettiği, beraber yemek yediği, sohbette bulunduğu, kahkahalar attığı görülüyor.

KANDİL’İN MUTAD KONUĞU

Şimdinin ulusalcısı dünün “Aposever’i” Küçük’ün örgüt kampını “ziyaretgah” haline getirdiği, teröristlerin tek tek ellerini sıktığı ve terörist başıyla pek sıkı fıkı olduğu anlaşılıyor.

Küçük’ün PKK albümü, 30 yıldır terörle mücadele eden ve binlerce evladını bu hain saldırılara kurban veren ülke insanının canını acıtacak türden. Küçük hep Apo’nun yanında, fotoğraflardaki ikili hep birbirine sevgiyle bağlı iki dost modunda.

Yalçın Küçük’ün ulusla, ulusal kimlikle yakından uzaktan ilgisi olmayadığı aslında ekranlarda sık sık insanların yüzüne doğru salladığı kitaplarından da okunuyor. 1993 yılında basılan BİR DİKİNE ÜLKE isimli kitabında Küçük, teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın adının geçtiği hemen her yerde “kardeşim, arkadaşım” ifadelerini kullanıyor. Katıldığı terörist faaliyetlerden dolayı mahkemeye çıkarılınca da mahkemede bakın neler söylüyor?

“’Öcalan kardeşim’ yazısından dolayı yargılanıyorum. Apo’ya ‘kardeşim’ dediğim için beş yıl mı? Eğer fiyatı buysa seve seve öderim. Daha fazlasını da ödeyebilirim. Ve tekrar ‘Öcalan kardeşim’ derim. Öcalan kardeşim Kürt halkının pek seçkin bir oğludur, ‘kardeşim’ diye hitap etmekten ayrıca sevinç duyuyorum.”

“Kürt halkı için yaptıklarına bakıyorum ve bunları çok önemli buluyorum, bu nedenle ‘Öcalan kardeşim’ demeyi seçiyorum. Mahkeme de benim yaptığımı yapmalıdır.”

O gün Apo’ya “kardeşim” diyen Küçük, bugün Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saygın komutanlarına -güya saygısını ifade etmek için- “hazretleri” diye hitap ediyor. Bu tuhaf karakterin mazisini bilmeyen kimi insanlarda bu riyakar üsluba itimad ediyor. Oysa ekranlarda ilkokul müsameresinden bin beter çirkin bir oyun oynanıyor.

APO’NUN SADIK KORUYUCUSU

Sık sık PKK kamplarını ziyaret eden Küçük, bu ziyaretlerinden birinden dönüşünü anlattığı “Kürtler Üzerine Tezler” kitabında, teröristbaşına suikastler yapılabileceğine dair endişesini aktarıyor. Abdullah Öcalan’ın üzerine titriyor.

BÖLÜCÜLÜK DERSLERİ

36

Bölücü kamplara ziyaretler sadece hoş beşle sınırlı kalmıyor. Yalçın Küçük terörist yuvasındaki bölücülere sözde eğitim veriyor. Ve bunu defalarca tekrarlıyor. İşte bu fotoğraflar o bölücülük derslerini tarihe kaydediyor.

Bugün ulusalcı saflarda kendisi gibi düşünmeyen herkesi “vatan haini” ilan eden bu şahıs bakın dün Türkiye Cumhuriyet’i Devleti’ni hakkında neler söylüyor?

“Latin Amerika’da ‘muz cumhuriyetleri’ vardı, bu nitelemeden çok hoşnutluk duymuyorum. ‘Ahtapot Cumhuriyeti’ bana çok daha yerinde bir söyleyiş olarak görünüyor. ‘Ahtapot Cumhuriyeti’ içinde yaşıyoruz. Yıkılacaktır. “Bizim” işimiz, 1920 yıllarındaki birliği tersyüz etmektir.”

 
Bölge ileri gelenlerinin çocuklarını okuttuğu neredeyse tek bir lise vardır o yıllarda: Kabataş Lisesi. Yalçın Küçük de, Sakıp Sabancı gibi bölge insanlarının okuduğu Kabataş Lisesi”nde yatılı olarak devam ettirir tahsil hayatını. Yıl 1952-53″lerdir. Küçük, aile için yokluk ve yoksulluğun arttığı bu dönemde annesinin altın, halı ve tarlalarını satmasıyla okur: “Benim yetişmemde daha çok annemin etkisi vardır. Köyümüze gittiğimiz iki-üç yaz babam istemezdi ama annem özendirirdi, köyde din okuluna, medreseye giderdik. Babam istemediği için biz Elham cüzünde kaldık. Bayram namazlarını, beceremezdik ama kılardık. Onun için ben dünyada en çok inanan adam yüzünü severim.” Kabataş Lisesi”nde, Koç Holding”in yönetim kurulunda bulunan Prof. Yavuz Alangoya, Yargıtay Cumhuriyet eski Başsavcısı Sabih Kanadoğlu gibi arkadaşları olan Yalçın Küçük, üniversite eğitimi için de Mülkiye”ye (Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi) birincilikle girer. Tahsil hayatı boyunca çalışkan bir talebe olan Küçük, burada, sonradan Fikir Kulüpleri Federasyonu, ardından Sosyalist Fikir Kulüpleri Federasyonu, Dev-Genç ve nihayetinde de Türkiye Halk Kurtuluş Partisi olan Fikir Kulübü Başkanlığı”nı yapar, bu dönemde. Genel Sekreteri de Hikmet Çetin”dir: “Bizim sınıf çok hareketli bir sınıftı. Vecdi Gönül bizim sınıfta idi. O zaman da muhafazakârdı. Yaşar Yakış bana daha yakındı. İlk kadın büyükelçimiz Filiz Dinçmen de bizim sınıfta idi.”

Türkeş öğrenci eylemi yapmasını istiyor

Yalçın Küçük okulda çok aktiftir. Siyasal Bilgiler”i 1960 senesinde bitiren Küçük, 27 Mayıs”a doğru yol alındığı o günlerde, “subayların bile irtibat için peşinde olduğu” bir öğrenci lideridir: “27 Mayıs”ın üç sütunundan biri, gençlik hareketidir. Büyük öğrenci eylemlerinin başında idim. O dönemde Nurettin Sözen, Kemal Alemdaroğlu, işadamı Tuğrul Erkin bizim takımda idi. Ankara”daki gençlik eylemlerinde bizimle beraber hareket eden, ama bizim takımdandı diyemeyeceğim Deniz Baykal vardı.”

Küçük, “öğrencileri kullandık” diyen 27 Mayıs”ın ihtilâlci Kurmay Binbaşısı Şefik Soyuyüce”yi teyit eden açıklamalarına devam ediyor: “28-29 Nisan”da, ihtilâli hazırlayan iki öğrenci eylemi vardır. 28 Nisan”daki İstanbul Üniversitesi”nde oldu. Biz irtibat halinde idik onlarla. 29 Nisan”da da Ankara Hukuk ve Siyasal Bilgiler fakültelerinde oldu. 29 Nisan”da silah da patlayınca ilk aranan ben oldum. Ankara”daki öğrenci eylemlerinden sonra Meclis”te kurulan Tahkikat Komisyonu beni arıyordu. Saklanmıştım. Onu uzun uzun anlatmak istemiyorum. Ankara”da hiç bir yerde beni saklayamıyorlardı, Güney”e kaçtım. Dayım Orhan Yanuçoğlu, o sırada CHP İskenderun ilçe başkanı idi. Beni Suriye sınırında dağlara kaçırdılar. Sonra ben dayanamadım tekrar döndüm. Döndüğümde Hikmet Çetin”den bana bir haber geldi, “bazı subaylar seninle görüşmek istiyor” diye. Daha sonra Hikmet”in bana söylediği, o subay Türkeş”ti. Türkeş”in Hikmet vasıtasıyla benden istediği, bir cuma günü Kızılay”da bu sefer çok daha büyük bir öğrenci eylemi yapılması… Dolayısıyla kendimi 27 Mayıs”ı yapanlardan biri olarak görüyorum.”

Askerlerle o kadar yakın olur ki Yalçın Küçük, evliliğini de bir asker kızı ile yapar. Küçük”ün 1961 yılında evlendiği Temren Hanım, 1960 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi”ni kuşatan alayın komutanı Albay Sabri Süer”in kızıdır.

Kayınvalidesi Sadriye Hanım ise, genç yaşta Dersim temsillerine katılmış bir cumhuriyet kadınıdır: “Sadriye Hanım”ın bir damadı ODTÜ eski Rektörü Süha Sevük, diğer damadı Gübre Sanayi, TMO gibi birçok kurumun genel müdürlüğünü yapmış Önal Ulutaş, bir diğeri de Şam eski Büyükelçisi ve halen Prag Büyükelçiliği yapan (Şenkal Atasagun”dan önce MİT Müsteşarlığı için adı geçen ve zaten Dışişleri Bakanlığı”nda da İstihbarat Genel Müdürü olan) Cenk Duatepe”dir. Bana göre Cenk, Kürt sorununda en önemli adamdır. Bazıları “Öcalan”ı Şam”dan iki bacanak Cenk Duatepe ile Yalçın Küçük çıkarttı” derler. Ama o öyle değildir.” Küçük, Sabri Süer”in vazifesi nedeniyle bulunduğu İskenderun”da Temren Hanım”la tanışmıştır, bir nevi ortaokul aşkıdır onlarınkisi. Ve çiftin 1962″de doğan, Ömer, Mızrak ve Devrim gibi üç adı bulunan, ama en çok Devrim”i kullanan bir çocukları gelmiştir dünyaya.

“Demirel, ilk zamanlar 27 Mayıs”ı destekledi”

İşte 1960″larda böylesine bir hayatın içinde bulunan ve Mülkiye”yi birinci olarak bitiren Yalçın Küçük, ardından Devlet Planlama Teşkilatı”na (DPT) girer. Bir süre sonra Uzun Vadeli Planlar Dairesi Müdürlüğü”ne getirilir; Hikmet Çetin de yardımcısıdır: “DPT”de evvela ulaştırma, transport, televizyon benim alanımda idi.

Ben Birinci Plan döneminde Türkiye”ye televizyonun gelmemesini yazdım. Çok büyük tartışmalar oldu. Elimden gelse idi hiç sokmazdım, bugün bile sokmam. Ve çok memnunum. Türkiye”ye televizyonun girişini beş yıl geciktirdim.” Süleyman Demirel başbakan yardımcısı olunca, Küçük de DPT”de ona bağlı olarak çalışmaya başlar. Ardından Demirel”in, Turgut Özal”ı DPT”ye müsteşar olarak atayacağını öğrenince, hemen istifasını verir. Demirel”le Küçük”ün burada başlayan geçimsizliği çok uzun yıllar boyunca sürecektir; 2000″ler Türkiye”sinde bile… Küçük, bu dönemde, 1962 yılında, Yön dergisinde Demirel”in ilk defa Adalet Partisi”nin başına geleceğini yazdırmıştır: “Demirel, Planlama”da yedek subaydı, müsteşar olmayı kabul etmişti, görüş değiştirdi. Ben düşündüm, böyle yorumladım. Demirel o tarihe kadar 27 Mayıs”ı destekliyordu, saf değiştirdi ve ben teşhis ettim.”

Yalçın Küçük, buradan ayrılınca Amerika”ya gider, Yale”de lisans eğitimi alır. Ardından, mülakatı kazanarak, dört ay boyunca da, Dünya Bankası”nda staj yapar. Döndüğünde SBF”de Sadun Aren”in açmış olduğu asistanlık sınavına katılır, kazanır da: “Ama tayin etmediler. Dekan Cumhur Ferman”dı. O zaman Ferman”ın Sabetayist olduğunu bilmiyordum. Şimdi anlıyorum, Sabetayist olmadığım için almamışlar. Çünkü, SBF”ye Sabetayist olmayan kedi bile giremez.”

Yalçın Küçük, 1966 yılında ise ODTÜ”de çalışmaya başlar. Küçük bu yıllarda, Sovyetler Birliği”ni model olarak gördükleri için, onu birinci elden incelemek ister. Rusça öğrenir. 1968-70 yılları arasında Birmingham Üniversitesi Rus ve Doğu Avrupa Araştırmaları Merkezi”nde bulunur. Sovyetoloji araştırmalarını kitaplaştırır. Daha sonra bu kitaptan dolayı sekiz yıla mahkûm edilir. 1970″lerde, İşçi Partisi”nin ikinci kez kuruluşu için çalışmalara katılan Küçük, 1971 yılında ihtilâl hazırlığı içinde olan Doğan Avcıoğlu ile sıkı bir diyalog halindedir. Tabanı olmadığı için ihtilâlin başarısız olacağını söylemektedir Avcıoğlu”na: “O tarihlerde ODTÜ”de hocayım. Bana geliyorlar, radyoda okunacak bildiriyi yazmamı istiyorlar. Dolayısıyla ben de bu işin içindeyim. 27 Mayıs”tan önce beraber olduğum insanlar Memduh Esen, Castro Nuri (Yazıcı)… Hepsini reddettim.”

-İhtilal istemiyordunuz….

Her zaman ihtilâli isterim. Sonunda bir gün Numan Esin üniversiteye geldi. ODTÜ Rektörü de Erdal İnönü. Onun odası dinlenmez diye, Numan Esin de eski ihtilâlci olduğu için, İnönü”nün odasında Atilla Sönmez”le beraber oturduk, konuştuk. Sonradan öğrendim ki Numan Esin gidince komiteye… Yani beni de, Türkiye”yi yöneteceklerini düşündükleri 40 kişilik listeye koymuşlar. Diktatorya, 40″lar Meclisi. Tabiî içlerinden biri, öbür tarafa da bilgi veriyormuş. Sonunda bizim dediğimiz gibi oldu ve 9 Mart 71″de bunlar yenildiler, 12 Mart oldu.”

Belçika”dan gelen pasaport

Küçük, sonunda o raporlara dayanarak, orduda birtakım taraftarları olduğu düşüncesi ile ODTÜ”den atılır. Bütün arkadaşları yurtdışına giderken, Yalçın Küçük Türkiye”de kalmayı yeğler. Hem de Belçika”dan pasaportu gelmiş olmasına rağmen.

-Kim gönderdi size pasaportu?

“Bilemezsiniz. Dünyada böyle ilerici solcular olur. Ama onları oradaki Türkler harekete geçirir. Gitmedim, o dönemde işsiz kaldım.”

İşsiz olduğu için Yalçın Küçük bu dönemde askerliğini yedek subay olarak yapmak istemektedir. Ancak, kendisine göre, evraklarının eksikliği bahane edilerek onun askere alınması geciktirilmek istenmektedir: “Onların şöyle bir düşünceleri vardı. Orduda hâlâ ihtilâlciler var, Yalçın Küçük de onların sevdiği adamlardan…” Küçük, bu dönemde, Mehmet Ali Kışlalı”dan Yankı”da çalışması için bir öneri alır. Yankı”yı o zaman Mehmet Ali ile beraber Ahmet Taner Kışlalı, Hıncal Uluç çıkarmaktadır: “Mehmet Ali Kışlalı, Time”ın da temsilcisi olduğu için daha çok dışarıda olurdu. Onun yerine başyazıları da yazardım. Mehmet Ali”nin dili anlaşılmaz. Güzel bir Türkçe”yle yazar, sonra bozardım. O Mehmet Alice olurdu. Hıncal genellikle okuyucu mektuplarını yazardı.” Küçük”ten, aynı zamanda Cumhuriyet”te de yazması istenir. Fakat bir süre sonra, 1973 sonlarına doğru, ansızın askere alınır. Evvela Polatlı”da Topçu Okulu”na gönderilir. Yedek subaylık vazifesini yaparken bu arada Cumhuriyet”te yazmayı da sürdüren Küçük, Ecevit Hükümeti”ndeki Erol Çevikçe, Deniz Baykal gibi arkadaşlarının talebi ile Genelkurmay”da görevlendirilir. O sıralarda orduda Kıbrıs”a çıkarma yapılması konuşulmaktadır. Harekâta karar verildiğinde, aralarında Küçük”ün de bulunduğu dört kişiye birtakım yazılar gelir: “Türk Ordusu, Kıbrıs”a çıkarken dört yedek subayı casus olabilecekleri ihtimali ile Genelkurmay”dan uzaklaştırdı. Bunlardan bir tanesi de bendim. O sırada beni Zırhlı Birlikler Mekanize Tümeni”ne götürdüler.” Fakat az bir süre sonra, ikinci harekâta katılanlardan biri olarak 1974 yılında, Kıbrıs”ta savaşa gider: “İkinci harekâtta Magosa”yı biz aldık.” Burada askerleri tarafından çok sevilir. Hatta o kadar ki, askerleri ona “Kabadayı, profesör, asteğmen” diye isim bile yakıştırır. Küçük, Magosa”da iken, öldüğü haberini okur gazetede: “O sırada Meclis oturum halinde iken, Genelkurmay, Ecevit”e bir kâğıt ulaştırmış, “Yalçın Küçük şehit oldu” diye. Ağlamış adam.” Küçük”ün ölmediği ancak üç gün sonra anlaşılabilir.

“Hapis yatmayanı adamdan saymazlar”

Küçükefendi”nin Yalçın”ı askerden sonra da Cumhuriyet”te çalışmaya devam ederken, 1977 senesinde, “kaçışlarından” birini yapar; Cumhuriyet”ten ayrılır. Ardından ANKA Ekonomik Bülteni”ni çıkartan Küçük, 12 Eylül gelip çattığında, Gazi Üniversitesi”nde doçent unvanı ile öğretim üyesidir. 12 Eylül 1980″den sonra ise 1402″liklerden biri olarak üniversiteden uzaklaştırılan Küçük, Bir Yeni Cumhuriyet kitabı dolayısıyla da tutuklanır, 8 yıla mahkûm edilir ve 1983″te Sultanahmet Cezaevi”ne girer: “Fevzi Öz ve Kürt İdris”lerin (Özbir) arasında yattım. İkisi arasında ölümcül bir kavga çıkmıştı. Kürt İdris”i bizim koğuşa aldık. Yeraltı dünyasının kuralları, Türkiye aydın morfolojisinde de var. Yani yeraltı dünyasında hapis yatmayan hiç kimseyi adamdan saymazlar. Hapse girmeyen aydın da, hareketimizde böyledir. İdris Bey”i ben daha sonra görmek istedim; ama olmadı.” Yargıtay, Küçük hakkındaki hükmü bozunca o da bir yılın sonunda cezaevinden çıkmış olur. Prof. Dr. Yalçın Küçük, bu tarihten sonra kitap yazmaya daha bir ağırlık verir; sol ve sosyalist çevrelerle sert bir mücadele içinde bulunur. Bu dönemde mahkeme kararıyla tekrar üniversiteye döner. Sonra, 1993 senesinde, Süleyman Demirel”in cumhurbaşkanı olmasını öne sürerek Paris”e kaçışına kadar çeşitli sol dergiler çıkaran Küçük, terörist lider Abdullah Öcalan”la yaptığı röportajla da tartışılan bir isim olur.

“Öcalan”a başkası gitseydi ben gitmezdim”

Paris”e gidişi de onun, daha önceki mühim kaçışlarından biridir. Küçük, 1993 senesinde Süleyman Demirel”in cumhurbaşkanı, Tansu Çiller”in başbakan ve kadın vücudunu sattığı için de bir kadının (Matild Manukyan) en fazla vergi vererek vergi şampiyonu olmasını protesto etmek için böyle bir harekete giriştiğini söylemektedir. İkinci nokta ise, Türkiye”nin izlediği Kürt politikasıdır. Yalçın Küçük”ün toplumda tepki uyandıran bir fiili de, terörist başı Abdullah Öcalan”la basında ilk kez röportaj yapması olmuştur: “Bir başkası Öcalan”a gitse idi, ben gitmezdim.” Küçük”ün Abdullah Öcalan nezdindeki izlenimi iyi olur ki, daha sonra Öcalan, Doğu Perinçek kendisiyle görüşmek istediğinde Yalçın Küçük”e sorar, “Doğu Perinçek gelmek istiyor. Ne dersin?” diye.

“Paris”te yardım aldım”

Yalçın Küçük, Emin Çölaşan başta olmak üzere bazılarının iddiasına göre burada PKK”dan (Küçük, PeKeKe diye telaffuz ediyor) para almıştır. Ancak Küçük, bunu reddettiği gibi, Paris”te kaldığı süre içerisinde de çok sıkıntılar çektiğini anlatmaktadır: “Bir defa ben kitaplarımın telif hakkıyla yaşarım diyordum. Emekliliğim vardı. Fakat çok büyük devalüasyonlar oldu, çok sıkıntı çektim. Onun için Fransızların LME dedikleri, istasyonlardaki sarhoşlara da verdikleri bir para var, yardım. Onu aldım. Alman üniversitelerinde ayda bir konferans veriyordum.” Küçük, burada öğrenci olur, İranoloji ve Kürdoloji okur; Kırmançi, Sorani, Farisi öğrenir. Burada ismi birçok sansasyona karışan Küçük, onomastik üzerine çalışmalarına yoğunlaşır ve bir 29 Ekim günü de Türkiye”ye dönmeye karar verir. Yıl 1998″dir: “Bir hesap yaptım, 2 yılla 10 yıl arasında beni tutarlar dedim. Dönmek için risk aldım. Oraya gitmek de bir riskti.” Yalçın Küçük 10 yılı göze alarak geldiği Türkiye”de iki yılla cezalandırılır ve Haymana Mezarı dediği cezaevinde kalır. 2000 yılında serbest kalan Yalçın Küçük, artık kendisini onomastik/isim-bilim konusuna adar; çalışmalarını, özellikle, bugün dezenformasyon yapıldığı seslerinin yükseldiği Sabetaycılık hususunda yoğunlaştırır: “Her gün benim için bir dönüm noktasıdır. Ancak, bana göre bütün kaçışlarım dönüm noktasıdır. Çok şükür ki, iyi ki kaçmışımdır. Kaçmayı bir sanat haline getirdim. İyi ki Planlama”dan kaçmışım… Yale”de çok parlaktım, iyi ki Amerika”dan kaçmışım. Çünkü ikinci senede Amerika beni içine alırdı. İyi ki Cumhuriyet”ten kaçmışım. Cumhuriyet”te kalsa idim, bugünkü Yalçın olamazdım. Burdan Paris”e gittim, o da bir kaçıştı. Sonra Paris”ten kaçtım. Kaçmasını bilirim ben.” Küçük”ün kaçışları bu kadar da değildir. Kıbrıs”ta da, komutanı kalmasını isterken, o, yine bir yolunu bulup kaçar: “Hiç pişmanlık yoktur. Bende şu vardır. Ben ne yapıyorsam Türkiye aydını adına yapıyorum

istihbarat.wordpress

106 Yanıt to “Yalçın Küçük Kimdir?”

 1. Özgür Karga said

  Görevli Spekülatör

 2. turhan said

  suratında meymenet dahi olmayan yalçın küçük inğiliz amerika ve israilin uşaklığını yapan ve aponun yalakalığını yapan tenekeden bir adamdır.TÜRK olan bir vatandaş ATALARINI unutmamalıdır.hain olmamalıdır.yaşadığı toprakların hakkını vermelidir.

 3. Sinan Karabey said

  Bir de yazılanları tersinden okumayı öğrenince gerçeklere daha yakınlaşılır. Yalçın Küçük, devletin adamıdır. O kimlikle dış ilişkileri yürütmüştür. Pkk’cılığı karşı tarafın güvenini kazanmak amacıyla kontrollü bir şekilde yürütülen, strateji gereğidir. Yani tamamen göstermeliktir. O ilişkiler üzerine yazılanlar da stratejinin devamı niteleğinde Küçük’ü korumak maksadını taşımaktadır. Basit bir mantık yürütme bile bunu kanıtlayabilir: PKK’dan bile daha ateşli olduğunu açık açık meydanlarda gösteren bir Yalçın Küçük nasıl oluyorda Türkiye’de ‘serbest yaşama şansı’ buluyor. Nasıl üniversite görevi yapabiliyor. Soruları sizler sormaya devam edin.
  Peki neden Ergenekon davasında alındı derseniz, aynı mantıkla düşünmeye devam edin, derim.

 4. Safak said

  Kalemler ve Kılıçlar programından tanıdığım ve konuşmalarını tuttuğum bir kişidir.Bir insanı istediği gibi,rahatça eleştirmekten çekinmeyen cesur ve oldukça bilgili bir devlet adamıdır.Apo kod adlı teröristbaşıyla buluşmalarını devlet yürütmüştür.
  Dİkkatli incelediğinizde nerelerde görev aldığını,siyasi hayatını vb. olayları araştırın.
  TÜRKİYEMİZ SAHİPSİZ DEĞİLDİR,SAHİPSİZ KALMAYACAKTIR.

  MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

 5. Halis Yurtsever said

  Vay beeee!Yazık Türkiye’me!Görüşlerimizi hainler belirliyormuş da haberimiz yokmuş.

 6. YAVUZSELİM said

  Mustafa kemal hakkında yazdıkları yalanmı yani?

 7. devrim devran said

  asıl suçlular dışarda yalçın hoca içerde asıl amerikan uşağı şimi amerikada bumu herkes biliyor

 8. ali hıdır said

  devrim devran adlı yorumcu aklıllı ol sen önce türkiyedeki şereften yoksun insanların t.c hükümetini yıkmaya yönelik planlarını görde öle konuş dikkat edersen bunlar kökü dışarıdan gelmiş yahudi ve abd sempatizmanı zavallı kişilerdir
  Ama şu bi gerçk kafirler istemesede Allah (c.c)bir gün nurunu tamamlayacaktır

 9. bizim insanlar1m1z neden bu kadar garip anlamad1m giti..bu pc de1lm1yd1 almayada b1r stanyum da dunyada en buyuk bas kurt bas1d1r d1yen.ben kurdoglu kurdum o kurd bas1n1nda ansn1 siim neym1s kurtler1n haklar1n1 tems1l ed1yomus lan o.ç sen daha 1k1 kel1mey1 b1r araya get1rem1yon ay1 ogl ay1 kalkm1s kurler1 tems1l ed1yomus pc…hersey ortada k1m bu vatan 1c1n b1sey yapm1sa bedel1n1 odem1st1r turgut ozal esref b1tl1s gaffar okan ugur mumcu muhsin yaz1c1oglu adnan menderes ve daha akl1ma gelmeyen b1rcok vatan evlatlar1 heps1n1 el1m1zden ald1lar emperyal1stler siyon1sler ulkey1 ele gec1rm1sler hang1 donemde yurk1yede 1sler ray1na oturdumu belli bir guc ortaya c1k1p ortal1g1 kar1st1r1yo.30 y1ld1r pkk d1yoruz 1y1de kardes1m bu pkk y1 bu orgutler kurmad1m1 en son tokat sald1r1s1 bunu pkk yapmad1 ad1m g1b1 em1n1m bu sald1r1y1 yapanlar tsk 1c1ndek1 g1zl1 yap1lanmad1r bunlarda gladyoya cal1s1yolar ergenekon glad1onun turk1ye ayag1d1r hersey ortada onlar yapt1 pkk n1n kck kanad1 ustlend1 bu kck n1n bas1ndak1 adam k1m duran kalkan bu adam kurt de1l.de1m ya pkk y1da kuran onlar 1nan1n arkadaslar o apo oc 1k1 kel1mey1 b1 araya get1rem1yo kald1k1 kurtcede b1lm1yo bu mahluk dogudak1 1nsanlar1 zorla yada kand1rarak devlete baskald1r1yo aponun ak1l hocas1da yalc1n kucuk ve dogu per1ncek ve bunlar hergun haber konusu oluyolar neym1s cumhur1yet tehl1kede laiklik tehlikede d1nci bir ulke olacaz yok 1rt1ca vss…kemal1st1z d1yede gec1n1yolar tutukland1klar1nda ne d1yolar b1z kemalit oldugumuz 1c1n tutuklan1yoruz hersey ortada gun g1b1 b1rz gozler1m1z1 acal1m ve gercekler1 gorel1m sayg1lar….

 10. MAHIR said

  evet sinan karabey her seyi acik acik anlatmis zaten fazla yoruma gerek yok bence ayne katiliyorum

 11. bir yönetmen said

  Yalçın Küçük Ergenekon yani Gladio’nun 2.adamı ! apo suikastini o engelledi…

 12. hasan said

  şimdide nelerden bahsediyo, ne olduğu belirsiz adam….!!!??

  Prof. Dr. Yalçın Küçük, büyük tartışma yaratan Genelkurmay Başkanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın aranmasıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. odatv.com’A konuşan Yalçın Küçük’ün olay yaratacak açıklamaları:

  TÜRKİYE TARİHİNDE YENİ OLUŞUMLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ
  Birinci noktada şunu söylebiliriz; İslamist kuvvetler, Türk ordusunu astı mı? Mesele budur. Buna karşılık Türk ordusu tarafından bir Bab-ı Ali baskını var mı? Bab-ı Ali baskını tarihimizde çok önemlidir. 1910’lu yıllardadır. Bu ikinci noktadan başlayacak olursak; şunu söylemek durumundayız, bir defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ikinci kez yeni oluşumlarla karşı karşıyayız. Bu oluşumların bir tanesi, Türk Devleti adına bazı organlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bazı organlarını basmıştır. İkincisi; Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa yüksek komutanlar, Başbakanlık’a randevu istemeden gitmişlerdir. Türkiye’deki Başbakanlık makamında oturan zat da bütün randevularını bir tarafa bırakarak Türk ordusunun temsilcilerini kabul etmiştir. Meselenin özü budur. Gördüğümüz budur. Hiçbir gazete ve televizyonda Genelkurmay Başkanı İlker Paşa ile Kara Orduları Komutanı Işık Paşa’nın herhangi bir randevu talep ettiklerine dair işaret duymadık. Bildiklerimiz şudur ki; o sırada Başbakanlık mevkiinde oturan kişi bir toplantı yapıyordu. O kişi “toplantım var bekleyin” diyememiştir. Üç saaat konuşmuşlardır. Mesele budur. Türk ordusunu o kadar küçümsememek lazım. Şu anki Genelkurmay Başkanı randevusuz olarak otomobiline binmiş ve Başbakanlık konutuna çıkmıştır. Yanına da Işık Paşa’yı almıştır. Ne demektir Işık Paşa: “Tayyip Efendi beni görevden alırsanız işte göreve getireceğiniz adam budur. Onu da alırsanız öbürüdür. Beni görevden almak gibi bir şansınız yok.”

  BUGÜN YAŞANANLAR JÖNTÜRKLERİN BAB-I ALİ’YE ÇIKARTMASIDIR
  Ben size tarihi söylüyorum. Buna tarihimizde Bab-ı Ali baskını denir. Bugün yaşananlar Bab-ı Ali baskını değildir. Bu postmodern Jön Türkler’in Bab-ı Ali’ye çıkartmasıdır. Şiddetsizdir. 3 saat görüşmüşlerdir. Tayyip Bey belirli sözler vermiştir. Tayyip Erdoğan kimdir? Tayyip Erdoğan söz verip, sözünde duramayan kimsedir. Deniz Baykal’a söz vermiştir, Yaşar Paşa’ya söz vermiştir, Obama’ya söz vermiştir. İlker Paşa son derece sabırlıdır. Ona yüz tane söz vermiştir. Doksan dokuzunu tutmamıştır. Bu konuşmadan sonra da daha ileri gitmiştir. Konuşması da budur. Bırakın Ertuğrul Özkök’ün Hürriyet gazetesini, hepsi ordunun teslim olduğu kanısındadır. Ben o kanıda değilim. Ancak belli zaafiyetleri vardır.

  ASKERİ İŞLER ASKERİ MAHKEMELERDE GÖRÜLÜR
  Hiçbir sivil yargının, Türk ordusunun Özel Kuvvetler Karargahı’na, Seferberlik Karargahı’na girme konusunda hukuku yoktur. Neden? Çünkü Türk Genel Kurmay Başkanı, “benim görevlendirdiğim askerler askeri iş yapıyor” demiştir. Askeri işler, askeri mahkemede görülür. Türk Genelkurmay Başkanı’nın bunu kabul etmesi büyük bir zaaftır. İkincisi bu iki subay görev içinde derdest edişmiş, sonra serbest bırakılmıştır. Birkaç gün sonra bir yargıç çıkmıştır. Neden kimse şu soruyu sormuyor? Neden sizler Türk ordusunun gizli bilgilerinin bulunduğu yere girmek için beklediniz? Yoksa sizler uygun bir yargıç mı aradınız? Soru budur. Doğru soruları sormak lazım. Hiçbir yargıç böyle bir karar almaz. Onun için mi beklediniz? Bugün Fethullahçı medyada övülen bir yargıcı bulmak için mi beklediniz? Size bu soru sorulur. Bu yargıcın Fethullah Gülen ile bir ilişkisi var mı? Genelkurmay Başkanlığı’nın bu soruyu sormaması büyük bir zaafiyettir. Büyük bir kibarlıktır. Buna itiraz etmemesi de öyle.

  ARAMALARIN HİÇ BİR HUKUKİLİĞİ YOKTUR
  Genelkurmay Başkanlığı açıklama üzerine açıklama yapıyor. “Arama hukukidir” diye… Hiçbir hukukiliği yoktur bu aramaların. Hukuki olmadığını, oraya giremeyeceğini ne savcı ne de yargıç bilmiyordu. Oraya kanunen giremeyeceklerini yeni öğrendiler. Şimdi en önemli soruya geliyoruz. Hiçbir gazete soramadı. MHP’li Vural Bey sordu ama eksik. Bu yargıcın aldığı bilgiler kime gidecek?

  İsmail Tansu, benim takip ettiğim, kitaplarımda duyurduğum, Özel Harbi kuran, Kıbrıs’ta TMT’yi kuran insandır. O, Uğur Dündar’ın televizyonunda “Burada suikast bilgileri olmaz. Biz sınır dışı milli hareketleri ve planları yaparız. İşgal olursa nerede mukavemeti yapacağız. Bunların bilgileri olur. Yakup Şevki Paşa, Erzurum Orduları Komutanı, silahları halka o vermiştir. Özel seferberlik işgale karşı hangi silahların kimlere verileceğini, nerede ne yapılacağını tespit eden bir dairedir.” dedi.

  BU BİLGİLER NEREYE GİDECEK
  Şimdi bu yargıç şaibe altındadır. O bilgiler nereye gidecek? Bunu soracaksınız… Ben tamamlıyorum, İsrail’e mi gidecek? Bu bilgiler İsrail’e mi gidecektir. Neden bu iki subay serbest bırakıldı da, 2-3 gün beklenildi? Yargıç mı aradılar? Bunu soracaksınız. 70 sayfayı belleğine yazmış… Ne yapacak? O yargıçta hiç devlet, hukuk kavramı yok mu? Bu memlekette bu kalmadı mı? Sevgili Emin Çölaşan Genelkurmay Başkanı’na mektup yazmış. Çok zayıfsınız, demiş. Çok zayıf olabilir. Bunun cevabını Yaşar Paşa verdi. Tayyip Bey ile Dolmabahçe görüşmesinden sonra, o görüşmeye uymadığında ne yapacağını söyledi. İlker Paşa çok kibar. Bir Paşa’ya yakışmayacak ölçüde kibar. Ama ne yapsın, tank mı diksin oraya? Öyle görüyoruz ki astsubaylar gerekli mukavemeti göstermişler. Yüksek komutanlık, zaaf içinde olan ordunun daha da zaafa düşmemesi için bir müdaheleye başlamaması için bu kapıları açmış görünüyor.

  HANGİ ÜLKEDE KATLİAMLAR KAYITLARA DÖKÜLÜR
  Bu aramaların hukuki hiçbir tarafı yok. Bunu sadece AKP’nin son derece düşkün bir hale gelmesiyle izah edemeyiz. Daha dış bağlantılarına bakmamız lazım. Türkiye’nin doğu illerinde bir karışıklık olduğu zaman hangi mukavemet, hangi savunma planları yapılıyor, bu merak edilmiştir. Bu meseleyi bu kadar basite alamayız. Türkiye yoktan var edilmedi. Ben beştaş oynamıyorum, ben karamürsel sepeti değilim. Erbakan, doğuyu İsrail’in vilayeti yapmak istiyorlar, diyor. Burada mukavemet olacaktır. Hürriyet gazetesi ile DTP bu işbirlikçilerin yedek gücü haline gelmiştir. Şu anda bu bilgilerin peşindedirler. Meseleye başka türlü bakmak Türkiye’yi hafife almaktır. O hakim bey kendi vicdanında bunları tartışacaktır. Neyi yazıyorsun hakim bey? 77 yılındaki Taksim katliamını mı arıyorsun? Hangi ükede katliamlar kayıtlara dökülür? Hangi ülkede ordu Cavit Orhan Tütengil, Bedrettin Cömet, Ümit Doğanay öldürüldüğünde dosya tutar? Biz bu yapılanlarda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin payı olduğunu inkar etmiyoruz. Zaten Türk Silahlı Kuvvetleri’nin zaafı da buradadır. Ama bunları burada bulamazsınız. O zaman memuriyetinin 25. yaşında olan bir adam şu anda emeklidir. Dünyanın en iyi istihbarat birimine sahip olan ABD’de bile Kennedy’nin katilini bulamazsınız. Siz ahmak mısınız? Orada sadece mukavemetin planları vardır. Hangi hakimse, o hakim bunları not ediyor. Hakim o odada Türkiye işgal altında ya da bölünmüş ise yapılacakları kaydediyor.

  BU ÜLKE SOKAKTA KURULMADI
  O hakimin peşini bırakmayacağız. Eğer o planlar Türkiye dışına çıkarsa, bundan, orayı açan İlker Paşa ve bunları kaydeden o hakim sorumludur. Bu işler bu kadar basit değildir. Bu ülke sokakta kurulmadı. Hakim bey bana bunu anlatamaz. Ben ona bunu anlatırım.

  Sonuç olarak; yepyeni bir döneme girdik. Türk ordusunun teslim olduğunu kimse söyleyemez. Daha Cumhuriyetçi, sol Kemalist bir ordu için bunlar eğitim kırbacıdır. Ülkeyi bu noktaya iten ordu değildir. İslamdır, Kürtçülüktür. Kimse korkmasın bu Cumhuriyet ayakta kalacaktır. Daha sol Kemalist bir Cumhuriyet’e doğru gidiyoruz. Türk ordusu sancılıdır. Ama Türk ordusuna ve askerlerine Atatürk’e bağlılıklarından dolayı güvenmemiz gerekiyor.

 13. Figen TUNGA said

  EVET.ŞİMDİ KURTLAR VADİSİ GLADİO FİLMİNDEKİ İKİNCİ ADAM TAM ANLAMIYLA ORTAYA ÇIKIYOR.APO SUİKASTİNİ ÖNLEYEN İSİM.HİÇBİRŞEY TAMAMİYLE HAYALÜRÜNÜ DEĞİLMİŞ.HERŞEY ORTADA.ACABA NEYE KARŞILIK SATTILAR KENDİLERİNİ?

 14. sözün özü said

  yalçın küçük adi şerefsiz kansızın tekidir. ama bunların sonu gelmiştir.bu millet yavaşta olsa artık uyandı.vatanını bayrağını böyle adi pisliklere artık bırakmaz.

 15. hilal said

  bu adamı neden içeri atmıyorlar anlamıyorum.ben 16 yaşında bir Türk vatandaşıyım. eğer bir gün yetkili olursam bu ve bunun gibileri o deliğe tıkacağım İNŞALLAH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. kemal aydın said

  bir şeylere yorum yapmak için bilgi sahibi olmak lazımdır heeyy inşallah’cılar heyyy maaşallah’cılar dinimizde yasak değil midir gıybet etmek yalçın küçük veya ”ergenekon”diye anılan dava içerisindeki insanları ne kadar yakından tanıyorsunuz’ki bu kadar ciddi ithamlarda bulunuyor veya önüne gelenin söylemlerine inanıyor ve de itibar ediyorsunuz ne biliyorsunuz’ki ne konuşuyorsunuz.hele ki ALLAHA kulluk görevini yerine getirmek için çırpınan ama belirli art niyetlerin emellerine alet olan saf ve temiz insanlar siz ki bu temiz duyguyu temiz imanı yüce duyguyu saf inancı neden siyaset adı verilen bu batağa bu kirliliğe bu yalan dolan arenasına bu çirkef pislik deryasının içine sokarsınız sevgili Atamız ne güzel bir sistem getirmiş laiklik diye mu masum duyguların kirlenmemesi için nasıl olur da dini siyaset gibi bir çirkinlikler havuzuna sokarsınız Kaldı ki devlet meseleleri bu kadar basit değil bazı şer odaklarının istediği budur zaten işte biz bu gibi yerlerde böyle birbirimize düşeceğiz birbirimize düşman olacağız ki onlarda istediklerini elde etsinler kendileri demiyormu ellerine çelik çomak verelim onlar oynaya dursun bizde görevlerimizi yerine getireli b o p gibi bölgemizde corafik yapıyı yeniden şekillendirmek abd ile yapılan 9 maddelik gizli anlaşmaların yerine getirilmesi gibi ülkenin yabancılara peşkeş çekilmesi gibi yabancılara dolaylı yönden toprak satılması gibi halkın fakirleştirilip yoksullaştırılıp bir ekmeğe bir torba kömüre yeşil karta muhtaç edilmesi gibi sonrada bir paket makarna verene ALLAH razı olsun dedirttirildiğimiz gibi saymaya devam etsen günler sürer burada demek istediğim güzelim ülkemizde insanların barış ve huzur içerisinde kardeşçe eğitimli kültür seviyesi yüksek maneviyatını rahatça yaşayacak ve ifşa edecek ekonomik gücü yüksek toplumsal uzlaşı birliktelik yabancı güçlerin şer güçlerin emellerine karşı el ele omuz omuza vermiş bir toplumun var olması bazılarının korkulu rüyasıdır böyle bir topluma hüküm etmet iktidar etmek zordur çünki böyle bir toplumun isteklerine bunlar cevap veremezler çünki o yönetimler zaten o makamlara gelemezler GETİRİLMEZLER bırakın bu ülkeyi bu dünyada herkes kardeştir tüm dinlerin yolu ALLAHA çıkar ve var olduğumuz gibi bir gün yok olacağız bu dünyada ölümden başkası yalan yaşadığımız müddetçe namuslu dürüst helal ahlaklı onurlu ve inançlı yaşayabilirsek muhakkakki kazanan biz olacağız hepinize saygılar sunarım.

 17. CENGİZ HAN said

  ÇAKALLAR HER DAMLA KANIN HESABINI VERECEK…

 18. zeka gerekli said

  birazda aklınızı kullan ey salak aziz nesinin %60 lık kesimi yalcın küçük devletin adamıydı neden akebe bu adama karsı dersiniz peki önüne akebenin kuruluşunu(amerikadaki) ortaya cıkaracagı içinmi gözünüzü açın heer önünüze konana inanmayın biraz

 19. HAYDAR said

  böyle kanı bozukları ülkemiz den atınn atın kı sizlerin var olduğunu unutmasınlar bu topraklardan ne kanı bozukları attık kovaladık gösterin ülkemizin cesaretli ve gururlu ordusu ve değerli başbakanı onun değerlı kurmayları bu düzensizliğe bir durdeyin TEK GÜVENCİMİZ KAHRAMAN TÜRK ORDUSU VE BAŞBAKANIMIZDIR

 20. kenan said

  ulen şu adamda hiç türk ve müslüman görüntüsü varmı bunlar varya ellerinden gelse kuranların hepsini yakarlar namaz kılmayı yasaklarlar zaten itler ülkeyi öyle bi hale getirmişlerki namaz kılana dinci gerici yobaz deyip sindirmeye çalışıyorlar

 21. kurdish said

  her biji bak görüyormusun bu adam asıl kokenıde de turk sayın kücük tebrık edıyorum o adam aydınlıgı ıstıyordu oda bılıyor türkler kürt halkına ne kadar haksızlık yapmıslar helal olsunnnnn her bijiiii kurd u kurdıstan

 22. polat said

  yalçın küçük senin 2. adam olduğunu biliyorum

 23. hakan said

  yalcın kucuk adam degıldır gladyonun adamıdır kımse ınanmasın tanımasın tanıyan herkes…

 24. rodeste said

  yalçin abi kutlarim sizi olaya herkez objektif bakamiyor malüm türkiyede yaşiyoruz yarinimiz belli değil.?

 25. baycan said

  Cok garip…

 26. dewyday said

  24. yorum; rodeste rumuzlu kara cahil; ana rahmine düşerken sahip olduğun DNA zincirin beyin fonksiyonlarında ciddi bir savurganlığa neden olarak sen doğmuşsun. Sana bakarak Allah’a şükürler olsun diyor ve kendi adıma seviniyorum. Allah kimseyi rodeste gibi cahil etmesin.

 27. sevda said

  Bence “yalçin küçük” küçük, zavalli, içinde ALLAH korkusu olmayan, acimasizca Kürdü Türke kirdirmaya calisan, gereksiz konusup sinir bozan, bir mahluktan baska birsey degildir…ALLAH sana merhamet versin….

 28. sinemis said

  kurdish isimli şahıs sen kürtlere haksızlık yapanları fazla uzakta arama senin savunuculuğun rolune girenler sana eziyet edenler ve haksızlık edenlerden başkası deildir

 29. gökhan said

  Bu nasıl bir devlet adamıdır?Mustafa Kemal’i küçümseyen,aşağılayan ve imralıdaki haine kardeşim diyen bir adama devlet adamlığını nasıl yakıştırıyorsunuz?Her önümüze konulanı yemeyin demiş bir arkadaş peki yemeyelim.Ama bu herifin dedikleri de ortada hakaretleri de ortada Apo ile sarmaş dolaş resimleri de ortada.Bırakalım bu art niyetli kişilerin avukatlığını.Asıl fuhuş bunların yaptığıdır.Her daim bunlar gibiler dış güçlerin kucaklarında oturururlar…

 30. Mustafa KIR said

  Yazıklar olsun ki bu ülkede yaşayıp ta Atatürk’ü anlamayanlara, yazıklar olsun ki, Yalçın KÜÇÜK ve onun gibi düşünenlere alkış tutanlara, Herkes bu güzel yurdumuzu yok etmek için kene gibi, parazit gibi bir yerlerini kemiriyor ve bizler de bunlara “Bravo, çok yaşa” diyebiliyoruz. Çok söze gerek yok. Atatürk’ün geçliğe hitabesinde belirttiği her şey, ama her şey maalesef gerçekleşmiş halde ve bizim geçliğimizin hiç bir şeyden haberi yok. Yani memleketin bütün kaleleri (işletmeleri) zaptedilmiş, Memleketi yönetenler gaflet ve delalet ve hatta hıyanet içerisinde bulunmakta, emperyalistlerle işbirliği halinde ordu komutanları hapse atılmış durumdadır. Yazık, çok yazık…. Uyan ey Türk milleti. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYEME

 31. gülşah said

  asırlardır türkleri yok etmeye çalıştı bir çok devlet ama başaramadılar şimdi ise bir çok bölücüleri türkiye içlerine sokarak türkleri birbirine düşürmeye çalışıyorlar geçmişimizi unutturmaya çalışıyorlar çanakkale cephesinde sırt sırta verip savaşan biz değilmiydik bizi kimse bir birimize kırdıramaz Türkün Türk den başka dostu yoktur kim Türkiyem için ne hainlikler planlıyorlarsa hepsi size dönsün Türkiye bilnçli gençlerimiz sayesinde benliğini koruyacaktır ”vatan bir bütündür ve asla parçalanamaz”

 32. Kadir said

  Yalçın Küçük..Sen gerçekten çok küçük bir adamsın!!! Bu dünya Kanuni Sultan Süleyman a da kalmadı..Allah sizler gibi kan emicilerin akan kandan para kazananların BİN TÜRLÜ BELASINI VERSİN..FAKİRİN FUKARANIN ÇOCUĞUNU VURDURUN BİRBİRİNE BAKALIM BU DÜNYA SİZE DE KALACAK MI?

 33. Adem Karakılıç said

  Merhabalar,
  Her olayın zamanı ve şartları farklıdır ve büyük devletler (1071-2010)
  bu zaman ve şartları iyi analiz ederlerse ayakta kalırlar.
  Devletim herkesi kullanma hakkına sahiptir.
  Devletim herkesi kullanıp bir kenara atma hakkına da sahiptir.
  Zaman ve şartlar neyi gerektirirse Devletim yapar.
  İsimler ve cisimler faketmez.
  Yüce Devletim varlığına şükürler olsun…
  “VATAN uğrunda ÖLEN varsa vatandır…”

 34. güzel insan said

  DEĞERLİ TÜRK HALKI YALÇIN KÜÇÜK DENİLEN ADAM BİR KÜRT YANDAŞIDIR AYNI ZAMANDA DA SOLCUDUR ULU ÖNDER ATAMIZ HAKKINDA AŞŞAĞILAYICI İTAMLARDA BULUNMUŞTUR YAZIK YA ULAN BU ADAMIN DERHAL BİR SUİKAST OLAYIYLA GİZLİCE ÖLDÜRÜLMESİ TARAFTARIYIM TARİHTE ATATÜRK EN BÜYÜK BİR CESARET ÖRNEĞİDİR VE TEK ZEKİ ADAMDIR BNM GÖZÜMDE TÜRK GENÇLİĞİ BİRAZ KENDİNİZE GELİN NEOLUR CANLARIM GEÇMİŞİMİZİ VE MİLLİ DEĞERLERİMİZİ UNUTMAYALIM ..TSK DA DİN YOKTUR FARKINDAYSANIZ BİZİM MANEVİ DEĞERLERİMİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR ONLAR VATANI SATIYOR BİZİM SAF MİLLETİMİZDE AYAKTA UYUYOR SON ZAMANDA YAŞANAN HANTEPE BASKINI HERŞEYİ GAYET NET GÖSTERMİŞTİR ASKERLERİMİZ BİLEREK ÖLÜME TERKEDİLDİ VE TÜRK ORDUSUNUN İÇİNDE PKK TARAFTARLARI VAR SATIN ULAN SİZ VATANI HEPİNİZİN ALLAH BELASINI VERSİN ŞU ÜLKEDE İNFAZ SERBEST OLSAYDI VE BÜTÜN GÜÇLERDE ELİMDE OLSAYDI TSK DAKİLERİ VE YALÇINI BÜYÜK BİR ZEVKLE ÖLDÜRTÜRDÜM.. VATANI SATANI ACIMAK YOK.. BU DARBELERDE DE HEP BÖYLEDİR HEPSİNİN ARKA PLANINDA YAHUDİLER VE DIŞ GÜÇLER VAR TSK DAKİ HAİNLERDE ONLARLA İŞBİRLİĞİ YAPIYOR VE YİNE KÜRTLER..DARBELERDE DEĞİŞEN TEK ŞEY ZAMAN VE TARİHTİR ..OYSA HİKAYE HEP AYNIDIR..ULAN KÜRTLER İSTEDİĞİNİZ KADAR UĞRAŞIN SİZİN BU TOPRAKLARDA HAKKINIZ YOK! BİZ PES ETMİYCEZ KOSKOCAMAN TÜRK MİLLETİNİ Mİ KARŞINIZA ALIYORSUNUZ HAHAHHH YAZIK SİZE..

 35. kemalist said

  saygıdeğer TÜRK MİLLETİ ATATÜRKTE KÜRTLERİ HİÇ SEVMEZDİ HATTA ONLARI BU ÜLKEDEN SÜRGÜN ETMEK İSTEMİŞTİR ATAMIZ ÇOK ZEKİ BİR ADAMDI YILLAR ÖNCESİNDEN BUNU YAPMAK İSTEMİŞ VE ŞUANDA YAŞANANLARI GÖRÜYORUZ BİR SÜRÜ ASKERLERİMİZ ÖLÜYOR AMA İSTEDİKLERİ KADAR UĞRAŞŞINLAR BOŞA KÜREK SALLIYORLAR KOSKOCAMAN BİR TÜRK MİLLLETİ VAR.. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

 36. MİLLİYETÇİ said

  DAMARLARINDAKİ KUDRET ASİL KANDA MEVCUTTUR..!

 37. olgun said

  bence oyunlar türkler üzerine değil tamamiyle kurt halkı üzerine oynanıyor turklerin bir eli yağda bir eli balda neymiş vatan milet sakarya uyanın ey türk milleti.oturacak evi bile olmayan bir türküm vatanım evim bile kira neyleyeyim vatanı sizide vatan elden gidiyor diye kandırıp rant elde edip de gencecik askerlerimize bir bayrağa sarıp hayde breh mieti de toplayıp ekranda kahrolsun pkk a geçin onları kardeş kanından nemalananlar bırakın artık bu işleri askeri tuzaklara girmeyin artık bu hükümet çözecektir bu işi ben güveniyorum durmak yok yola devam tek güvendiğimiz sensin başbakan erdoğan sende fos çıkarsan vay bu milletin haline…

 38. vatan sağolsun said

  domuzu domuz kurşunuyla vururlar bu memlekette…

 39. yusuf memur said

  Bazı gerçekleri ifşa etmiş tasvip etmedigim birisi lakin söyledikleri dogru……….

 40. ali said

  Bu adam harbiden o PKK’lılar ile resimlerindeki gibi eğer gerçekten PKK’lı olsa öle televizyonlarda nasıl boy gösterecek. Adamın anasını ağlatırlardı. Ya bu adam harbiden büyük bir güç tarafından korunuyor, bizim ordu bu gücün yanında bir karınca gibi güçsüz kalıyor, bir nane yiyemiyor ki bu saçma yani. Göz önünde alenen bu adam korunamaz. Bu adamın devletin adamı olması büyük ihtimal. Ama Atatürk için ne sayıklamış bunu anlamadım????????? Bunu Amatör Kurtlar Vadisi yorumcusu olmayan birileri açıklayabilir mi? Bu adam harbiden Atatürk’e hakaret ediyor mu???

 41. ali said

  Kanımca Yalçın Küçük, Atatürk’ün gerçek kişiliğini bilimsel olarak eleştirebilmek isteyen bir adam. Atatürk eleştirisi yapsın ama yaparken “Ben bunu bilim adamı kimliğim ile yapıyorum. Amacım Atatürk’e hakaret etmek değildir.” desin. Çünkü Atatürk bizim kalbimizdir, göz önünde alenen onun kişilik analizlerini yapmak, bizim yüreğimizin parçalanması demektir. Bilim adamlarına saygı gösterelim. Herkesi hemen vatan haini olarak fişlemeyelim. Ama uyanık olmakta fayda var yine de…

 42. Mustafa Kemal said

  Aponun da yalçın küçük ün de anasını sikerim ATATÜRK ÇÜ gençlik

 43. Aydoğan said

  arkadaşlar bir suredir internette dolaşan bir video vardı bu kılıçdaroğlunun yalçın küçüğün içeri alınmasıyla ilgili ona arka cıkan bir demeci vardır bu doğrumudur gerçekten? bu videodan bahsediyorum http://www.haberpan.com/kilicdaroglu-bakin-kimin-avukati/ Allah belalarını versin.

 44. gamsız said

  böylesi şerefsizleri idam sehpasına cıkarmalı köpege bak ya görev yaptıgı yerlere bakın ya genc beyinlerin yıkanması kandırılması en rahat yerlerde adam pravakatörlük yapmış burdan bütün hukukculara sesleniyorum böylesi vatan hainlerini idam sehpasına cıkartmak sizin boynunuzun borcu bide yazdıgı kitapta atamıza dil uzatıyo sen kimsin elimeverseler seni bir kaşık suda bogarım

 45. hülagü said

  NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

 46. ufuk ceylan said

  yavv arkadaşlar neden gercekleri görmüyorsunuz hersey birer komplo bu ulkeye hizmet etmiş şerefli komutanlar askerler yazarlardan tut cogu kişi cumhurıyetcı Atatürkçü kişiler yalçın küçükte bir komplonun içinde doğu perinçekten tuncay özkana bir bakın gecmişine nasıl bir insan olduklarına tek sucları amerikayı sevmemeleri ergenekon diye bir sey attılar ortaya buda amerikanın komplosu hala biz kendi kendimizi yıyoruz ulkeyı cemaat kontrol ediyor amerika ediyor içerdeki olanalar bagımsız atatürkçü insanlar kactane subay asker intihar etti hala anlayamadınızmı?lütfen her yazılan çizilene inanmayın iktidarın t.v gazeteleri hep masum adamların hakkında çiziyoır biçiyor yazık tır gunahtır.

 47. yahya said

  yalçın küçük soyadına dikkat söyledikleri karışık masturbasyon yapıyor

 48. CAHİT Onur DOĞAN said

  MASONLAR eceliniz yolda bekleyin..

 49. Ayxan said

  Yalçın hocamı Azeribaycandan izliyoruz. Kalemler ve Kılıçlar proqramından. Türkiyeni o kadar bilmesek de bazı sorular kafamızda çözülür. Türk milletinin hep intellektuallara ihtiyacı var.

 50. YİĞİT said

  Bu şerefsiz ergenekonun 2. adamıdır ve bu devletin aleyhine çalışmaktadır bunun aksini idda eden herkes onun yibi şerefsizdir…

 51. MERT said

  Ufuk ceylan millet artık gözünü açtı ergenekon dediğin şey farkedilmeseydi bu millet içinden çıkamayacağı bir bataklığa sürükleniyordu.Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın artık bu millet oyuna gelmez.Kimin ne olduğunu iyi biliriz biz sen rahat ol.

 52. iLyas KAPLAN said

  Kücük insanın beynide kücük oLur…DüşünceLeri bir ceviz kabuğunu biLe doLdurmayacak kadar kücük ve anLamsız…Mustafa KemaL Atatürk hakkında yorum yapmış…Peki merak ettiğim o zamana ait beLgeLer varmı? Ya da diyeLim ki orta da beLge var ama gerçek oLma ihtimaLi ? Yasin Küçük…küçük insanın göLgesi küçük oLur…BaşkaLarının göLgesi aLtına girersen kayboLursun….

 53. iLyas KAPLAN said

  Diyor ki;Mustafa KemaL’i sevecen gösteren bir başkasının fiLmini yapmış oLur…Ya peki sen dağdakini,imraLıdakini sevecen gösteriyorsunda ne yapmış oLuyorsun? Ben aLcağım son nefese kadar şuna inanırım;Mustafa KemaL Atatürk tek idoLümdür ve tek gerçek kahramandır akLıyLa stratejisiyLe ve iLeri görüşLüLüğüyLe,ya Mustafa KemaL oLmasa su an nasıL bir üLke oLurduk? FiLm’i çevirmiş oLuyorum tamam oLiyim…Ama en azından senin gibi kukLa değiLim.En azından senin gibi beni yöneten kimse yok…Sen emir aLıp düşünürsün,Ben veya biz şartsız düşünürüz.Sen emir aLmadan nefes biLe aLamazsın…

 54. emine said

  ülkede her şey yalan üzerine.. bir tane milleti ülkeyi düşünen siyasetçi yok. her insan kendi geleceğini cebine girecek parayı düşünüo. türkiye türklerin değildir sadece. türkiye ona sahip çıkanındır. ona sahip çıkan türk olsun kürt olsun çerkez olsun laz olsun…

 55. adam gibi adam said

  ADAM OLAN ALLAHTAN KORKAN İDAM BİLE ETMEZ. APO ÇOCUK VE AKRABA KATİLİ ADAMIN YANINDA OLMAZ.

 56. Abdullah CATLI said

  CATLI,AGCA,ASALA ORGUTUNUN BASKANI VE ONUN YARDIMCISINI NASIL OLDURDULERSE SIMDI BU PROFESOR BOZUNTUSU KUCUK TE SIRA KUCUK VE BU ADAMA DESTEK VERENLERIN SONU AGOP GIBI TORAN TORANYAN GIBI OLACAK HEPSI BIRER SEFIL GIBI BI YURTTASIN BICAGININ ALTINDA SON NEFESLERINI VERECEK

 57. Sungurhan said

  yalçın küçük gibi teleffuza bile layık olmayan canlılar kürt kardeşlerimizin değil temsilcisi olsa olsa onların ayağının tozu bile olamaz o tür canlılar üzerinde yaşadığı kanı,canı,namusu bildiği vatanını israile satıyor yarın’da temsil edeceği tolum ve zümreyi bilmem hangi menfaati karşılığında kim
  bilir kime satar o insan ki bir dönem menfaati karşılığı fransız propagandası yine başka bir dönem şahsi menfaati ve çıkarları doğrultusunda rusya propagandası şimdi ise çıkarları doğrultusunda ülkesini israil’e satıyor israil’in ajanlığını yapıyor vatan haini

 58. memet said

  NE MUTLU MÜSLÜMANIMM****************

 59. vahdet kanbur said

  Türkiye cumhuriyeti vatandaşı Yalçın alçak gibileri çöktan yok ederdi,kanlarıyla kirletirler topraklarımızı diye inlerine yaşamaya izin verdi onlara yoksa…….+18 Kürdü,lazı,…..Hep bu vatanın evlatlarıyız selamlar.

 60. ömer said

  bu adam tam bir gladiocu dur

 61. ömer said

  bu adamı iyi işkence yaptıktan sonra bak nasıl konuşur

 62. ömer said

  yani anlayacağınız bu adam benim elim düşmesin

 63. Oguz said

  Bunlar satilmis KÖPEKLER, 5 Kurusa vatanlarini satarlar. Nesillerini kurutacaksin. Atamin adini agizlarina sakiz yaptilar, o sakiz bunun gibileri birgün nefessiz birakacaktir.

 64. polat said

  slm..
  kim hakkında yazmak gerektigine bakmak lazım önce…. ama yazılacak kişi yazılacak olana degermi diye düşünüyorumda boş verrr memlekette herkes bi köşesinden tutmuş ihanet denen çanagın ..herşey tersten oknuyo hain vatan evladı görünüyor vatanını sevenler toprak altında…kılıksızın biri havladı dıye yorum yapmıyorum sadece aklı selim olan bilmeli gercek insan olanı sevgi yanılmaz taklıtın kopyesi cok ….gerci düsünce sucundan fazla yatmam adam öldüren bile cıkıyor dinlenince….haine yardımcılık eden yataklık eden haindir döneklik bile vitrine süs olur o nun yanında…neyse acıdır söz bagrında varsa sevgii..vatan seevilmezse eğer yatacak yerin olamaz sonuda gideceginde toprak hainlik yapma ki yatacak topragın olsun …..tesekürler…

 65. saimsen55 said

  fazla söze gerek yok şu an içinde bulunduğumuz zaman çok karışık iyi ile kötüyü ayırt etmek çok zor … BAKIN Apo yu biz almadık Mossad teslim etti sadece bunu bilmek bile nasıl oyunlar döndüğünü biraz olsun açığa kavuşturur…NEDEN ABD ve İsrail in adamı olan Apo yu bize teslim ettiler çünkü şu anda Apo nun hapiste olması pilanın 1 parçası belkide biz hapiste sanıyoruz adam elinikolunu sallıya sallıya gezior… nede olsa adama koskoca adayı tapulamışız 😀

 66. Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ümüzü bu şekilde derme çatma bilgiler ile karalamaya çalışan vatan hayini Yalçın “Küçük”‘ ü kınıyorum. Şahsı, Atamıza saygısızlık etmek yerine evvela kardeş dediği bölücü terör örgütü başı abdullah öcalanı yani bebek katilini anlatsın. Onun kundaktaki bebekleri öldürüşünü, askerlerimizi yanyana dizdirip şehit ettirişini, cennet vatanımızı İsrail ve Abd hükümetleri güdümüyle bölmeye çalışmasını, kandırılmasını emrettiği fakir-cahil doğulu ailelerin evlatlarını nasıl kullanıp dağlara ölmeye gönderdiğini, kendisi ise ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK gibi cephede bizzat ayakta duramayacak kadar yüreksiz olduğu için o karargah dedikleri harabelerde umarsızca saklanmaya çalışmasını vb. anlatsın. Biz şehit, biz gazi, biz Mustafa Kemal ATATÜRK torunuyuz. Bizler vatan uğruna ölmeyiz, bizler vatan uğruna ve inadına aldığımız yaralara rağmen yaşayanlarız. Bizler ölümsüzlüğe and içme anını sabırsızlıkla bekleyen TÜRK oğlu TÜRKLERİZ. Sen kürtsün ama bütün kürtlerinde sonu ancak sen olacaksın. Sonra da kendi sonunu hazırlayacaksın. Çünkü bu cennet vatanımızın ekonomik, siyasal ve jeopolitik güçlerini vatanımızın aleyhine kullandıranlar birgün ne denli büyük bir hata yaptıklarını ; koltuğun, paranın, makamın, haramın onların gözlerini nasıl kapattığını anlayacaklar.
  İşte o gün geldiğinde ; Biz Bölünmez Türkiye Cumhuriyeti evlatları olarak Cennet Vatanımızı tekrar demir ağlarla örer, toprağını tekrar kırmızıyla sular, bayrağını diğer milletlerin erişemeyeceği gönderlerin tek varisi yapar, şehit olan evlatlarımıza son kez ağlar ve atalarımızdan emanet aldığımız bu cennet vatanımızı tekrar sırtlarız. Biz O İngiliz ahlaksızlarının korku ve çaresizlikten çemkirerek “hasta adam” lakabını taktığı Osmanlı Hanedanı torunlarıyız, biz şehir oğluyuz, biz TÜRKİYE’ nin evladıyız. Peki ya siz ? Ekmeğini yediği toprağa, suyunu içtiği dereye, ayaklarını bastığı yollara, aynı havayı soluduğu insanlara saygısı, terörizm dışında bir geçmişi, kültürel bir anıtı, herhangi bir yapıtı, resmi bir dili, anlaşılır bir konuşma tarzı, dini inancı olmayan vatan hayinlerisiniz. Hepiniz birgün hesaba çekileceksiniz.

 67. kürşad said

  böyle adi şerefsiz adamlara bu ülkede ekmek yediriyorlar böyle şerefsizlerin ne bu dünyada ne diger dünyada yeri var adi burda yaşıyor apo itini övüyor sen türksün kürtden neişin var bunlar kominist köpekleri

 68. İSMAİL KARASU said

  SEN KİMİN İTİSEN KÜRTLERİ SAVUNASAN ŞARLATAN PEZEVENK BİRGÜN KÜRTLERİ SAVUNAN BİRGÜN TÜRKLERİ SAVUNAN APO İLE KOLKOLA NE İDİĞÜ BELİRSİZ BOŞ SU KABAĞI

 69. bu vatan hainlerine suç bulmuyorum.asıl suçlu bu hainlere zemini hazırlayandır.sen tutarda oteli ayarlarsan,odayada güzel bir bayan getirirsen,abuzer efendi sadeçe vurmak kalıyor.o tezgahı hazırlayanı sikeçiyan önçe.

 70. murat demir said

  Hayatı yalan üzerine kurulu (okul birinciliği mason yönlendirmesi, derinliği olmayan bir kişilik)
  Joker olarak her dönem kullanılmaya müsait,(kimi zaman teröristle, kimi zaman düzenle kolkola)
  Kendi sabetay torunu olmasına rağmen anti-sabetayist görünen, yazdığı kitap ile karşı-karartma uygulayan, (şimdilerde sebatayistlerin şeceresi internete düşmüşken bu kitap ile güya kendini aklıyor, anti-sabetaycı ise cumhuriyetin son dönemi, Atatürk ve kurulan sabetay cumhuriyetine sövsün bakayım sövebiliyor mu, sabetaycılık konusunu işleyen bu ve bunun gibi yazarlar maalesef kitaplarında gerçekleri yazmıyor. sabetaycılık tehlikesini olduğundan küçük gösteriyorlar. çünkü bir gün gerçeğin ortaya çıkacağını biliyor ve şimdiden buna hazırlık olarak bilgi kirliliği yaratma peşindeler. ama nafile kimin ne olduğu köyüne soyuna sopuna kadar belli. kaçış yok. sabetaylar cumhuriyet içinde minör unsur değildir. tam tersi majör unsurdur. öyle bir kaç ünlü değildir. 1974 den önce üniversite mezunlarının %90 ı sabetay torunudur. Kurmayların da öyle. Objektif değerlendirmeden geçmeden üniveriste, askeriye vs. kazanıp ordan bindirme başarılarla mezun olanların hepsi şaibelidir. Cumhuriyet sabetay cumhuriyetidir. Bugünkü operasyonlar bunu yıkmak için yapılıyor. Sorun geçişin yumuşak olup olmayacağı ile ilgilidir.)
  Gerçekte sabetay cumhuriyetinin hizmetinde olan

 71. kadirkara said

  YALÇI KÜÇÜK ĞİBİ İNSANLARIN TÜKİYE CUMHURİYETİN,DE YAŞIYORSA ÖYLEDE YARĞILANSIN NASIL MERHUM ADNAN MENDERESİ KÖPEK,BEBEK PALAVRALARIYLA ASMIŞLARSA BENCE O VATAN HAYİNİDİR ONUDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ MAHKEMELERİ CEZASI VERSİN.

 72. lazoğlu said

  bu insanlık müsvettesi iki numarayı çktan geçti yüzlumara oldu

 73. nayif bat said

  yalçın küçük tam açık olarak haindir karanlık güçler tarafından yürütülen cia ajanıdır apoyla görüşme intikali ise devletten habersizdir bikaç hain generali arkasına alıp devlet bilgisi dahilinde gösterilmiştir apo bölücü terör örgütüdür görüşmeler gizli açık olmaz görüldüğü yerde t.c. olarak cezası verilir p.k.k. amerikan,israil,almanya tarafından destek sağlanmaktır.YALÇIN KÜÇÜK ÖLECEKTİR.

 74. bitişe said

  Yalçın Küçük delikanlı adamdır..Bu ülkede ne kadar gizli orospu çocuğu varsa hepsini deşifre etmiştir.
  kimse yalçın küçüke dil uzatamaz. ırakta ölen 1.5 milyon müslümanın üzerine bomba bırakan ABD uçakları incirlikten kalktı. Tayyip en büyük teröriste destek olmadımı..Ölen ABD’li askerlere rahmet dilemedimi ?
  eee bu adam terörist değilde ne..bu ülke ileride Yalçın Küçük’ün heykelini dikecek heykelini…..

 75. ekber muslimovic said

  Herkes baska kafada baska dusuncelerde,kim kimin cikari varsa o isi kovaliyor,fikir ayriligi, mezhep ayrigi, din ayriligi, irk ayriligi,o ayriligi bu ayriligi fanatikce yasaniyor ulkemizde,tek bi noktada yasama platformu kurulamiyor,kurt TURKIYE de nasil yasanacagini bilmiyorsa,TURKIYE kurdu nasil yasatacigini bilmiyorsa,bir suru akla mantiga uymayacak sahislar yetisecektir TURKIYE de ,ben sahsen kimin kim oldugunu artik kestiremiyorum,kimse gorundugu gibi degil ve olmayacaktirda,herkesde bi fanatizm bi onyargi,TURKIYE kardesim burasi herkesin kafasina gore TURKIYEsi degil Fatih ile Mustafa Kemal ile Nene hatun ile ayakkabisindaki delikten zature olmasina karsin ya istiklal ya olum diyen turk kurt laz vesaire adina Mehmet dedigimiz kahramanlarla kurulan TURKIYE ,yasamayi bilmiyorsan boyle kafasina gore yasatirlar seni iste..biraz gayret ac gozunu ve ulkemizi yerle bir edenlere bi balyoz darbeside sen yardim etme

 76. cengiz Akgun said

  yurt disindayim klavye bazi turk harflerini yazmi umarim anlarsiniz.cogu vatandasimiz gibi yalcin kucuk yasasin yada olsun …….bile degil.yeterki su turkiye bi gun yuzu gorsun.yeter be

 77. keskinnn said

  ya bırakın bu laflarıı bu adam neresinden uydursun evet hepsi dogru neden yalan diye kanıt çıkaramıyor adam daha hiç konuşmuyor konuşamıyor acıyor bu millete millete degill büyük başlara acıtor adam sonuna kadar haklııspatlasın o zaman aksini saygılar

 78. sorenson said

  boşuna cene dökmeyin yargı ve emniyet bu işin başında kim suclu ise bulunur içeri tıkılır inşallah temizlenir

  saygılar

 79. Socialista said

  Değerli dostlar, yavşak arkadaşlar:

  Söz konusu olan değerli Profesör arkadaşımız üstad Yalçın Küçük hakkındaki asılsız ve gerçekten uzak ithamlarınızın zeka seviyeniz ile ters orantılı olduğunu düşündüğüm için sizi mazur görüyorum.

  SORU: Kaç kitabını okudunuz; varsa yazınız? Okumayıp da yorum yapıyorsanız zaten geri zekalısınızdır.

  Teşekkürler dostlar.

 80. vatanımı seviyorum said

  biz böyle bir millet deildik ne oldu bize bir vatan düşmanı yada kahramanı her neyse onu tartışırkrn bile Türk-Kürt çatısması cıkarıyoruz bizi yine bizimle vurduruyolar tarıhte kaç tane türk devleti var bi arastırın hangisini başka bir devlet yıkmış hep içerden yıkıyolar bizi TAM 17 DEVLET KURULMUŞ VE HEPSİ İÇERDEN YIKILMIŞ… BUNU BİR ARASTIRIN TÜRK KÜRT KARDESŞLERİM OSMANLI DEVLETINDE NEDEN BOYLE SIYASİ ÖRGÜTLER ÇIKMIYODU TÜRKLER,LAZLAR,ERMENİLER,ARAPLAR,KÜRTLER NASIL BİR ARADA YAŞADI OSMANLI NE YAPTI??
  BU MİLLİYETÇİLİK,IRKÇILIK NEDEN KİM KİMDEN ÜSTÜN KAVGASI NEDEN ZİRA ALLAH(C.C) ”ÜSTÜNLÜK YANLIZ TAKVADADIR”DİYO
  ALLAH DÜŞMANLARIMIZI SEVİNDİRMESİN BİZE KARŞI… VE YAZAMADIĞIM BİR SÜRÜ ŞEY

 81. XFC19 said

  Dünya üzerinde bu adam gibi bildiğim bir diğer kişi Chomsky
  83 lük Chomsky kendi Kavmi hakkında bilinmeyen bir çok sırrı deşlifre eden adam.

 82. XFC19 said

  Öyle şerefsiz merefsiz laflarıyla inandırıcı olunmuyor. Bu adamın söylediklerini söyleyebilecek biri varsa biz onuda okuruz. Referandumda Evet diyenlermi bu adama şerefsiz diyor .Sermayenin kurduğu Fı”k”raya oy verenlermi bu adama şerefsiz diyor kim onlar.Eğer Bu adam şerefsizse yaşasın şerefsizlik.

 83. salihix said

  KAFİRLER İÇİN YAŞASIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN CEHENNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM

 84. murat said

  yav şimdi sizizn söylemleriniz sizin kişiliğinizi ortaya koyarken neden yalçın küçük denen lavuğun söylediklerinden başka şeyler anlamaya çalışayım.adamın yaptıkları ortada velev ki devlet kullanmış olsun ne fark eder kendini kullandıran kullananın çıkarı için değil kendi çıkarı kullandırır.bana kimse bunları sevdirmeye çalışmasın benim sevdiklerim belli.ancak müminler kardeştir.biz kimseye savaş açmıyoruz ama bu emaneti korumak için gerekirse tüm dünya ile savaşırız… herşeyden haberdar olan insanlar bu zamanın en büyük gerçeği olan mehdi a.s dan neden haberdar değilller veya neden o ndan bahsetmiyorlar neden neden neden…..

 85. Muhammed said

  Ergenekonmuş..

  şimdi ergenekonun varlığına inananlara belge sunmayı ve onları 30 dakika içinde ergenekon diye bir şey olmadığına inandırmayı taahhüt edicem,
  tükürdüklerini yalamayacaklar anlamamış gibi yapacaklar..

  Problem herkesin eşit oy hakkına sahip olması.. anladınız mı, problem bu..

  IQ testi yapılsın oylar ona göre değerlendirilsin.. Tabii ki kabul edemezsiniz.. Satılmış oylarınız zekilerin 1%’lerine denk gelemeyecek biliyorsunuz..

  Neyse, şu an küçük insanların büyük gölgeleri var çünkü güneş batıyor, ama güneş tekrar doğacak satılmış oyların içi rahat olmayacak.. Geceleri uyanıp düşünüyorsunuz, eğer hükümet giderse nasıl bu kadar para kazanıcaz kim bizi kollaycak diye.. Bu bir sınav, kimileriniz o kadar kraldan çok kralcı ki umrunda olmaycak..

 86. hasan said

  33 adem, hayret ve üzüntü ile okudum yorumunu. Devlet dediğin senden benden oluşan, seni beni temsil eden, senin benim çıkarlarımız, sağlığımız,güvenliğimiz, eğitimimiz için oluşturulan bir kurumdur. Bu kurumu idare edenler ATAMIZ ın dediği gibi gaflet ve ihanet içinde olamazlarmı, satmazlatmı bizi,asıl olan bizlerizdir. devlet dediğin kurum yıkılırda, yeniden kurulurda. 600 yıl 3 kıtada hüküm sürmüş ve sonunda yıkılmamışmıdır OSMANLI. Sonunda yıkılmışta bu millet yok mu olmuştur tarihten. O Küllerden yeniden filizlenmedikmi bizler. Yeterki kaybetmeyelim inancımızı, insanlığımızı, kanımızı. SAYGILARIMLA.
  Yalçın Küçük’ e gelince; Keşke onu tenkit yada tasdik edebilmek için yeterince olayların, dönen dolapların inceliğini anlayabilecek eğitim ve deneyime sahip olabilseydim. Bende (tahminen)tüm yorumcular gibi duyduklarımla, dikta edilenlerle, manevi duygularımla teşke böyle yapmasaydı diyorum.

 87. yüksekovalı said

  bu ülkede istediğim tek şey bir bayrak altında türk kürt kardeşliğidir.

 88. Emrah said

  biz bunları tartışa duralım kardeşlerim pkk idi apo idi Kürt idi Türk idi sağ idi sol idi…. birileride ellerinde martini bardaklarıyla denize nazır evlerinde keyif çatsın huzur bulsun bizim yaşadığımız kaos ile… bizim tek bir şey düşünmemiz gerekiyor “Allah C.c” bizim tek kurtuluş tek çıkış noktamız budur ne mermi ne kalem ne söz artık bunlar bitti bizim kurtuluşumuz “Allah C.c.” gerisi hikaye yaradılışımıza geri dönmeliyiz insanlığımıza geri dönmeliyiz eğer çok tüketen değil az tüketen çok uyuyan değil az uyuyan boş konuşan değil yerinde az konuşan dedikodu düşünen değil Allahı zikreden bir millet olursak değil deccalı feriştahı gelse bizi yıkamaz… Kürt, Türk kardeştir kardeş kalacak bu hainlerde bu sebep ile ekmek yiyemeyecek!!!!

 89. selanikli_sonkral said

  Benim görüşüm Yalçın Küçük’ün bir Abdullah çatlı gibi devlet tarafından kullanılmasıdır. Zaman için de bazı hükümet ve devlet aleyinde ki sözleri ve pkk ile görüşleri Türk halkının nabzını ölçmektir. Devlet çok iyi yetiştirmiş ve istediği her türlü bilgi vermiştir.

 90. Nazlıcan said

  hanginize inanmam gerekiyor?

 91. v.karani said

  benımde kardesım tek bayrak tek yurek
  AMA
  BIRILIRI EBU CEHILE KESILIYO HEMEN
  KESKE BOYLE DUSUNUP YAZANLARI DIKKATE ALSALARDA ARTIK ASLAN UYANSA TURKLERI SIMDI DE MEDYA ILE UYUTMAYA CALISIYORLAR

 92. engin said

  Yalçın küçük bu ülkeyi sevmeyen kaos a sürükleyen Avrupa nın pkk ayagını yürüten bu ülkeye tek bir çivi çakmamış dinsiz imansız (kendiside apaçık diyo) birisidir. Kendisini devlet sanan israil in uaşğı Allah bunların oyunlarını bertaraf etmeye devam edecek. Türkiye daha modern çagdas cetelerden yoksun olacak. Atatürke agır hakaretler edip apoya kardeşim diyen insandan ne beklersin.

 93. işte yanlış tanıdığım yalçın küçük

 94. bazıları unutsa bile google muhakkak unutmaz

 95. barış said

  yeter bu zulüm desemde bitmiyor. yalçınlar ve diyer yandaşları bu ülkeden kirli ellerinizi çekin yeter.kardeşi kardeşe kırdırmayın.pravakatörlere prim vermeyin.! dursun artık bu kan,bu göz yaşı,,,

 96. İsmail Diken said

  bazıları devlet için , devlet görevlisiydi falan diyor . . .Atatürk’ hakkında bunları diyeceksin Böylesine üst düzey görevi geçtim , sana devlet dairesinde çaycılık bile yaptırmazlar.kendinizi kandırmayın.

 97. ankara said

  aklınızın alamayacağı kadar zeki birisidir Yalçın Küçük.
  sallama yorumlar bir şey değiştirmez.
  her zaman bir aydın ve sosyalist olmanın bedelini ödedi.

 98. Vatansever said

  Bu ve bunun gibileri ciğeri beş para etmez , beyni ise başkaları tarafından kontrol edilen, nerede yaşadığını , kimin ekmeğini yediğini bilmeyen, soyu sopu neyi ne olduğu belli olmayan insanlar… Sizin gibilerinin gücü yetmez bu vatanı bölmeye. Atatürk’e söz söylemeye. Çocuk katillerine kardeşim diyebilecek kadar zavallısınız. O saçma sapan düşüncelerinle besmelesiz ölüp gideceksin Yalçın efendiiii.

  Heee unutma bir de bunun öteki dünyası var. Burada attın tuttun, yaladın – yuttun. Öteki dünyada Hak’kın divanında alırsın boyunun ölçüsünü!!!

 99. gubaz said

  fantezi dünyasının genişliği bu insanı çok konuşan bir şeytan yapıyor,sirf kendini orgazm etmek için isimlerden saçma sapan analizler yaparak insanları inandirmaya çalışan bir ruh hastasıdır, bütün dünyayi yahudi yapabilecek bi kafası vardır 😀

 100. adalet said

  yalçın küçük denen vatan haini ne olursa olsun atatürk hakkında böyle konuşamaz.ayrıca o bir vatan hainidir.cezasını bulacaktır.türkiye senin cezanı veremeyecek kadar aciz değildir unutma. türkiye ne çektiyse bu karanlık insanlardan çekmiştir.Türkiye ye tv nin 5 yıl geç gelmesini sağlamış,iyi halt ettin dünyayı anlık takibe 5 yıl geç başladık yani vatan haini yalçın küçük. sana hakkımı helal etmiyorum.

 101. Deniz Ada said

  Terörist basi dediginiz adami oraya, o konuma TC Devleti, MIT, Kontrgerilla/Ergenekon kendisi getirdi. 1975’de Abdullah Öcalan araciligiyla “TC Devleti” PKK’yi kendisi kurdu. PKK’nin ilk savasimi Türkiye Kürdistan’indaki devrimci komunist Kürt örgütlere karsi savasimi oldu. yani devlet PKK adi altinda bu örgütleri ortadan kaldirdi. Abdullah Öcalan sadece “TC Devleti’nin”, MIT’in, Ergenekon’un bir adami, PKK de TC Devleti’nin kurdugu bir örgüt. Bunu artik bilmiyen kalmadi. Yillarca TC Devleti bizi terör var diye uyuttu, kendi yarattigi terörle.

 102. Tevfik BOSTAN said

  yaa beyler bu domuzu öven domuzlar siz ne dediğinizi biliyormusunuz ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu bu domuz bu pislik tam bir memleket düşmanı tam bir hain tam bir kanı bozuktur. bu piç söylediklerini içinden gelerek söylüyor. yani Tükiye adına her düşmanlığı yapıyor. böylesi türk milletinin ekmeğini yiyen Türk milletini kuyu sunu kazan domuzlar tarihte görülmemiştir. zaten yüzünde meymenetde yok tam bir yahudi dölüne benziyor. Allah böylesi domuzların belasını versin bu memleket bu insanda kurtulsun bular tam bir mikrop tam bir pislik böylelerini işkenceyle gebertmekten başkası yalan söylenecek çok şey var çooook

 103. mms said

  yalçın küçüğü sevmem ama devlet arşivleri hakkında söylediği şeyler doğrudur araştırmanızı tavsiye ederim

 104. mrv said

  bu bilgiler kopyala, yapıştır, kes… sosyal bilimlerin diliyle ve insanca konuşunca yaftalamak neyin nesi… buraya yazanlar buradaki seçilmiş bilgiler dışında yalçın küçüğü okumuş mu? bilimsel yöntemi biliyor mu? nasıl bir cehalet ve zihniyetle konuşmaktır bu… yalçın küçük biliyor, yazıyor. siz bilmiyor, okumuyor, üstelik magazinel bir kes yapıştıra itimat ediyorsunuz. bilginin karşısında başka bilgi dövüşür, burada bilgi değil magazin var. adamın kitapları ortada inkar etmiyor. türkiye’nin en önemli sosyoloğunun yaşarken değerini bilelim.

  yoksa ömrü hapiste sürgün de geçen türk aydınları giibi arkasından anlayamamıştık dersiniz.

  küçüktür ama yalçındır!

 105. yavuz said

  Ben Selanikli T.C. Vatandaşı osmanlı’dan gelen istanbul konan ondan sonra almanya 23 yıl ikamethgah eden bir T.C. Vatandaşı…
  bu yalçın küçük gözüm hiç tutmadı,oda tv kim abdullah öcalan kampına gitmiş hayret beynin’den vurmamış Apo bu Vatan haini…
  sonra universeten atmış’lar bunu,yani çok değiş model bir insan,ben konuları saptıran herifleri hiç sevmem hele hele topagımı eksi durma düşüreni hiç sevmem yada tutmam,bir sn parantez açıyorum…
  (Annesinin Balosuna gitmemiş)sana ne…
  aslında bu adam türkiye’yi bölmek istiyor(yalçın küçük)ama biz T.C olarak yurt’ta sulh çıhan’da sulh diyoruz!!!

 106. eren said

  yalcin hoca buyuk bir dehadir onu kutluyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: