İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Salih Mirzabeyoğlu kimdir?

Posted by admin Ocak 12, 2009


sm12

(1950-….)


Hayat Seyri:

Aslen Bitlis’li… 10 Mayıs’ta Erzincan’da doğdu. Eskişehir’da Fatih İlkolulu (1962), Mehmetçik Ortaokulu (1965) nu bitirdi (1968). 15 yaşında, Eskişehir’de lise öğrencisi iken Necip Fazıl’la tanıştı. Bu yaşlarda davasına gönül verdi ve eserleri (Yazı ve şiirleri ) yayınlanmaya başladı. Babıali’de Sabah (1965)… Atatürk Lisesi 1968 de biter.
Akıncı Güç

AKINCI GÜC hareketini kurdu. Daha sonra yayıncılık ve yazarlıkla uğraştı. Gölge (1975-78), Akıncı Güç (1979), Büyük Doğu-Rapor ( 1979-80), geniş gençlik kitlelerinin onu tanımaya başladığı yayınlardır. 1979-1980 yıllarında, Necip Fazıl’ın Rapor isimli dergilerinde ideolojik-politik perspektiflerini yazdı. Selefi’nin ‘halef’i olacağının işaretlerini verdi.
Necip Fazıl Sonrası

Mayıs 1983 de Kısakürek ‘Azrail’e Hoşgeldin’ dediğinde Salih 33 yaşlarındadır. ‘33 yıl işleyen saatler’ kesişir onunla… Necip Fazıl’ın vefatından sonra, 1984 yılında İBDA’yı kurdu. 1999 yılına kadar kırktan fazla eser vererek İbda Külliyatı’nı oluşturdu…
O’nun Cinnet Müstail’i: /5 Aralık 1999:

‘3500 civarinda asker karsisinda eli kolu bagli bir esir huviyetiyle 67 kisiyle kazanilan ve tarihte esine belki birkac kez rastlanan yahut hic rastlanmayan meshur 5 Aralik 1999 zaferi!.. ki 25 Ocak 2000’de ikinci ve sahsimizin da (H.S) yaralandigi saldiridan once askerlere silahini cekerek bir tehdid konusmasi yapan subay soyle demistir: “150 yillik jandarma, tarihi boyunca 5 Aralik’taki gibi bir hezimet yasamadi, onlari iceriden ya olu ya diri mutlaka cikaracaksiniz, yoksa sizi ben gebertecegim!”…

SM Kartal’da yatarken ugratildigi suikastin niteligi artik “tamamen” tesbit ve teshir edilmistir… Mutefekkir, Kartal F Tipi’nde bir NSA-Genelkurmay ortak operasyonu olarak bu suikaste ugratildiginda bulundugumuz hucrede biz sadece sunu dusunduk: Acaba kendisine bunu nicin yaptilar?.. Ve buldugumuz cevab kesindi: Islamin Dünya hakimiyetini saglayacak “potansiyel”i besbelli; bu “yilan”in basini daha kucukken ve henuz bircogu bu niteligini farkedememisken “hemen” ezmek!.. Cildirtmak, intihar ettirtmek ve etrafa donup: “Siz de bunu kurtarici saniyordunuz, bakin yalnizca bir usutuk, bir meczub bu!”… Ve onun intihari, aslinda bir “intihar” degil bir “intihar eylemi”dir ki zamani gelince “tarih” bunu olanca berrakligiyla yazacaktir!.. Ve bu tum bu hususlar bizim icin o kadar asikardir ki, icracilarinin ham hayallerinin tersine (bugun 2003) Irak’ta da olduğu gibi!) bu akilalmaz suikasttten sonra “tek” bir fikir baglimiz bile davasindan vazgecmemistir!.. Davalarinin azametini ugradiklari saldirinin azametiyle “tahkik” etmis olarak daha bir bilenmis, benzersiz bir gayret ve sadakatle birbirlerine kenetlenmislerdir!..

Bir döneme damgasını vuran “İbda-C”lerden tamamen ayrı bulunmasına ve illegal hiçbir eylemde rolü olmadığı ifade edilen, fikir-sanat-aksiyon mihrakı “İbda”yı temsil eden Mirzabeyoğlu, engizisyon mahkemelerini geçen bir barbarlıkla idamla yargılanmıştır. Bir grup arkadaşiyla birlikte Bolu F Tipi Cezaevi’nde ömür boyu hapse mahkum.
Misyonu:

Salih kendisini, Batı Tefekkürü ve İslâm Tasavvufu kanatları ile uçan bir su kuşuna benzetir. 42 eserden oluşan İbda Külliyatı, entellektüel bir çabanın ürünü.. O klasik “ulema” şablonunun dışında olduğu kadar, Batı’nın kavramlarına teslimiyetçi “modern müslüman aydın” tipolojisine de aykırıdır. Taraftarları onu böyle anarlar. Batı Tefekkürü ve İslâm Tasavvufu kanatları arasında kendi kavramlarını üretebilmiş orjinal bir mütefekkir ve ideolog. En önemli bir özelliği de, sadece yazan değil, yazdıklarını hayata geçirme mücadelesi veren bir aydın.

Çeşitli Görüşleri:

BÜYÜK DOĞU OKULU

“İdeali aramayla toprağa bağlanma arasındaki bir berzahta kıvranan insanoğlunun “oluş” ıstırabını, İslâmın hakikatine nisbetle heykelleştiren adam!..” S.M.

İBDA OKULU

“Nasıl ki doyurulmayan açlık bir müddet sonra, açlık hissinin iptali ve neticede ölüme yol açıyorsa, okuma ve fikretme davası için de aynı şeyler sözkonusu. Açlık bir yana, hiç olmazsa böyle olabilmenin özencinde olsa gençler. İnsan olma özenci.” S.M.

BASYÜCELİK DEVLETİ

“İslâm dünyasının bugün derece derece benimsemesi, benimsetmesi ve kavgasını yapması gereken husus, Birleşmiş Milletler Teşkilâtı’nı reddetmek; bizim için de buna ek olarak Avrupa Ortak Pazarı’na girilmesine şiddetle karşı çıkmaktır… Bunun, başkasının “ol!” dediği şeye sadece “olmam!” demekten ibaret aciz bir tavır belirtmemesi için tek tezi de, bizim “Başyücelik Devleti” modelimizdir; yani, Büyük Doğu-İbda anlayışının otoritesini benimsemek ve hâkim kılmak!..” S.M.

KÜLTÜR-İRFAN

“Hikmet planındaki düşünce, hakikatin sürekli hizmetine adanmış olan bir hizmet türüdür.” S.M.

SANAT-EDEBİYAT

“Eğer, şuur seviyesinin her değişiminde gerçeklik seviyesinin de değişmesi ve sanatın görünümlerinin “sıradan varoluş”a nisbetle daha yüksek bir varoluşa karşılık olmasını gözönünde tutarsanız, sanatçı, hamurunu veya çamurunu istediği yerden alabilir, bütün kıymet, ona üflediği ruh ve nefeste…” S.M.

KADIN-AŞK-AİLE

“Kadın ve Erkek “insan”ın temsilcileri olarak, kadın ve erkek olma keyfiyetinin istidadına sahib olarak, bunun gerektirdiği vücut biçimiyle dünyaya gelir; ve, KADIN ve ERKEK OLUNUR.” S.M.

DEVLET VE TOPLUM

“İslâm’da devlet, Hakk’ın fertlere biçtiği hakları dağıtmak bakımından kölelerin en zayıfı, yine Hakk’ın fert üzerindeki haklarını toplamak bakımından da ağaların en kuvvetlisidir.” S.M.

FELSEFE

“Düşüncenin, insanlara, yaşamaya başlarken de, ölüme doğru giderken de söyleyecekleri vardır.” S.M.

MİTOLOJİ-DİNLER TARİHİ

“…hangi soydan olursa olsun her türlü hadise, kaba inkar ve kaba kabule düşmeden ve en hassas imbiklerden süzülmek şartiyle, sadece Şeriat içinde gerçek yerini, değerini ve hakikatini bulur…” S.M.

İLİM VE FEN

“Madde mevzuunda yalnız tasavvurlar var; yani tarifler, tek kelimeyle işaretler. Bir süre tariflerine uygun olarak var sayılıyorlar, ardından bir önceki kavramı yere çalan bir buluş geliyor. Madde mi değişmiş oluyor, yoksa gerçekliği mi zayıflıyor?” S.M.

DIŞ POLİTİKA

“Açıkça söylemek gerekirse biz, Amerika ve Batı’nın güçlü devletleri karşısında iktisadî, askeri ve tabiî ki siyasî mahkumiyetleri olan her ülke gibi, onların kararlarında sadece figüran roller alma durumundayız…” S.M.

SİYASET

“Bütün faaliyetler, iktidarı hedef alması ve kendini sosyal-siyasi bütün içinde izah edebilmesi ile mânâ kazanır.” S.M.

EHL-İ SÜNNET

“Güya İslâm adına çırpıştırılmış fikirlerden kurulu köpek kulübesi cinsinden uyduruk oluşumlar bir yana, kelimenin gerçek anlamıyla insan ve toplum meselelerini kuşatıcı İslâmî bir dünya görüşü, ancak “Ehl-i Sünnet” itikadıyla mümkündür; Büyük Doğu-İbda, bu davanın hem tespitçisi ve hem de dünyada “İslâm’ı eşya ve hadiselere tatbik” mevzuundaki tek “sistem” terkibidir!..” S.M.

“DOST STRATEJİ”DEN

“Batının demokrasiyi dayatması, herkesin eşit olarak haklardan istifade edeceği bir dünya bütünlüğü için değil, George Orwell’in ünlü eseri “Domuzlar Diktatoryası”nda geçtiği gibi, “hepimiz eşitiz ama, bazılarımız biraz daha eşit” anlayışı çerçevesinde bir düzene boyun eğdirme zorbalığıdır. Birleşmişler Milletler Teşkilatı, bizzat Güvenlik Konseyi’nin yapısı ile bir “Domuzlar Diktatoryası” olduğunu göstermektedir. Güvenlik Konseyi’nin “veto hakkı” olan üyeleri arasında niçin bir tane bile halkı müslüman ülke yok?.. Rejimi İslâmî olmadığı halde bile, halkı müslüman ülkelerin yeri pabuçluk!..” S.M.

Reklamlar

46 Yanıt to “Salih Mirzabeyoğlu kimdir?”

 1. recep taşcı said

  Artık görünme zamanın geldi.sabun reklamına çıkan çıplak kadın hüviyetlilerin sersem suratlarını sergileme cinsinden değil dünyanın beklediği fikir kahramanı olarak…

 2. vedat said

  inşalla ceza evinde çıkar

 3. yusuf memur said

  İNŞALLAH özgürlük”te yakında gelir DUA”larımız seninle güzel insan………….

 4. mrtsdmr said

  Bu ülkede kimse kafasına göre iş yapamaz hele ki bu işler birde bu ülke adına yapılıyorsa…
  Bu ülke bizim ve burada bizim sözümüz geçer!
  Şeriatide biz getiririz, Laikliğide…
  Ne Mirzabeyoğlu ne İBDA adlı örgütü nede bir başka kişi ve kurum…
  Herkes haddini bilsin!…
  Unutmayın Haddi ve Hududu Biz Belirleriz…
  Siz Değil ! ! !

 5. muhammed_ali said

  suuuuuperrr bir adam hayraniyim

 6. mucahıt said

  tasavvuf bır sacmalık islamogluna soyledıklerı sacma herkez emroldugu gıbı dostdogru olsun

 7. vedat akgün said

  ya gardaş yazmişsın her seyı bız belırlerız dıye ya sız kımsınız… tanıyamadım…soyle bakalım kımsınız sız

 8. sohrık said

  helal olsun

 9. 1 Şubat’ın mânâsı, bende 1990, derken 1991 ve sonra 1992’de meydana gelen olaylarla… En iyisi kuru tesbit: 1 Şubat 1983, Üstadım’ın İstikbâl İslâmındır isimli eserimi tamam hâlde istediği ve bana ikinci defa mühlet tanıyarak iade ettiği gün… O kadar silik bir gün ki, hatıramda sadece tamamladığım esere mühlet verişi kaldı… 1990 ise, hayatımın dönüm noktalarından; özel hayatımın… 1991, Taraf dergisinin çıkışına vesile olan ve onun nitelemesiyle “Panik Operasyonu”… 1992, Miraç gecesi… Güneydoğu’da çığ düşmesi sonucu 150 askerin telef olması!..**
  —————————————-
  yukarıdaki satırlar Salih İzzet ERDİŞ ‘in internetteki yazılarından alınmıştır
  “150 Askerin telef olması” ne demek, asker telef mi olur şehit mi?lütfen birisi açıklama yapsın!

 10. yusuf MEMUR said

  Vedat kardeş o belirleyicinin kişm oldugu önemli degil zira kimliksiz biri kişiliksiz biri hani bunların dedeleri bu toplumu bir gecede cahil bırakmıştı ya buda onların tohumu kelam var bunlarda yalnız beyin yok…

 11. b3do said

  mtrsdmr sen kimsin la ???

 12. Nuray said

  Mirzabeyoğlu asrın kafa konforunu bozan adam! Sahte kahramnları deşifre eden adam!

  http://www.anadoluhaberim.com/haber_detay.asp?haberID=7113

 13. ok said

  siz kimsiniz harbi yaa tüfek harbisi hemde.

 14. KADİR KARTER said

  temennimiz bir an önce cezaevinden çıkman üstadımmm…

 15. kadir said

  temennimiz en yakın zaman da cezaevinden çıkmanız … sayın üstadım…

 16. cCc Rahman cCc said

  Eminim şurda saçma salak atıp tutanlar bu adamın bunları ne için yaptığını bile bilmiyordur ezbere konuşun öyle kafa konforunu bozan adammış beyinsiz seni internetten saçma bi yazı bulmuş onun linkini oraya atmış biride diyoki haddi hududu biz belirleriz bu ülkenin ağa babası biziz burdan yazmayla olmuyor adam ses getiren bi sürü eylem yaptı sinagoglar eğlence merkezleri HSBC vs. bu ülkede haddi ve hududu biz belirleriz diyenler o zaman neredeydiniz peki 28 şubat sürecinde daha adını bile bilmediği İBDA-C’ örgütü üyesi olmakla suçlanan 14 yaşındaki imam hatip öğrencisine önce idam kararı verilirken nerdeydiniz 14 yaşında çocuk mahkemesinde yargılanması gerekirken reddedildi ve dgm’de yargılandı sonrada azılı mahkumların katillerin bulunduğu E ve F tipi cezaevlerine atıldı ne oldu peki boş yere 10 sene gitti e belirleseydin haddi hududu neden göz yumdun bunlar olurken ?

 17. sinan said

  salih mirzabeyoğlu herşeyden önce çok değerli bi kadının torunudur ve bunu bilinemeze doğru değilde bilinene bir doğrudan seyreylersek hakkikati daha iyi anlarız salihi

 18. Mehmet AYDOĞDU said

  Antalya da ikamet eden yakup köseden bahsediyorsunuz ağzınıza sağlık bu haksızlıkların son bulmasını temenni ediyoruz.Burdan sanal alemde racon atmakla olmuyor beyler sizinde bu fedakarlık tutumlarına Türk ve Müslüman alemi adına görmezden gelmeyin Müslümanlığa leke gelmesin diye cihatta önder olan kişilere övgüler yağdırmanız gerekirken zıt fikirleri o man kafanızdan çıkarın zaten gereken adli mercilere başvuruldu ve gereken haksızlık adaletle vuku bulur inşallah.

 19. Ahmet Faruk said

  Önce Kur’an gelir , sonra hiçbir şeyin hükmü kalmaz… Kur’anı bilmeyen ne bilsin haddi , hududu , tefekkürü , cihadı…

  Okuyun , her şey aydınlanır zaten…

  Bilmediğiniz konularda kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmazsınız…

  Allah (CC) hepimizi ıslah etsin…

 20. mehmet said

  Gül yüzlü gül sözlüye selam olsun… Yusufun Bünyaminin İbrahimin Musanın imtihanıyla çilesini çekiyor… Dostuna düşmanına karşı Allah ayağını daim ve kaim eylesin…

 21. ahmet said

  ne kadar saçmalamışsınız ya bi kere salih midir nedir bu adamın büyük doğu ideolocyasıyla uzaktan yakından alakası yok bu adamı üstadın en zor zamanlarında yanında olan zübeyir yitik abi bile kabul etmemiş.kaldı ki üstadın en zor zamanlarında bebekti bu adam..üstad terörist değildir.bu adamın ise ne idüğü belli değildir………..

 22. mirza salih said

  hadislere göre 3 mehdi gelecektir ve 3ü de geldi.3. mehdi isa. a.s dır.ve şu an 3 üde anadoludadır.1. mehdi mirzabeyoğlu allahın izniyle 21 ekim cuma günü isa. a.s mucizesiyle özgürlüğüne kavuşacak ve bu son zuhurat olacaktır.2012 yılı anadoluda yaşayan kafir ve münafık soyunun kıyameti olacaktır.dünyadaki tüm büyücü papaz ve hahamlar 3 mehdi sırrını çözmüş (deccal) olarak büyülerle saldırarak 3 mehdiyi yok etme savaşı vermektedir.ama tuzun suda eridiği gibi erimişlerdir.o gün kanlı bir şafak gökten üflenen ateş tüm anadoluyu saracaktır. müminlere korku yoktur.zafer ALLAH ındır..vesselam..

 23. can said

  bırakın ahmeti mehmeti kendinize bakın allh hesabı sizden kendinizden sorcakk başkası adına degill allhn peygamberin izinden gitmeye gayret edinnn tabiki bir lider önder olmalı ama çizgiden sapmamalı ilk öncelik neyse onu gerceklestirmelii
  ,

 24. müslüman insan said

  hadislere göre 3 mehdi gelecektir ve 3ü de geldi.3. mehdi isa. a.s dır.ve şu an 3 üde anadoludadır.1. mehdi mirzabeyoğlu allahın izniyle 21 ekim cuma günü isa. a.s mucizesiyle özgürlüğüne kavuşacak ve bu son zuhurat olacaktır.2012 yılı anadoluda yaşayan kafir ve münafık soyunun kıyameti olacaktır.dünyadaki tüm büyücü papaz ve hahamlar 3 mehdi sırrını çözmüş (deccal) olarak büyülerle saldırarak 3 mehdiyi yok etme savaşı vermektedir.ama tuzun suda eridiği gibi erimişlerdir.o gün kanlı bir şafak gökten üflenen ateş tüm anadoluyu saracaktır. müminlere korku yoktur.zafer ALLAH ındır..vesselam..
  (güler misin ağlar mısın? anadolu’da kıyamet koparacağına İsrail’de Abd’de koparsın!100 yıl önce bu topraklar kıyameti yaşadı.Mehdi rahmetullahi aleyh vefat etti.İsa as vefat etti.Sen hangi hayallerle yaşıyorsun!Hangi hadisi şeriflerle konuşuyorsun!Anadolu’ya el sürenin eli yanar!Deccal geldi,gitti!Anadolu’yu yakamadı!Mehdi r.a Allah cc hazretlerinin kahhar sıfatıyla yaratılmadı!İlm sıfatıyla yaratıldı!Söylediğiniz kişilerin Mehdi r.a olma ihtimali yok!Necip Fazıl Mehdi’yi r.a tanır!

 25. BİLAL YILDIZ said

  Ne kadar kendimizi aciz, biçare, düşmüş kabul edip de iki de bir yok efendim mehdi şu, yok efendim mehdi bu yok be müslüman kardeşlerim bir defa biz EHL-İ SÜNNET VE’L CEMAAT VE FIRKA-İ NACİYE olarak Hz. Mehdi’nin geleeğine elbette İMAN ediyouz.Ama bu kadar bu mehdi meselesini basitleştirmeyin. Yüce Rabbim Hz.Mehdi’nın kılına dahi zarar getirmeyecektir.Onu kimsenin hakaretine maruz bırakmaz hele de insan ona el dahi süremeyecektir. Çünkü o özel biri olacaktır.Lütfen müslüman kardeşlerim rica ediyorum mirzabeyoğluna olan sevginizi anlıyorum ve saygı duyuyorum. O sadece inandığı bir davaya kendini vermiş gerçi islam dinin esaslarına ne kadar uygun hareket ediyor orasını ancak Yüce Rabbim bilir.!! Ama o mehdi değil daha doğrusu mehdi özelliklerini taşımıyor. Lütfen imanınınızı ateşe atmayın. Bu tür şeylerle uğraşacağınıza öncesi gay gülüp dalga geçen münafıklara prim vermemeye gayret edin. Müslüman her haliyle cesaretlidir. Allah’dan gayri kimseden medet ummaz. Zaten Mehdi geldiğinde… bence ogünde hiç olmayalım vesselam

  BAKİ SELAMLAR

 26. bu adama haksizlik yapan turk miletinin dusmani sayilir biz sadece kanunlari izleyerek gidersek yolun sonuna zor variriz, bu adamlar kendilerine gore kanun cikartip turk miletini surekli geri temmek asalamak gorevi yapiyor hakim savci turkiyede cogu turk asilli degil dedeleri ve babalari’da ben kendim sahit oldum, simdi bu adami omur boyu hapis veren hakim cezaevinde surikast yapmak siteyen cezaevi gorevlisi her seyi biliyor once hakimin ismini kaldigi yeri bu adami sevenler 1 ay hazirlik yapin bulun ve canli yakalayin iran gibi yapin korumalarini dahil ailesini dahil istersen her seyi yapabilirsin yeterki iste.

 27. Mehmet Yılmazer said

  Yahu, Salih Mirzabeyoğlu denilen adam psikiyatrik rahatsızlığı olan biri. Ben internetten iyice baktım. Olmayan varlıklarla konuşuyormuş. Lakin müritleri; “O aslında şizofren değil, Telegram yapıyor” diyorlarmış. (telegram ingilizce telgraf demek!??) Durmadan da intihar girişiminde bulunuyormuş. TV’de seyretmiştim; bir keresinde boğazını inanılmaz kesilmişti. Kendisini Mehdi olarak görüyormuş. Eğer hapishaneden çıkmasına izin verilirse, Mehdiliğiyle hepimizi kurtaracakmış. Yazdıklarına da bakmıştım. Mantıksız, basit ya da anlaşılmayan şeylerdi. Müritleri; “sizler Salih Mirzabeyoğlu’nun yazdıklarını anlayamazsınız ama aslında çok derin, çok harika yazılar onun yazdıkları” filan diyorlardı. tabi ki; “bunlar anlamsız deli saçmasıdır” diyecek halleri yok… İnternetten, Salih Mirzabeyoğlu’nun müritlerinin yayımladıkları bazı dergilere de bakmıştım. Ergenekon’u, Ergenekoncuları, Kemalizmi, Ulusalcıları filan savunuyorlardı ve akp’ye saldırıyorlardı…

  Şunu da belirtmeliyim ki; askerler, hapishanedeki Salih Mirzabeyoğlu ve müritlerine vahşice operasyon yapıp, adamın suratını dağıtmışlardı ve saçlarını da zorla kesmişlerdi. Bu fotoğraf halen internette var. Kimse kimseye işkence yapamamalı. Hele mapusa atılmış zayıf insanlara… Askerlerin, Salih Mirzabeyoğlu ve müritlerine yaptıkları insanlık dışı uygulamaları şiddetle kınıyorum!

 28. Ahmet UZUN said

  Ilkokul cocugu fakulte de ders dinlese de Ondan sadece ABC cikar.
  Insan kactigini hep karsinida bulur..
  Korkunun koleleri Cesura dusmandir.
  Ya Salih ..! Sen biliyorsun ..Sus
  Ya Salihi sevenler,
  “Allah asiri gidenleri sevmez”
  Istersen bu soz kalbini mutmain eder
  Istersen kizginlikta Cehennem ile yaristirir..
  Salih cikacak Allahin izniyle
  Az kaldi..
  Sen Ister O nu oyle anla
  Ister Onu oyle anla sana kalmis..
  La ilahe Illallah

 29. ezel said

  yaa asında kendisini çok merak ediyorum haa daha önce ismini bile duymadım kendisinin yani pek gündemde olmayan biri ama konuşulanlara bakılırsa ve cezaevinde olmasını da gz önünde bulundurarak pekte normal biri olduğu söylenemez gibi geliyor ama tabi bu kendi fikrim ve daha hakkında doğru dürüst bi bilgim yok ama bana onu anlatan iii bir biyografisinin yazıldığı bi site söyleyebilir misinin gerçekten merak ediyorum lütfen ve kendisi kürtmüdür acaba merak ettim yani öyle gözüküyo da

 30. OHA said

  Mirzabeyoglu en son Elif kitabını yazdı bildigim kadarıyla. “RESİM karşısında duran İNSAN a faydası olduysa ne mutlu bana … “diye de ithaf etmiş. Kendisine teşekkür ediyorum.çok faydası oldu..Mehdi bu asırda gelecek ,geldi ama goreve başlamadı.bu gidişati tüm peygamberler bir araya gelse durdurmayacak birtek mehdi nin gücü yetecek.mirzabeyoglu Mehdi değil mehdiyimde demez.herkes mirzabeyoglunu anlayamaz anlayamadığından da atıp tutar.. Bu Allah’ın sevgili kullarının basına gelmiştir.iskence görüyor. İskence edenlerin istedikleri üstada bir tek kötü bir şey söylemesi. Ama söylemez.. Öldürseler de ağzından bir kötü laf çıkmaz. Bu kadar iskence gördü elbet sonunda Allah karşılığını verecektir.. Sacmaladım sanırım 🙂 herkese selam

 31. vuslat said

  BAYVUSLAT @ salih mirzabeyoglu zamanımızın adaletini nizamını yücelten yegane insandır.. onu bir komutan gibi görüyorum..
  eğer idaellerini yapsaydı bugun müslümanların hiç birisi kanına bile kılına dokunulmazdı.. onunla iftihar ediyoruz..
  zalim diktatörler dünyada yapgığı mezalimi müslümanalrın üzerindede yaptılar müslümanlar sahipsiz deyildir .. bu böyle bilinsin..
  cihat ruhuyla yaşar ve ölür ..inş hayattaysa onu görmek için müşerref oluruz.. rabbimize dua ediyoruz.. hayat iman ve cihattır…çogu bunu bilmez.. müminler yıldızlar gibidirler her zaman parlarlar..

 32. hülya said

  İslam adına ALLAH’ın emri üzere islama muhalif küfür ehline karşı yapılan (beyin,dil,el,ayak ve bedenen) cihadın ve mücahidin adı ne zamandan beri “terör-ist”oldu,öyleyse en büyük terörist Hz.Muhammed ve ashabı kiramdır demeye geliyor,dolayısıyla bu teze bağlı ideolojiler müslümana (kuzu gibi meeee le ) (aslan)kesilmene gerek yok mu denmek isteniyor,şerefli bir sanırım kul olmanın şuur ve bilincini bizler ALLAH ve RASULUN’un yolunu terk etmekle (Kuran ve Hadisi Şerifler) kuzu gibi melemeyi çoktan kabul etmişiz.

 33. Mustafa Turan OSMANOĞLU said

  İNŞAALLAH SALİH ABİMİZ CEZAEVİNDEN CIKACAK VE BU DAVAYA GÖNÜL VERMİŞ BİZ GENNC NESİL İLE BİRLİKTE GEREKEN İBDA’YI GERÇEKLEŞTİRECEK…DUALARIMIZLA TABİ…

 34. elbette iyiler kazananacak ALLAH cc. vaadi böyle.ama erken ama geç. biz bilemeyiz orasını

 35. Necip Fazıl , Fikir Akımı Yaşayacak

 36. Ali ŞAHİN said

  ” Kişi bilmediğinin düşmanıdır.Bu cümleden olarak Büyük İsLam mütefekkiri Salih MİRZABEYOĞLU’nu anlamak değişik konularlarla ilgili değişik kitaplarlardan faydalanmak kaydı İle anlaşılabilir”.. Binaenaleyh bazı salya sümük saldırgan tipler ne kadar ezik ve sefil olduğunu anlasınLar.. — ve KUMANDAN’ın fikirleri hala morgta (!) ..
  ,

 37. fatih said

  Anayasa mahkemesi yolu acildi. Davayi oraya tasisak.

 38. mehmet said

  huduttan bahseden sıgırlar ülke samar oglanina dondu gelen vuruyo giden vuruyo cikmissiniz yok iz belirleriz siz anca tokat iyip oturursunuz s.m gibi adamdan on tane olsa degil amerika israil suriye butun dunya boyuun eger

 39. sinan70 said

  Mrtsdmr adlı kişiye soruyorum.Sen kimsin yoksa bu ülkenin Kralı felanmısın.Yoksa Türkiyeyi gizliden gizliye yöneten yahudi Kralı senmisin.?

 40. ehe hfhjrjr said

  köken itibari ile seyyid abdulhakim arvasiyemi dayanıyor ,necip fazılla tanıştığına göre oda arvasiye bağlılığı bilinir ki oğlu ahmet arvasi Türkçü kimliğiyle ün yapmıştır , bu tarikat tahayi hakkariye filan dayandığı söylenir( silsileyi aliyye de görünen isimler) yani içimizdeki kürtçülerin derinlerindenmi bunlar anlaşılır gibi değil , islam adı altında içimizemi sızıyorlar gerçekten islamımı yaşıyorlar iyi araştırmak gerek mehdiymiş töbe est. at izi it izine karışmış dedikleri bu olsa gerek .allah ıslah etsin .

 41. ehe hfhjrjr said

  yani geçmişte ayaklanan kürtlerin bi kısmının devamı bu isimler çok yazık

 42. mirzamahmud said

  dünya hapishanesinin türkiye koridorlarında sıralanmış mahkumlarız….. özgürlük mü? kimim esir kimin hür olduğu ayrı mesele.. (selam sana ruhu hür adam) kendimi dışarda(mahpus olmama) zihnen mahpus hissediyorum.. kişinin haksızlık karşısında ki etkisi nazarından bakıyorum, biz hürüz de mirzabeyoğlu mu mahkum? ne münasebet herkes maymun olmuş 3 maymun ölmüş.. rabbim onu korudu bu fırtınada.. selam sana istişarede ki kumandan

 43. erhan said

  YUSUF MEMUR senin o cahil dedin dedeleri olmasaydı şimdi senin ismin yusuf deyilde koçeryandı gözüm dedelerine laf söleme hakkın yok bence onun dedeleri senin dedelerinden daha asildi hiç deilse savaştan kaçmadılar bumudur cahillik senin atatürkün bile bu şahsın dedeleri önünde diz çökerdi sen kimsin bu kişinin dedelerine hakaret ediyosun ama belliki sen ermenisin çünkü ermeniler bu şahsın dedelerini sevmez

 44. erhan said

  YUSUF KARDEŞ ÇOK ÖZÜR BU LAFLARIM SANA DEYİLDİ TAB HATASI ÖZÜR AMA BUNU ANLAYYAN ANLADI

 45. salıh said

  kumandanımızın en verımlı donemınde zındanlarda gecırenlere RABBIMIZ hesabını sorsun onları kahretsın

 46. kglfk hlhkl said

  telegram veya benzer silahlara karşı alınacak tedbirler,direnme yöntemleri nelerdir?bilgi verirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: