İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Ahmet Cem Ersever kimdir?

Posted by admin Eylül 21, 2008


1950 Erzurum doğumlu. Kerkük Türkleri’ndendir. Resmi adı İstihbarat Grup Komutanlığı olan, halk arasında Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele adıyla anılan biriminin kurucusu ve komutanı olan Jandarma subayı.

Ersever, Güneydoğu Anadolu’da PKK ile yapılan gerilla ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer almış, silahlı çatışmalara bizzat katılmış, tüm faaliyetleri yönetmiş, PKK’ya yardım ve yataklık eden kişi ve guruplarla iritbat kurmuş, bunları tam yetkiyle ve Komutanlığa doğrudan bağlı olarak yürütmüştür.

Ersever ile Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu arasındaki ilişki olduğu ve Ersever’in Velioğlu’ndan çok iyi istihbarat aldığı, avukatı Emin Emir (MHP’nin eski lideri Alparslan Türkeş’in de avukatı) tarafından ifade edilmiştir. Özellikle 1989-1990 yıllarında bu ikilinin çok sık görüştüğünden bahseden bahseden Emir, Ersever’in o dönem ‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’ ilkesiyle hareket ettiğini ve ayrıca Hizbullah’ın devlet tarafından kurulduğuna dair Ersever’den herhangi bir şey duymadığını da belirtmiştir.

Ersever, Aydınlık gazetesinden Soner Yalçın’a yaptığı açıklamalarda, Yeşil kod adıyla tanınan Mahmut Yıldırım ve bazı faili meçhuller ile ilgili bilgiler verdi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis‘in kuşkulu bir uçak kazasında ölümünden bir ay kadar sonra, binbaşı rütbesindeyken, 17 Mart 1993’de 30 arkadaşı ile birlikte görevinden istifa etti. İstifa mektubunda “Güneydoğu’da yetkili organlar içerisinde oluşturulan bir çete, cereyan eden hadiselerin gerçek boyutlarının Türk Milleti tarafından görülmesini engellemektedir” diyor ve yaşanan gerçekleri ve PKK ile mücadelenin eksikliklerini kamuoyuna duyurmaya çalışacağını açıklıyordu.

Bu arada PKK ile psikolojik mücadele yöntemi olarak Ahmet Aydın takma adıyla “Üçgendeki Tezgah” ve “APO-PKK-Kürtler” isimli kitapları yazmış, ancak geçim sıkıntısı içine düşmüştü. İşadamı Alparslan Ertuğ ile ilişki içindeydi ve eğer kendisine birşey olursa Güneydoğu’dan tanıdığı Hanefi Avcı‘ya haber vermesini istemişti.

Ersever, Aydınlık gazetesine anlattıklarıyla ilgili olarak mahkemeye ifade vermek için 24 Ekim 1993’te Ankara’ya gitti ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

1 Kasım’da Ankara Çamlıdere’de sevgilisi Neval Boz’un, 2 Kasım’da Ankara Polatlı’da itirafçı Murat Demir’in ve 4 Kasım 1993’de Ankara Elmadağ’da Ahmet Cem Ersever’in cesetleri jandarma tarafından bulundu. Birbirlerini tanıyan bu üç kişiyi kimlerin öldürdüğü bir sır olarak kaldı.

istihbarat.wordress

204 Yanıt to “Ahmet Cem Ersever kimdir?”

 1. […] Ahmet Cem Ersever kimdir? […]

 2. Kan said

  Çatlı , Peker , Çakıcı gibi şerefsizler ancak maşa olur bunları göklere çıkarmanızda sizin ahmaklıgınızdır.!

 3. kaptan said

  kan çok yanlış konuşuyosun o saydığın isimler olmasa belkide bunları yazmaya fırsat bulamazdın bu günlere geldiysen onların sayesinde bu kadar rahat ve içibozuk konuşabiliyosun yazık sen ve senin gibilere çatlı peker çakıcı yeşil ersever v.b hepsi birer türk kahramanıdır. herkes bunu böyle biliyoken senin şu yazdıklarına bak. hiçbişeyden utanmıyosan türklüğünden utan sızlatma kemikleriniseni bu günlere getirenlerin

 4. BULENT ACİR said

  Gün gelip de bu pislik,bu kir akip gittiginde;“baska bir dunya“mumkun oldugunda,cocuklara bir milat olarak ogretilecek yigit … İste o zaman kitaplarin önsözlerinde okunacak,sarkilarin ilk notalarinda o duyulacak……. İZİNDEYİZ YİGİDİM.

 5. ERKAN DOĞU said

  kim öldürecek tabiki yeşil öldürdü bu adamları,yeşil tetikçi idi aynı zamanda….

 6. Escen said

  Kim öldürdüyse iyi etti devletin böyle insanlardan temizlenmesilazım tşklr…

 7. sedat can said

  alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Cem cok can yaktı çok ocak söndürdü sonuçta canını yakanların ahı tutmuş olmalıki kendisinin uyguladığı bir yöntemle can verdi. orgeneral Eşref Bitlis, tüm general Bahtiyar Aydın albay Rıdvan özden’nin oldürülmesinde cem erseverin payı büyüktür. Onun dışında doğu ve güney doğuda yüzlerce masum insanın kanına Erseverin eli bulaşmıştır.

 8. KENAN said

  ARKADASLAD YANLIS DUSUNUYOSUNUZ cem ersever amerıka nın kürt devletı kurma yonundekı calısmalarına engel olusturdugu icin olduruldu yanı esref bıtlıslı gıbi

 9. Batuhan Duran said

  Kaptan, atalarımız iki düşün bir söyle demişler. Bence bu sözü sana söylemişler.. Anladık ideolojik görüşüne uygun olarak pekerleri savunuyorsun madem ama yazdığın çelişkiye bak ahmak.. Oraya saymışsın bir sürü çakal ismi en sonada Ersever yazmışsın. Utan Türklüğünden sen be. Hem yeşil yazıyosun hem çatlı yazıyosun aynı yerede Ersever yazıyorsun cahil. Sen mi vatana hayırlı bir vatandaş olacaksın? Önce Efsane Binbaşı Cem Erseveri kimin öldürdüğünü öğren sonra buralara yazı yaz.. Senin çok sevdiğin çatlı neden çillerin ekibindeydi? neden Veli paşayla çalıştı?? Al çatlıyı vur deniz gezmişe tamammı? ikiside aynı halt.. ikiside maşa.. Gelmiş cahil cahil yazıyorsun buralara..

 10. metehan said

  batuhan bey;kaptan’a ahmak ve cahil diye hitap ediyorsun eğer ki sen cahil olmayıpta böyle hitap edersen vay bütün kaptanların haline…madem ki çok biliyorsun pkk ya (şerefsizlere) karşı en büyük tahrip kimin zamanında yapıldı?(kimsenin yapamadığı hatta bizi diğerleri gibi satmayan Çiller zamanında).peki sen de o çakallarda olan yürek var mı?işte o çakallar(korkusuz yürekler) o nedenle çillerin yanında yer almış olmasınlar?.sen atalarımıza saygın birisin ya! şimdi de sen dediklerimi değil iki kez dört kez düşünde yaz!!! ( cahil aleminden bir cahilden sevgilerle)

 11. gençer said

  ersever fazlakonuşmadanamarikanyahudilerin içerdekiköpekleritarafındanimha edildikendisine çokgüven meninzararı

 12. Batuhan Duran said

  Metehan kardeşe, muhtemel şu ki aynı ideolojik görüşe vakıfız ve ben bundan rahatsız oldum. Ülkücü kardesim nasıl unutur suriyede şam vakasını nasıl bukadar cahil olur?? susurlukta çatlının neden öldüğünü bu ölümün çillerle alakalı olduğunu mehmet ağarın tarafına geçtiği için tasviye edildiğini nasıl unutur. Sen Metehan kardes ismine laik olarak tuttuğun taraf uğuruna objektif yazı yazmaktan muaf olarak yazı yazmanla kimin cesaretli olduğunu gösterdin. Diyelimki ben ülkücüyüm, tüm reisler iyidir diye düşünmek nasıl olabilir. Eski urfa ülkü ocakları başkanı kimdi Metehan kardes?? Ali Yasaktı ben sana söyliyim. Yani Drej Ali.. Çatlının çantasını kim çaldı ulan?? kim çaldı? kime verdi? bunu bi düşün kardeşim. velev ki çatlı haketmiş olsun ne önemi varki.. Kardeşim unutmaki yeşil de ülkü ocaklarından çıkma.. Veli Paşanın emrinde olduğu aşikar ve Erseveri şehit eden birisi.. Türk askerine kurşun sıkan birisi. İnsaf kardeş insaf.

 13. metehan said

  batuhan kardeş(abi);ben ülkücülükten daha çok bir milliyetçiyim(şunuda belirteyim benim yapıma,düşüncelerime en uygun olduğu için ülkücüyüm) benimkisi ülkücülük yanlısı olmak değil,benim gözümde senin çakal dediğin kişiler çok yürekli biriler(yeşil hariç) eğer çatlı ya da kim olursa olsun TÜRK askerine kim kurşun sıkırsa benim gözümde o ülkücü olamaz bizim ilkelerimizede uymaz…Şunu unutma ben ne olursam olayım kanında türklük olan,vatanım için seve seve canımı verecek,bozkurtlar yurdunda çakallara yem olmayacak(bu söylemin ülkücülükle alakası yok),ALLAH ın takdiri olursa eğer;milletimi bu hale getirenlerden hesap sormaya yemin ettmiş ve hayatta ki tek amacı hesap sormak için yaşayan biriyim.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE….

 14. Batuhan Duran said

  Metehan kardeşe,inan ki ülkücü olmayıpta sizden koyu milliyetçi olan yurttaşlarımızda var kardeş. Çakal diye hitap ettiğim kişilerin bazılarına önceleri aşıktım kardeşim. Çatlı reis derdim başkada birşey demezdim. Yeşilin ne halt olduğunu biliyordum. sonra sadece duyduklarımla değil gerçeklerle pişmeliyim düşüncesine uydum ve yeşilin görüştüğü telefon numaraları arasında çatlı reisinde olduğu gerçeğini kabüllendim. O kadar icraat yapmış bir kişi için muallaka düştüm. Hadi Çatlıyı kandırdılarsa gibi.. anlata biliyormuyum kardeş. Bizde ne mutlu Türküm diyene diyoruz. Vatan uğruna 1dkkasını bile feda edenlere sevgi besliyoruz ama şuanda içeride olanlar gibi kukla insanlara nefret kusuyoruz. hesap sormak için yaşayan birisiymişsin şu anda Türk milleti büyük bir hesabı soruyor boşa giden yılların hesabını soruyor, ölen şehitlerin hesabını soruyor, soyulan ülkenin hesabını soruyor, geçmişimizin pisliğinin hesabını soruyor, sende onlarla birlikte sorarsan ne mutlu sen ve senin gibilere.. saygılarımla..

 15. atilla said

  Bana göre ahmet cem ersever yıllarca güneydoguda görev ypmanın yıpranmışlıgıyla bir anlık gaflette bulundu ve bunu hayatıyla ödedi. yoksa bu kadar hadise yaşamış biri kimseye güvenemez. kimseye sırtını dönmez ve bu kadar kolay öldürülemez. hele hele altında çalışmış ve herşeyini bildiği bi adam tarafından hiç öldürülemez. yanlış işler yapmış olabilir ama istese karum kadar zengin olabilecek pozisyondayken(o dönemde güneydoguda kimseye hesap vermeyen biri)öldürüldüğünde beş kuruşsuz biriydi. bence psikolojisi bozulmuş bi vatanseverdi..

 16. EnDLeS said

  Ya siz ülkücüler işte boyle birbirini satan ihanet eden aslında vatanı değil kendi çıkarınızı seven insanlarsınız bu gune kadar olan pravakasyonlarla hep bizi yıldırmaya çalıstınız ama yılmayacağız bizim bi sözümüz var her zaman soyleriz AKIN VAR AKIN GÜNEŞE AKIN GÜNEŞİ FETHEDECEĞİZ GÜNEŞİN FETHİ YAKIN gün gelecek bu ülkede tek cıkar yol sosyalizm olacak …

 17. adnan said

  kan demiş kardeş peker çakıcı bilmemde çatlıreis için düzgün konuş çatlı maşa olmadığı için öldürüldü çatlı 70 lerde 80 lerde ermeni terör örgütü asalayı çökertmiştir asala bizim vatandaşlarımızı diplomatlarımızı öldürmüştür çatlı ve ekibi bu şerefsizleri bitirmiştir.Çatlı reisi saygıyla rahmetle anıyorum. ADNAN ALEMDAĞ

 18. reis_hdygs said

  arkadaşlar,kardeşlerim yanlış düşünmeyin!!!
  özellikle çatlıya pekere ersevere çakal diyen arkadaşım.
  sen bi ilk önce bu adamların vatanı için ne yaptıklarına bak sonra yaz buraya yorumunu.
  tabi suçları vardır ama bi kalemde harcayamazsın hiçbirini özellikle agır bir ithamda bulunarak.
  geçmiş tarihe bak hangi kahraman bazı noktalarda kendi menfaatleri için çalışmamış.hangi kahraman sütten çıkmış akkaşık???
  lütfen agır ithamlarda bulunma.buraya öyle yorumlar yazıpta o kadar gencin yanlış bilgilenmesine sebep olma!!!
  HERKESE TEŞEKKÜRLER

 19. deniz said

  Vatani sevenler vatan icin canini verenleri neden sevmezki

 20. tahsin said

  cem ersever benim için bir ütopyadır yaşasaydı bana göre terör örgütünü bitirecek tek isimdi.allah rahmet eylesin .kahrolsun ermeni çocuğu pkk lılar yaşasın kontrgerilla

 21. Ogün said

  Kan İsmindeki Arkadaş Bi açıklamada Bulunmuş Bunu Okursa Sevinirim O saydığı İsimlerin Bu VATANA MİLLETE Yapptıkları Hizmeti Sen Bilemezsin Bende Bilemem Ama Bunu Aşikar Olan ŞEyi Göremisun Bazıları Memur Olarak Devlet Dairesinde Oturarak Devlete Yarar Sağladıklarını Sanıyolar Ama İş İcraatta Bitiyo VATANIN MİLLETİN İçin Yaptığın En Ufak Bi faaaliyettir Hizmet O Saydıın Adamlarda Hizmeti Aşmışlardı Ortaya VATANI MİLLETİ İçin Canlarını Koydular Ve Çoğu Ya Mezarda Yada Cezaevinde Devlet Öle Bişeydir Ki Seni Yirmi senede Yetiştirir On dakkada Unutur BazıDurumlarda Böyle Olmasıda Gerekir.Bundan Dolayıdır Ki Çou Canıyla Ödedi Borçlarını.Ayrıca Saydığın Kişiler Hakkında Hiç Bişey Bilmeden Yorum Yapma Tamam Mı Arkdaşım…

 22. Serkan said

  sizin abdullah çatlı,yeşil,çakıcı dediğiniz ülkücü vatan aşığı dediğiniz insanların hepsi aslında kullanıldılar bunların hepsi kuklaydı.Devletlerarası güç dengelerini ve güçlerin odak noktalarına yer alan karanlık ilişkileri sizin kahraman diye tanımladığınız insanlar asla öğrenemediler,bu karanlık yapılanmaya dair birşeyler öğrenenlerin hepsi zaten öldü.Gladio sadece türkiyeyi değil tüm ortadoğuyu yönetmeye ve yönlendirmeye çalışmakta olan bir bilinmezdir.Burda hem amerikalıların hemde avrupalı güç odakların parmakları vardır.Amerikan gladiosuna dünyada karşı koyan tek nesnel güç usame bin ladendir

 23. orkestra said

  cahiller toplulugu olarak gördügüm kan ogün hangi fikre we hangi düşünceye dayanarak hangi ideolojiden gelerek bu fikirlere sahip oldugunuzu bi kenara bırakıyorum sizin isimlerinizin bile insanlıgın nefret ederek baktıgı objeler olarak yine bi kenara bırakıyorum binlerce üniwerste gencinin kanını akıtan yeşil denilen şerefsizin sizler tarafından sawunulmasınıda bi kenara bırakıorum sizleri bir kenara bırakıyorum…

 24. Alpago said

  Bu ülkede Çatlının, Cem Ersözün yaptıkları sorgulanıyorsa ve bunların adı Aladdin Çakıcı ve Sedat Peker gibi çapulcularla bir anılıp, bir tutuluyorsa, biraz daha okuyup biraz daha araştıralım.

 25. kara davut said

  arkadaşlar iyi bir milliyetci olarak ilk önce bu insanları siyasetten ayırın bu insanlar vatanı için ellerinden geleni yapmıştır ve bu yaptıkları canlarına mal olmuştur… ayrıca yukarda vatan sever kişilere çakal diye hitap eden arkadaş hangi gerçekleri nasıl ögrenmiş bize açıklasın ilk önce buna onun kapastesi yetmez yetseydi on insanlara çakal diye hitap etmezdi. ve bu insanlar hiç birzaman maşa olmamıştır olmadıkları için burada aramızda yoklar..ALLAH gani gani rahmet eylesin

 26. delikurt said

  arkadaşlar siz hangi devlete inanıyorsunuz türkiye cumhuriyetine mi yoksa amerikan emperyalizmine mi bu insanlar vatan uğruna hayatlarını ortaya koymuş insanlar ve siz o insanlara teşekkür edeceğinize onların katil olduğunu düşünüyorsunuz hangi bağnaz bir düşünceye sahipseniz nasıl bir amerikan rüyasına sahipsinizki düşüncenizle bile vatana ihanet ediyorsunuz sağcısı solcusu bir araya gelmişken bu şekilde düşünenler sayesinde vatan satılmaktadır.

 27. vadi said

  Çok merak ediyorum Türkiye’ninde dünyada herhangi bir ülkede Gladyosu varmı acaba mesela fetullah hoca bu gladyonun bir parçası olabilirmi

 28. UGUR said

  KİM VATANI VE MİLLETİ ADINA BİR KURŞUN SIKARSA O BENİM İÇİN ÖLÜMSÜZ KAHRAMANDIR. TÜRKİYENİN BUNLAR GİBİ ÇOK KAHRAMANLARA İHTİYACI VAR………..*********************************************************************************************************************

 29. emin said

  arkadaslar ülkesi için mücadele etmiş kahramanlar hakkında böyle saygısızca konuşmak doğru değil. zaten saygısızca konuşanların düşünce yapısı da belli. size bu kahramanı anlatmaya gerek bile yok çünkü siz o lenin beyninizle anlayamazsınız. at gözlüğü takmakyan vazgeçin artık.

 30. can said

  arkadaslar ben cem erseveri yeni duydum ama catlı yesil bunlar tc adını kullanan yaptıklarını tc icin yaptıgını söyleyen mafyalardır catlı diyorsunuz bu catlı devletin memurumuydu ? hayır degildi ..bu adam devlet icin iyi seyler yapmıs olabilir ama kendi cıkarı icin yaptıgı pislikleri unutmayalım ..

 31. can said

  arkadaslar herseyi geçtim sizler nasıl emin olabiliyorsunuz çatlı, yeşil,ersever gercekten türkiye adına iyi şeyler yaptıgını ????elinizde belgelermi var bunların kahraman olduklarına dahir bende bunu anlamıyorum blki bu adamlar bircok masum insanı öldürdü bundan emin olabilirmisiniz

 32. ERARSLAN said

  Arkadaslar tüm yorumları okudum ve şimdi size müsadenizle kendimi anlatayım. Alevi felsefesinde büyüdüm kemalist bir ailenin cocuguyum,babam oruc tuttugumda rekatı es gecme derdi gönlümü alarak yollardı. Babam bana sunu öğretti oğlum kimki bu camilerimize nefret besleyerek girer onu cıkaracak en dındar adam sensın,kim bu topraga saygısızlık eder art niyetle basar bu bayraga hakaret eder onu cıkaracak milleyetçi sensin,oğlum kim birinin hakkını gasp eder eşitliği bozar adaleti sağlamak sana düşer aman biri gelirde senden önce davranırsa bu saydıklarımdan birine hakkım helal değildir dedi. Arkadaşlar bu isimleri gecen faali mechul cinayetlerde ölen bu büyüklerimizin neden nasıl öldüğünü bilmiyorum ama bayrak için vatan için bu ülke için yanlış düşündüğünü bilmeyerekte olsa doğru olduguna inandıgı için bir adım attıysa allah mekanını cennet eylesin. Bırakalım ülkücü peker i solcu cem erseveri ve diğer büyüklerimizi diyelimki milliyetçi büyüğüm peker vatansever cem ersever ve niceleri ondandı bundandı demek de ne oluyor ? düşünsenize sizlerle cephedeyiz karşıda pkk yanımdaki mezhep mi sorarcan hangi partidenmisin dicen 🙂 teşekürler herkese

 33. kaan_okcu said

  özallikle kan isimli kişiye ! : ÇATLI devletin çocuğudur eğer çatlıya o kelımeyı konuşuyosan send e bende daha kötü şerefsisiz
  biz TÜRK MİİLETİ bu günlere çatlı ve onun gibiler sayesınde geldik sonuç çatlı öldü bu ölüm sırdır neden dersen devletimiz derin devlettir unutmaki DEVLET DEDİĞİN DERİN OLMASA HER PAÇAYI SIVAYAN GİRERDİ
  CEM ERSEVER DERSENKİ ONUDA YAKIND A BUTUN TÜRKİYE TANIYACAK EMİN OL

 34. adsız said

  yeşil ne tetikçiydi nede cem ersever öldürülmesiyle iyi oldu biraz arastırın arkadaslar okuyun biraz kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmayın

 35. ümit said

  sevgili türk milleti hepiniz yanlış yerde taklıyosunuz bu ergenekon olayları ersever cinayati ülkücü hareket ve kominizmi engellemeye çalışanşlar 1099 yılındaki haçlı seferine ve frevuna kadar gitmeliler bunları yapanlar tapınak sovelyeleri yani yeni adı masonlar güya kardeşlik ve barış bilinen amacı peki gizli amacı işte oda allahın tüm dinlerini yok saymak seytana tapan bu adamlkar para baronu tuncay güney bir cıa ajanı ve hahamlık yapan bu adam ne hikmetse imam hatip mesunu ve fetullah gülenin özel kalem müdürü ya olayın özü su kutsal topraklara hakim olmak yani nil nehriyle fırat arasında kalan topraklar önüne geçeni biçiyolar ulusalcılar katlediliyo ve kukla devletinin kurulacanı anlayan apo ulusalcı dogu perinçekle görüşürken çekilen resim gladyo tarafından kullanıldıgını anlayınca apoyu içeri tıktılar ama halkımız uyuyor ben bunları kimseden duymadım sadece resimleri birleştirince bu çıkıyo he birde orduyu ele geçiremeyen gladyo yapılanmayı emniyet eşkilatında yaptı ve basarılıda oldu şimdi gladyo obamadır ve açıkça diyo silah kullanmadanda işlerimizi hallede biliriz anlaşa biliriz diyoki biz işgal etmiyalim ama sizde bize her yıl haracınızı verin . saygılarımla bunlar burdan anlatabileceklerim.SAYGILARIMLA

 36. ümit said

  Metehan kardeş memleket neresi senin ile anlaşabiliriz.

  ya arkadaşlar ülkücüyüm die geçinen adamlar iki rekat namaz kılmıyo bu nasıl ülkücülük ülkücü denilen insanlar önce allah sonra vatan sonra ana ve yar için can verebilecek kişilerdir sıralamaya dikkat önce allah.bird türk birliğinden bahsediyoruz genel olarak kurulması için hem fikiriz ama daha kendi içimizde birlik olamadık ki bu nu diger türki devletlerle birlik olalım alperenler ve ülkücüler birleşmeli bbp ve mhp birleşmeli teşkilatın basınada mehmet agar getirilmelidir.

 37. Menderes said

  HER ŞEY VATAN İÇİN diyenden KORKACAKSIN ARKADAŞ !! unutmaki HER ŞEYİNİ VATAN İÇİN YİTİRENİ BAŞ TACI YAPACAKSIN…

 38. hayaliyaratık said

  slm metehan memleket neresi bu vatan sevgisi nerdn geldi bukadar

 39. engin said

  haddinizi bilin arkadaşlar Kurtlar vadisinde duyup ta farkına vardığınız konularda yorum yapmayın öğrenmekten çok yargılamak cahil toplumların düşünce fakirliğidir lütfen okuyalım araştıralım yargılarımızı ona göre verelim eşref bitlisi öldürdü diyen arkadaşı nasıl bi düşünce devimine sahip olduğunu hayal bile edemiyorum ihalesi iptal edilen medya patronlarının yanlı haber organlarına inanacaksak çocuklarımızı okutmak bilgilendirmek yerine sanayiye yollayalım ordada iş sahibi olurlar yazık halimize yazık

 40. ahıskalı said

  kan sen şimdi yaşamıyosundur belkide peker seni çoktan klaldırmıştır ortadan……..ahıskalı rahim

 41. yusuf yergök said

  cem erseverin kim olduğunu hala anlamış değilim

 42. ömer said

  herkes farklı düşünüyo devlette ise işler başka yürüyo ne olacak bu devletin hali… bi yandan 1srail bi yandan 4BD bi yandan da G.L.A.D.İ-0 Pkk ve Nat0yuda unutmamak lasım…

 43. Sivaslı said

  Ne Mutlu TÜRKÜM diyene

 44. oğuz said

  devlet kimseye kalmamıştır Ahmet cem ersever vatan hainleriyle ve yataklık edenlerle mücadele ederken yanlış düşüncelere kapıldı ve canını aldılar bu kadar basit.

 45. oğuz said

  kimse kusura bakmasın insanlar mehmet ağar a mı?güvenecek çok basit düşünüyorsunuz.biraz rasyonalist olun.

 46. javelin said

  arklar, bazılarınız çok güzel yorumlar yapmış. bazılarınız ise yanılgıya düşmüş. bugün bu insanları tartışmak anlamsız. cem ersever bu vatana hizmet etmiş bir insdandır keza çatlıda öyle.bugün malesef içinde bulunduğumuz zihniyet vatan için kurşun sıkmış adamları sorgulamamıza neden oluyor, en azından bu admları yargılarken onlara ithamda bulunmayın çünkü onlar kendini savununamaz burda…

 47. mamaklı suskun said

  batuhan duran’a
  erseveri öldüreni bilmiş gibi konusuyorsun okadar bilgin varsa git istihbaratla paylaş sen görmezmisinki o altta ne yazıyor,faili meçhul olarak kalmış,ha yorum yürütmeye çalışıyorum dersen o ayrı bir konu bende bir tahmin yürütürüm ipin ucu sana kadar dokunur ayık olunn,hepsinin mekanı cennet olsun.Çatlı reisin izindeyiz,zamanı gelir elbet kuyruğunuzu keserizz….

 48. Uğur Var said

  Kusura ßakan da baksın..Yanlısa Cekende ceksin.. Turk milleti kendi kanıyla payidar kıldıgı toprakları bir iki uc kişi yahut kişiler ile degil evvela icindeki bıkmaz usanmaz ve eksilmez ruh ile yapagelmistir. muhakkak bir sepet elmada curugu carıgıda olacaktır lakin sepetin kulliyatını bır elmaya baglamak mumkun degildir.. arkdadaslar bızım kanımız bırdır ve unutmayalımki A-b- sıfırdan ziyadesiyle vatan haini olmayan herkese uyar..selam sevgiyle..

 49. Ölüm tortusu said

  Cem Ersever’in tarihi sırlarla dolu bir oda gibi + Çatlı ve onun gibi sadece türklüğü yaşatmak için sizlerin tabiriyle maşa ama benim düşüncem gerçek türk..
  Çünkü eğer tarihleri ve bu kişilerin günlüklerini araştırdığınız zaman neyin nereden geldiğini ve hangi defaktörleri engellemek için suikast düzenlediklerini keşfetmiş olursunuz..

  Ya da ben size biraz yardımcı olayım;
  Amerika-Türkiye ilişkilerini kim pekiştirdi ve bu vatana amerikan mafyası ve sionistlerin köklerini kimler getirdi?
  Şuan israil türk devletinden ne beklenti içerisinde?
  Kimler ve neden türkiye üzerinden suriye’ye iran’a vs. vs. gibi ülkelere girmek istemiş?
  2009 yılına kadar geçmiş bütün zamanların hangi antlaşmalar yapılmış kimler bu vatanı masaya yatırıpta yoğurmuş?

  Arkadaşlar artık uyanın vatanınız geçmişten küreklenmiş avuç avuç satılıyor..

  Cem Ersever ve onun gibi kaç insan neden sır içinde neden göçtü dünyadan?
  Ergenekon davası bu olayların sadece kıvılcımı..

  Umarım beni anlayan bir arkadaş çıkar..

  Herkese iyi vakitler..!

 50. poyraz said

  yorumlarınızın hepsini okumadım ama okuduklarım dan anladıgım kadarıyla hepiniz bilgisahibi olmadan fikir sahibiolmuş insanlarsınız istisnai durumlar hariç neyse anlatmak istediyim olay şu hepiniz çatlı demişsin yeşil demişsiniz bitlis demişsin ersever demişsiniz ama sadece biyografsini okuyarak yorumlar yapıp fikir yürütmüşsünüz arkadaşlar bir ülkede istihbaratcıysan horlanmayı vatan hayini ilan edilmesini göze alıcaksın bikere çünkü istihbarat demek gerekirse bilgi için masanın altına geçmek demek tir ülke çkarları için bir takim kimselerle iş birligi yapmak geçmişte de vardı şimdide var çatlı yeşl ersever bitlis bunlar vatanlarına hizmet edekimseler yeşile herkez hayin diyor ne bilyiorsunuz admaın hayin olgunu gazeteler tv ler bunu sölüyor o yüzdenmi yoksa gözünüzle gördünüzdemi konuşuyorsunuz bir lafın ikincisi ekisik yada fazla olur ardaşlar pkk istense bugun bitirilir ama pkk biter yerina başka bi terör örgütü gelir sen eyer kaynagın neresi oldguunu bulamazsan 1 dünya savaşında çıkan ve inanılmaz dereceden güçlenen örgütlerin türkiye kolunu bulamazsan terör bitmez yeşil de çatlıda erseverde bitliste bu amaçlara hizmet ettiler kimisi onlardan gibi oldu kimsi vatanına ihanet ediyor süsü verildi ama tek amacaları vardı içlerine gire bilmek diyeceksinizki sen nerden bilyiorsun sene fikir yürütmüşsün evet fikir yürütttügüm dorudur ama ben 1 kitap okuyup 1 yorum dinleyip 1 kelam duyupta fikir yürütmem okdugum 1 deyil 1000 dir duydugum 1 deyil 1000 dir ama en önemlisi okdugununda duydugunuda nsl yorumlagın nedenin anlamya çalışmandır bu ülkede elbette hayinler var dır

 51. azrail said

  bazı isimler sadece maşa oluyo işin sadece kahramanlıkları gün gelir günahlarıyla kalırlar burada sizlerin konuşması gereken bu piyonları hamle yapıp oynatan güç nedir.benim gözümde kahraman ay yıldızlı bayarağıma sarılı tabutların içinde yatanlardır.tartıştığınız isimler sizin sözde kahramanlarınız..

 52. sinan daşdemir said

  yaşasın cehennem

 53. gültekin said

  O da kontrolden çıkınca bileti kesilenlerden, aynen diğerleri gibi… şimdiki ETO gibi adlandırılanlardan, ayrıca kendilerini devlette kendilerinin dışındaki gruplara savaş açmış olarak gören DTP AKP GÜLEN TARAF gibileri KİMSE DEVLETE KAFA TUTAMAZ, KİMSE BEN DEVLETİM DEMESİN, BU ÜLKEDE BENİM DEDİĞİM OLUR DEMESİN. benden söylemesi sonu üzücü olur, kim derdi Cem Uzan’ın beyle olacağını. KİMSE DEVLETE YANLIŞ YAPAMAZ BU YANLIŞI ÖDETİRLER BİR GÜN (acizane benden söylemesi)

 54. emre PEKDEMİR said

  öncellikle herkese selamlar arkadaşlar bakıyorumda hepiniz kendinize göre yorumlar yapmışsınz ellerinize sağlık ama şimdi birde bende yapayım tam olsun bari öncellikle abdullah çatlı sedat peker vs bu kişiler devvlet tarafından kullanılan milliyetçiler kişiler kimse bunlara laf söylemesin lütfen yeşil denilen kişi gerçek bir istihbaratçıdır ilk başta vatanı için çalışmıştır ama ileride nasıl ve kimin çalışmıştır bilemem gelelim cem ersever cem ersever doğuda pkk ile yapılcan mücadalenin eksik olduğunu farkedip bunun nedeni araştırmştır ve bunun nedeni bir şekilde yaklaşmıştı ve bu yüzden öldürülmüştü yani (GLADİO) tarafındna öldürüldü

 55. mert said

  bu adamı gladio öldürdü..

 56. hussam said

  Tr belki iyi olarak başlayan bu hareketler masumiyetten çıktı, bir sürü illegal örgüt resmi isimleri kullanarak ortaya çıktı, her ilde derebeyleri türedi vs. öldüren öldürene, gücü yeten yetene, haraç tehdit şantaj aldı başını yürüdü… olayı bu boyutlarıyla unutmamak gerek. Nerden mi biliyorum biz halkız halkın içindeyiz avamız yaşadıklarımız var her şey Ee nereye kadar? şimdi hesaplarını veriyorlar işte tüm kirli çıkınlar çıkıyor ortaya bir bir. Kimse kendini devlet göremez, devlet adına hukuksuzluk yapamaz. Kimse devletin ve hukukun üstünde değildir, Allah’ın adaletinin üstünde hiç değildir

 57. semih said

  kaptan asıl sen doğru konuş aklın yetmiyo. onların hepsi vata haini.çatlı-peker vb. onların kim lduğunu öğren sonra oraya buraya yorum yaz…

 58. omer said

  devletın tum kurumlarında gızlı bır seyler cevırenler dun de oldu bugunde ve yarın olacak ama vatan hayını olmak daga cıkmak degıldır bu benım dusuncemdır dusunun kı bır mıllet vekılı var turkıye genışmelesınde her zaman onune bır tas koyarsabu mıllet vekılı bence bır vatan hayınıdır .

 59. camlıcalı said

  Tebrik ederim herkes ne kadarda bilgili..Maşallah hepinize.Siyasal görüşünüze göre yorum yapmışsınız hepiniz..Yahu neden hep üç maymunu oynarırız bilmem.Arkadaşlar en büyük güç Devlettir,derinmi değilmi onu bilemem fakat şunu biliyorumki Devlet hizmet bekler,bunun için güç verir.Öyle bir güç ki kimse önünde duramaz,her türlü imkanıda sağlar.Ne zamanki güç ve imkan verdiği kişi veya örgüt bunu kendi menfaati için kullanır işte o zaman sonu olur..Bunu yabana atmayın,Tarih boyunca bunun örneklerine rastlarsınız.Biraz araştırmanız yeterli olacaktır..Herkese sevgiler,saygılar..(birbirinizi aşşağılamayın,kırmayın unutmayalımki aynı gemideyiz)

 60. sanane said

  hepsi aynı, bu şerefsizler bizi yıllarca geriye götürdü, terörü körükledi, insanları birbirine kırdırdı. sonra da terörden beslendi. işleri bitince (cem erseverin kendi deyimidir) bir fahişe gibi kullanıp kenara attılar leşini!!!

 61. last_son said

  arkadaşlar yorumları dikkatlice okudum ve inanın yaklaşık 15 aydırda bu konuları gerek internet gerekse kitaplardan okuyorum yeşil çatlı cem ersever niceleri anladığım ve öğrendiğim kadarıyla hepsi vatanına hizmet etmiş belki doğru belki yanlış neticede aldıkları emirleri uygulamışlar sağ sol davasına gelince ben doğuda gezici timde görev yapıyorum kendim ülkü ocaklarında yetişmeyim timde başka ülkücülerde vardı solcuda ama inanın vatanını ülkücüden kat kat fazla seven solcuda var bu ayrımı kaldırın ortadan bu ayrım avrupa ve amerikanın istediğidir son olarak bir çok ilde görev yapıp çatışmaya girmiş bir vatandaş olarak bu ülkeye bir nebze hizmet etmiş kişilere çakal falan demeyelim müslümanlığa yakışmaz ölenin ardından konuşmak herkes yanlış yapmıştır onlarda yapmıştır hepsinden allah razı olsun saygılarımla YUNUSEMRE

 62. tuğba said

  arkadaşlar bunları bırakıp belgeyle konuşalım olurmu işte size erseverin ağzından çıkmış ve sadece ulusal basın ajansında yer almış diyer gazete ve ajanslar bu konuya hiç değinmemiştir. şimdi birlikte okuyalım erseveri “ben ahmet cem ersever pkk ile yapılan mücadelede atılan adımların yanlış olduğunu mücadelenin ehil ellerce yürütülmesi gerektiğine t.c nin pkk sorununa karşı bir stratejisinin olmadığına inandığımı ve 1992 yılında zevahiri kurtarmak gerekçesiyle bilgisizce yapılan kuzey ırak harekatının devleti bir açmaza soktuğunu pkk ya siyasi kazanımlar getirdiğini siyasi işportacı celal talabani isimli şahsın türkiyede sadece pkk nın askeri gücünü ele geçirmek maksadıyla tezgahlar peşinde olduğunu beyan ederek 1993 yılının mart ayında jandarma genel komutanlığı istihbarat gurup komutanlığı görevinden kendi isteğimle ve bazı arkadaşlarımla birlikte emekli oldum. 1984 yılından bugüne kadar yapılan yanlışlar ihanetler ve uygulamalar konusunda türk kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine inanıyorum ve türk basınıyla kamuoyu onünde celal talabaninin ihanetleri pkk ilişkileri güneydoğudaki gerçek durum faili meçhul cinayetler hakkında ve bazı siyasilerin örgütsel konumları hakkında açıklamalarda bulunacağım(ersever bu açıklamayı yapamadan öldürüldü) arkadaşlar şimdiye kadar ilk kez bir emekli binbaşı böylesine ağır bir açıklama yapmıştır. ekim 92 harekatında barzani ve talabaniye verdiğimiz silahların pkk ya gittiğini gördü dayanamadı teröristle pazarlık olmaz diyen yöneticelrin pkk ile ateşkez yaptığını gördü dayanamadı. çillerin pkk ya sadece 3 5 çapulcu diyerek hafife almasına dayanamadı ve istifa etti. bütün bunlar dorudur ve uzman jandarma alay komutanı sarızeybek’in kitabındada yer alıyor

 63. sena said

  Tuğba arkadaşımız gayet özetlemiş durumu, fazla söze gerek yok..
  ‘halkların kardeşliği’ adı altında kalleşlik yapanlara karşı bizde birer ERSEVER’leriz..

 64. ReiS said

  Sarı Zeybek şu an pkk ile eroin ticareti yapmakla suçlanan ve ifade veren biri.Kitabını okumadım ama.Size YEŞİL in oğlu Mahmut YILDIRIM ın kitabını öneririm.PAşA ve asker olarak Osman PAMUKOĞLU paşaya hayranlık duyuyorum.Ama derin ilişkiler ve pkk mücadeleleri için şiddetle dediğim kitabı okumanızı öneriyorum.

 65. murat said

  ülkemi seven her insan kendi inancina göre bu vatani sever kimi ülkücüdür kimi sosyalistir kimi bilmem ne. ama sonucta atatürkün kurmus oldugu bu vatani kendi düsüncesine göre kendi idaallerine göre severler ama sonuca baktigimizda her degisik düsünceli insanlar bir noktada toplanirlar vatan aski namus ve bayrak askinda toplanirlar.Bu yüzden kendi insanimizi suclamiyalim sen ülkücüsün sen islamcisin sen sosyalistsin diyerek kendi insanlarimizi kücük düsürüp su uyuyupta düsmanimizin uyumadigi gibi bu düsmanlari sevindirmeyelim diyorum.Herkesin düsüncesine saygi duyup bir birimizi sevelim ve sevmek zorundayiz.Bu vatan kürdüyle türküyle cerkeziyle laziyla alevisiyle bir vücut olup bu vatani kurmusuz.Biz büyük bir milletiz.birgün ama birgün yine bu dünyaya biz hükmedecegiz yine adaleti biz yayacagiz diyorum sizleri cani gönülden selamliyorum allaha emanet olun.cCc

 66. tuğba said

  REİS SEN OSMAN PAMUKOĞLUNA HAYRANLIK DUYUYORUM DİYOSUN HEMDE SARIZEYBEK YARGILANIYOR DİYOSUN. SARIZEYBEĞİN KİTABININ ÖNSÖZÜNÜ PAMUKOĞLU YAZMIŞTIR VE SARIZEYBEĞE HER KONUDA DESTEK OLMUŞTUR. BİLİYOSUNKİ TARİHTE İŞİNİ İYİ YAPANLAR YA YARGILANIR YA ÖLDÜRÜLÜR HER YARGILANAN KÖTÜMÜ YANİ. SEN SARIZEYBEĞİN YARGIDA VERDİĞİ İFADESİNİ Bİ OKU İSTERSEN

 67. alperen said

  arkadaşlar abdullah çatlı vatanı için çalıştı bazı yaptığı şeyler tartışılabilir ama yaptığı iyi şeyler kötü şeylerden fazladır. muhsin yazıcıoğlu mesala 7 yıl ceza evinde yattı ki 5 yılı tek kişilik hücrede ve kollarından tavana asılarak işkence gördü sonunda suçsuz diye çıkarıldı içerde geçen 7 yılını soranlara vatan sağolsun dedi hanginiz yaparsınız hepiniz böyle birşeyden sonra düşman olursunuz vatana ama bu kişiler çalışmaya devam etti biri susurlukta diğeri maraşta karlı tepelerde öldürüldü neden inanınki bunlar vatan haini olsa suikastla öldürülmez imralı da yatan gibi ölüme terkedilirdiler.

 68. fenasi said

  Peker kim kokainmanın biri Gücü Yettigine Çoken Bir Şerefsiz Gücü yetmediginin de elini open biri ne yapmış ki kahraman olmuş 😀 Çakıcı kim gücü yetigine Çoken Kaşarın Biri Bunlar mı Kahraman nekadar Ahmaksınız :S

 69. fenasi said

  Tugba Kardeşim Sana Katılıyorum Çok Güzel Ozetlemişsin Mevzuyu Sarızeybegin de Hayranıyım Adam Gibi Adam.

 70. sergen burak yılmaz said

  çatlıya laf eden sedat pekere laf eden ya koministtir ya solcudur ya da pkklıdır buna hiç şüphe yok onun için kan sen bunlardan birisin koçum

 71. sergen burak yılmaz said

  tuğba arkadaşa katılıyorum reis onlar bizden değillerdir

 72. ercan said

  bütün yazılanları okudum ama ahmet cem ersever hakkında hiçbir bilgiye sahip olamadım öyle şeyler yazmızşınızki bazılarınıza hak verdim bazılarınıza üzüldüm tmm ahmet cem erseveri bilmiyorum ama abdullah çatlı adam gibi adamdı bide her şeyi bir kenara bırakın bu adamlar rahmetli olmuşlar ( küfürlü konuşan ark.) ben bir türk olarak şunları söyleyebilirim bizim için bir şeyler yapmışsa yani vatan için allah razı olsun genelde bütün ark onun hakkında ii şeyler yazmış tmm kendi çıkarları için bazı şeyler yapmıştır ( doğru olup olmadığını bilmiyorum )ama bu adamlarda bir çırpıda silemezsiniz saygılar

 73. tuncay said

  yazıları okudum sürekli rahmetli çatlıdan bahsediliyo ama çatlı yada ersever kıyaslamasını yaparsak kii bana göre asla yapılamaz çatlı dönemin içinde olması gereken yerde oldu ama ersever kurmuş oldugu jitem tarafından artık o bölgede bir denge oluşturmuştu tabii paranın ve kaçakcılık kol gezdigi dönemde böyle vatan evladını asimile ettiler kırgınlı artık jiteme jaik demeye bile başlamıştı soner yalçının kitabında söyledigi gibi dönemin başbakanı çiller kendi iç hesaplaşmalrı diye konuyu kapattı türkiye buu faiili meçhul cinayetlerle bir yere gidemedi yardım kolilerinden keleşler el bombaları mayınlar çıkarken kendii çizgisiyle görevinden istifa edecek kadar koltuk ve ünvan peşinden koşmadıgı adam gibi bir adamdı ersever degil yeşill nasıl can verecekk onuda allah bilir ??

 74. karayel said

  arkadaslar yaptıgınız yorumların bazılarını okudum bazılarınız haklı bazılarınız yanlıs dusunuyor bız mıllet olarak herseyın kokten bıtırılmesını ıstıyoruz. eger bızım dedıgımız gıbı olursa bu ulke oturdugu yerden hıc kalkmaz ılerleyemez. ılerı goruslu olmak gerekır sızler once bu devlet neden pkk denen orgutu dogu ıllerınden kalkınmasına orada cerayan etmesıne ızın verdı onu arastırın. bu ege akdenız ıc anadolu ve karadenız de olabılır dı! neden dogu? bu ulkede sedat peker, abdullah catlı, yesıl v.s. bır cok hızmet veren kısı bunlar ulkeden temızlenemez, temızlenırse baska yuzler, baska ısımler cıkacaktır. turk olmakta zordur. bu turkıyeyı ele gecırmek te zordur akıllı olun kı daha da zor olsun.

 75. nuvan said

  arkadaş lar sız neyın ne olduhu nu bılmıyorsunuz size tek tefsıyem binbaşı erseverin itirafları kitabını okyun ben okudum tuylerım dıken dıken oldu erseverin dedihi gibi ön yargı çok yanlış

 76. arda said

  ersever öldü kimin eline ne geçti kardeşim ölecekti veli paşa vedigerleride gidecek p k k ile hangisubay fazla iş yaptı bundan sonra jitemci -sat bordo bereli fark metmez gitcek çünkü samamcanın çocukları böyle istiyor

 77. arda said

  eşref bitlis/cem ersever/muhsin yazıcıoglu/abdullah çatlı/hüseyin kocadag/verecep yazıcıoglu son kişi hanifi avcıbunların hepsigitmesi gerekiyır ve gidecek

 78. arda said

  eminim bu msjları işe yaramaz mit çiler yapıyordur

 79. adana said

  MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIRMIŞ YADA KESİLİRMİŞ… HANEFİ AVCI KEŞKE DEVLETE VEYADA TSK YA KONUŞSAYMIŞ Kİ DOĞUDA VE GÜNEYDAOĞUDA OLAN BİTEN BÜTÜN HERŞEYİ ANLATSAYMIŞ KEŞKE…

 80. Kerem Eyle said

  Ülkenin Görünmeyen Kahramanları.. Sonlarını Düşünmediler..

 81. arkadaşlar jitem ne icin ve kimler tarafından kuruldu ve operasyonlarını biliyormusunuz? gaffar okanı ne için ve kimler tarafından öldürüldü biliyormusunuz? apdullah çatlılar,binbası ahmet ersever,yeşiller veya diğerleri vatan perverdide gaffar okan vatan sevmezmiydi,pkk hainlerini oldürenler neden cesetleri polisin mintikasına(bölgesine)bırakıyordu,amaçları neydi hiç düşündünüzmü, evet behçet canturk gibi vatan hainlerini öldürenleri biliyoruz ve çok iyide yaptılar ama daha sonra devletin gücünü kullanarak kendi menfaatleri için neler yaptıklarınıda biliyoruz,bugün ergonokondan yargılananlar kamalizim’i kullanarak devlet için yaptıklarından çok yabancı istıgbaralarla ilişki kurup kendi menfaatleri için gerçek kemalızim düşünce yazarlarının nasıl öldürdüklerinide biliyoruz lütven tek taraflı düşünmeyin,bahsettiğimiz bu insanlar mahsum insanlar değillerdir, bizim gerçek vatan perver insanlara ihtiyacımız var medyatik insanlara değil. saygılarımı sunarım

 82. akbey said

  arkadaşalr çatlı, yıldırım ,küçük gibi bu şerefsizler bu işleri bence para için yapmışlardır yıldırım oğlu diyor ki bizim eve giren paraların binde biri bize klasaydı diyor yedi sülalemiz doyardı diyor ama ersever , bitlis gibi komutanlar bu işleri vatanları için yaptılar bnce erseveri veli küçük ve adamları öldürdü şunuda söliyim ergenekon fikri sayın küçüğün değil erseverindir ersever sadece kuvayı milliyeyi kurmak istiodu ama bu küçük şerefsizi ergenekonu değiştirdi

 83. Cem Ersevermi geçim sıkıntısına düşmüş? 🙂

  Bu bilgiler asılsız kardeşim. Devlet arşivleri ve birebir görüşmeler haricinde inanmayın bunlara. Cem Ersever Amerikancı gladyonun karşısında durmuştur.

 84. eşref bitlis a.cem ersever yaşasaydı pkk nın külleri kalmazdı. devlet ersevere tam yetki vermeyince kendi olanaklarıyla bitirmek istedi ama onu bitirdiler

 85. Ertan said

  Lafı fazla uzatmanın manası yok
  org.Eşref paşa pkk nın kimin tarafından ve nasıl beslendiğini öğrenmiştir eğer başarsaydı pkk bitecekti ve maleseft gladio onu öldürdü tabikide paşanın ölümüne cem ersever yıkıldı neden öldürüldüğünü biliyordu ve kendisi mahkemeye ifade vermeye giderken gladio onuda öldürdü. ozamanlar pkk işlerine yarıyordu ama şimdi görüyorsunuz işte bitti denildiği zaman pkk sorunu bitiyor demekki neymiş ben bitti demedik sürece bir şey bitmiyormuş onu anladık…

 86. altan karatas said

  ersever şimdiki pkk yandaşı hükümet ve onun yandaşlrı veyalakaları tarafından öldürüldüğ kim bunlar mit denilen kurum ve emniyet istihbarat bu iki kurum daki personelin yüzde 65 feytullah gülen denilen şahsın elamanları herkezi dinliyorlar ama işlerine geleni şu anda iki kurumun hedefi tsk orduda feytullah yanlısı olunca türkiye görecek 3 1 ni

 87. altan karatas said

  bu mit denilen kurum benden bile yardım istedi elaman bulu ver diye zamanın da hastaneden ilaç çaldırıp buca cezaevndeki dhkp c lilere götürtüler türkiyide ergenekon diye bir şey varsa emniyet mit ve akp nin içindeki çakallardır

 88. acayipadam said

  Yorumlarin arasinda az cok bilgi sahibi olanlarda var,sallayanlarda var,Cem Ersever herseyden önce basarili bir askerdi,ülkemizde askeri zekaya,yetenege sahip cok az kisi yüksek rütbelere terfi eder;kaza eseri olur:).Cem Ersever Genelkurmayla PKK konusunda anlasamiyordu yukariya yazdigi raporlarda PKK ile bu sekilde yapilan mücadelnin Taktik ve Strateji bakimindan yetersizligini defalarca dile getirdi,ama tabi Genelkurmay Cem Erseverin bu uyarilarini pek takmadi,Genelkurmayda bir adam vardiki zamaninda adi lazim degil o pasa daha iyi bilir bunlari.Mesele kisilerden cok ortadaki uygulanan PLANDIR,adamlar öyle güzel plan yaparlarki,memlekette ne kadar akilli varsa birbirine girer herkes sucu bucu olur,millet birbirine düsman olur,tamamen bir kaos,bilgikirlili kimin ne yaptigi belli olmaz devletin icinde kurumlar arasin da rekabet cikar,herkes vatana en iyi kendisinin hizmet ettigi zannina kapilir,derken olaylar karistikca karisir,zaten PLANi yapaninda tek amaci vardir ortaligi olabildigince karistirmak,memleketin en vatanseverleri durumdan vazife cikartarak devleti kurtarma cabalirina girer,ve o PLANI yapanlar ellerine patlamis misirlarini alir bir macera filmi seyreder gibi kis kis gülerek olan biteni zevkle seyretmeye baslar.Bütün bunlar neden olur,sizin zannettiginiz ülkeniz aslinda sizin degildir,siz hergün üzerinde yürürsünüz ama o yürüdügünüz topraklarin asil sahipleri baskalaridir.Türkiye kimindir idda edildigi gibi gercekten Türklerinmidir,hayir degildir Türkler bu ülkenin sahibi gözükürler ama bu Topraklar üzerindeki hakimiyetlerini kaybedeli yillar olmustur 31 Mart 1909 da anadolu cografyasi üzerindeki Türk hakimiyeti ve iradesi bitmistir.Aci ama malesef gercek budur,ha sonrasi ne olur PKK olur ergenekon olur yesil cikar catli cikar muhsin yazicioglu ölür,Esref pasa ölür,ali veliyi öldürür ahmet mehmedi öldürür,kimin ne yaptigi belli olmaz,darbe olur,kriz cikar,sagci solcu,alevi sünni….say say bitmez….ama siz sonunda hep ayni seyi dersiniz Ne Mutlu Türküm diyene ve tüm sorunlarinizi unutur gidersiniz,Bu oyun hiiic bitmez sürer gider böyle…Oyunu kuran cok saglam cooook.

 89. ERCAN DEVECİOGLU BAZI DEGERLERİ PARAYLA SATMAYAN VATAN EVLATLARIDA BULUNUR ELBET İNANIYORUMKİ CEM ERSEVERDE BUNLARDAN BİRİYDİ BENCE CEMERSEVERİN CANINA KAST EDEN KİŞİ VEYA KİŞİLER KENDİNİ VE VATANINI SATAN KURUM VEYA KİŞİLERDEN BAŞKASI DEGİLDİR ercan57deveci@ hotmail.com

 90. kadir said

  onu bunu bırakın çatlı ve benzeri kişilerede laf sokmayı bırakın onlar kahramandır bu kişileridde öldüren tek bir kişidir gladyo ( kont gerilla )bunların üzerine giden tek bi hükümet var akp ülkenizi bunlardan korumak istiyosanız bu hükümetin klmasını sağlayın !!!!

 91. hakangulcu said

  Cem ersever GLADİO’nun bazı gerceklerini ortaya cıkarmıs bir vatanseverimizdir.GLADİO her yerde dünyada kim oldukları belli degil ama varlıkları var. Cem Ersever GLADİO tarafından öldürülmüştür.Günümüzdeki hayinleri ortaya cıkarıcak cok güzel deliller sunmuştur.Ülkemizde buqun hala munevvermiş şuymuş buymuş cinayetler konuşuluyor.Fakat ne bir cem ersever cinayeti ne bir turgut özal ölümü gündeme gelmemektedir.Sanırım gladioyu destekleyen medyacılarımız var.Devletine hizmet eden hic kimsenin ölümü gündemde değil.GEREKSİZ YALAN YANLIŞ HABERLERDEN BIKTIK. Bugun burdan ülkemize hizmet eden ve etcek olan kahramanlarımıza sesleniyorum.YUrdumuzu ne bir ABD’YE NE BİR gladio ya nede tüm düşmanlarımıza yedirtmeyin. Saygılar…..

 92. SEDAT PEKER said

  Cem Erseveri gladio öldürdü…..

 93. THT said

  Bu kişileri Gladıo öldürdü

 94. ahmet said

  Siz onu bunu boşverin ölen öldü ölmüşle olmuşa çare yok siz bu vatan için ne yapacaksınız ona bakın böle knuşmakla ne vatan severlik olur nede vatanını sevmek dış güçler alıştırmış bizi böyle knuşsunlar malı biz götürelim uyanın kardeşler uyanın icraat icraat herkese sevgiler

 95. Turkiye said

  Vatanına layıkıyla namuslu bir şekilde hizmet eden kişi elbet mükâfatını bir şekilde alır. Zaafiyetlere uğrayan, güce karşı koyamayan, dönüşen, değişen kişi vatanına ihanet etmiş kişidir. O da er yada geç hakettiği cezayı çeker. Burada isim tartışmayın, Bazı güçler bunu her nekadar gizli yapmaya çalışsa da, herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Bu millet hainle kahramanı ayırabilecek vicdana sahiptir.

 96. CASH said

  bana bak kan yanlış konuşmayı bırak bırak ki zarar görme umarım yazını birdaha bu şekilde okumam.

 97. kırgız said

  sevgili arkadaşlar ülküdaşlar alperenler sizleri çok seviyorum ülkesini gerçekten seven sayan koruyan bu uğurda mücadele eden insanalara ne mutlu ne mutlu ki o anaya böle evlat yetiştirmiş gelelim cahil arkadaşlara olabilir kandırlmış aldatılmış olabilirler cem ersever kimmidir bilmeyen arkadaşlar cem ersever jitem komutanıdır bir suikaste kurban gitii tıpkı turgut özal gibi eşref bitlis gibi vede diğerleri gibi en sonuncusu bbp lideri muhsin yazıcıoğludur gladio bu ülkede hep varoldu ve hep bizi kontrol etti bu vatan evlatlarını katletti çünkü kendi amacına ters düşüyordu ve malesefki bu ülkede onlara karşı duracak ne bir hükümet var neede yapılanma allahtan tek dileğim allah türkü korusun çünkü içimizdeki soyu bozuklar devşirmeler bizi içten içe satıyorlar siz siz olun dostunuzuda düşmanızıda iyi tanıyın ve birliğimizi milletimizi korumaya devam edelim (cc)ALLAH türkü korusun aminn

 98. CASH said

  fenasi ex;kan ex;altan karataş ex;sedat can ex;

 99. akbey said

  ahmet cem ersever çok iyi bir komutandı. bence bu adamı veli küçük ve adamı olan yeşil kod adlı mahmut yıldırım öldürdü. çünkü jitemde tek cem erseverin sözü geçiyordu ve veli küçük bundan rahatsızdı ve bu yüzden yeşile öldürmesini söledi…

 100. akbey said

  kardeşm bn cem erseverin geçim sıkıntısına mı düştüğünü mü söylüyorum sadece bunları para için yapmadığını söylüyorum

 101. kazım said

  bu memlekette cem erseverlerde eşref bitlislerde bitmez arkadaşlr yeterki bu insanların boşa ölmedigini bilelim

 102. Cem ersever said

  vatanını en çok sevene en pis işi yaptırırlar..ARKADAŞLAR BÜTÜN YORUMLARI OKUDUM VE SİZE KONUNUN ÖZETİNİ AÇIKLAYACAK OLAN ŞEYİ ÖNERİYORUM KURTLAR VADİSİ GLADİO MUTLAKA İZLEYİN HERŞEY AP AÇIK ORTADA

 103. karayılan said

  Arkadaşlar,bu da benim naçizane görüşümdür.Bu Ülkede adını devlet için yaptım deyip,eroin kaçıran,silah kaçıranlara saygı duymaya başlamışız.bunlara üzülmemek elde değil.adını vatansever koyduğunuz bazı insanlar devlet adına eroin de kaçırmışlar,sırf iktidar karşıtı olduğu için,veya bir görüşe sahip olduğu için 7 öğrencinin öldürülmesi davasında yargılanmışlar.lütfen,adını milliyetçilik,devlet görevi koyup şerefsizlik yapanları “Vatansever” ilân etmeyin.biz pkk ya kin ve öfke kusan her fırsatta pkk nın ipliğini pazara çıkarmaya çalışan bir “Vatansever” Erdal Sarızeybek’i bile,terör örgütü ile eroin kaçırdı suçlamasıyla itham etmekteyiz.Elinizi vicdanınıza koyun,biraz mantıklı olun.!papa suikastını gerçekleştirmeye çalışıp gerçekleştiremeyen ekibin arkasında kim var? görünürde ağca.ama yargılananların içinde çatlı da var,ama çatlı’nın bu dava için mi yargılandığından emin değilim.sizce neden bu adam uluslararası bir mahkemede yargılandı ve ne için yargılandı?bir araştırın ve bana bunların cevabını verin.beni de aydınlatın..Cem Ersever eline geçirdiği bir çok bilgiden ötürü öldürüldü.Ersever,pkk nın neden çökertilemediğini,neden harekâtı ateşkesle sonuçlandırdığımızı,kimlerin bu terör oluşumuna müsaade ettiğini,kimlerin bu terör örgütünü beslediğini öğrendiği için öldürüldü ve benden size bir öneri,bu olayların yani Ersever’in Bitlis’in ölümü ile ilgili YALÇIN KÜÇÜK isminin araştırılmasını tavsiye ediyorum,bakın bakalım,belki bulabilirsiniz,apo’ya Bekaa Vadisi’nde yapılacak olan suikastı kimin önlediğini,??????????saygılarımla

 104. EMRE said

  ilk yorumu yazan hiç bişeyden haberin yok daha çok bilgi topla ahmak kim belli

 105. feyyaz.... said

  arkadaslar öncelikle selamün aleyküm ne sağcıyım ne solcuyum ne dindarım ne kemalistim ne ülkücüyüm sizlerin tartısmalarını izlerken ve su yazdığım bana göre hiçbir anlamı olmayan kelimeleri yazarken inanın içim kan ağlıyor… ben vatanı için canını seve seve verebilecek bi insanım bu konularıda arastırıyorum doğruyu öğrenmek için… inan bulmak çok zor… sizlere sadece görüşlerimi yazmak istiyorum.. surda tartısırken bile hemen birbirimizi etiketliyoruz sen milliyetcisin sen şusun busun v.s … yazılacak okadar cok sey varki sayfalar almaz… bahsettiğiniz insanlar vatana hizmet ettiklerini zannetmişler ama aslında hizmetlerinin faydalarını baskaları görmüş… ama sunada inanıyorumki o insanlar bunun farkında olsaydı bu yaptıklarınıda yapmazdı bunun da farkındayım … ama koskaca devlet bu biz yanlıs yapmısız kusura bakmayın demek olmaz… herkes cezasını cektii.. bizler 3 kıtada hüküm sürmüş insanların torunlarıyız..çanakkalede savasan insanların torunları.. dünyaya diz çöktürmüşüz( inanın bu yazdıklarımdan dolayı su anda banda bi etiket yapıstıran kesin olmustur )birbirinizi yiyecek gibi tartısıyosunuz ne biliyosunuz ki ben bile okadar arstırdım bildiklerimden hala daha süphem var… bence sizinde şüpheniz olsunher duyduğunuzu doğru sanmayın her söylenenede inanmayın … gördüklerinizden baska hiçbirseye inanmayın…. sizden tek isteğim birbirinize etiket yapıstırmayın bu topraklarda binlerce yıldır kardeş olarak yasayan bu insanları sınıflara ayırmayın sakın ama sakın da yapıstırdığımız etiket üzerinden o insanı suclamayın o insana hakaret etmeyin.. vatanınıza milletinize ihanet etmeyin bir takım insanların söylediklerini savunucaz diye birbirinize girmeyin akıllı olun arkadaslar….söyle bi dikkat edin bizi bölmeye calısanların amacı ne bizi hep birbirimize düşürmek.. noldu 80li yıllarda birimiz sağcı oldu birimiz solcu o ona kursun sıktı bu buna kursun sıktı noldu peki sonuc??? DARBE… olan kime oldu biliyomusunuz n bi hiç uğruna ölen insanlara ve onların yakınlarına oldu.. 30 yıldır pkk yla savasıyoruz ( bu yazdıklarıma dikkat edin arkadaslar iyi okuyun iyi anlayın) hem maddi hem manevi zararımızın haddi heabı belli değil.. yıllardır o topraklarda insanlar ölüyo olan kime oluyo ne uğruna öldüklerini bilmeyen insanlara sehitlerimize ve onların yakınlarına… ölenler kim bu topraklarda binlerce yıldır birlikte yaamıs kardesler.. her gördüğümüz kürt kardesimizi aponun piçi sanırsak onada piç dersek oda gider dağa cıkar sana kursun sıkar.. ama önemli olan bunlar değil önemli olan kardeşimizi bize düşman gösterip ve bizim düşman sandığımız kardesimize kursun sıktıranlara karsı birlik olmalıyız.. zaman bunları tartısma zamanı değil zaman kürdüyle lazıyla çerkeziyle v.b hep beraber kardeş olup aynı düşünce ve fikirlerle düşmanlarımıza karsı kendimizi savunma zamandır.. sizlere yalvarıyorum akıllı olun… inandığınız seyleri sürekli yargılayın doğru olduğunu kanıtlayana kadar…. dağda köpek gibi yasayıp onun bunun kucağına oturupta askerimize kursun sıkanlar cezasını mutlaka cekmelidir.. cekiyoda… sapla samanı birbirine karıstırmayalım burdaki herkes bilir pkk lıların güneydoğudaki kardeşlerimize yaptığı zulumleri.. ordaki insanlar pkknın varlığının acısını bizden cok cekiyo biz askerlerimizi sehit veriyoruz üzülüyoruz onlar kundaktaki çocuklarının ölümüne üzülüyolar… ölen kim ikiside binlerce yıldır bu topraklarda yasayan kardeş.. pkk yla kürt kelimesini karıstırmayalım pkk lılar kalleş kürtler kardeşimizidir.. ve artık canakkalede dedelerimizin yazdığı o kardeşlik destanını yine yazmanın zamanı gelmiştir.. dedelerimizin verdiği ders bu kalleşlere az gelmiştir.. bunlara ders vermenin zamanı gelmiştir verilecek en güzel ders ise birlik olmaktır….

 106. Zapata said

  Arkadaşlar herkezin fikrine saygım sonsuz solcusunada ülkücüsünede herkez kendince bildiğini duyduğunu yazmış ama hiç kimse olayın temeline bakmıyor bu ülkede geçmişe baktığımızda her 10 yıla yakın zaman zarfında ihtilaller darbeler hareketlilik oluyor hükemtler düşüyor filn ama hepsinin başında alt yapı hazırlanıyor idolojik görüşler din üzerinden bölücük üzerinden insanlar zıtlaştırılıyor tabi bunları doğrular gibi nitelikte yalan yanlış pravakosyonlar..Sonuda tabi alt taban arasında kan üst taban arasında para alışverişi aluyor.Bu ülkenin en büyük düşmanı yalancı medya tabi arkasından büyük bir bölümümüzün kulaktan duyma t.v de gördükleri yalan yanlış haberler inanmak zorunda kalıyor halk miskinleşsin yozlaşsın diye sıra gelen magazin aptal aptal diziler progrmlar filn.
  Ülkücü arkadaşlar yanlış anlamasın çatlı gerçekten de vatanını seven biri olabilir hiç eski istikbahratçı kutluay savaşın raporlarını araştırdınızmı.Şuan tm tarihi hatırlamıyorm lübnanlı hizbullah örgütünün üst düzey yöneticileri doğuda anadolu bölgesinde ordumuzun operasyonuyla yakalandı ve israile teslim edildi teslimden sonra israil lübnana operasyon için hazırlık yapıyordu ve o dönem asalanında lübnanda kampları bulunuyordu israil türkiyeye jest olsun diye bizimle beraber bir tim göndermesini ve türkiyenin aslanın kamplarına müdahale etmesini istemişti ve o operasyon da kutluay savaşın raporlarında ASALANIN KAMPIYLA BİZİM TÜRK ASALAYLA MÜCADELE BİRLİĞİNİN KAMPI BERABERDi bu ayrı bi çelişki raporlarda böle yazıyo düşünün artık yada doğruluk payını araştırın.
  Bi arkadaş çiller den bahsediyor çillerle ilgilide kısmetim gemisini araştırsın çillerin kocasını ne iş aptığını çillerin neden siyasetten çekildiğini daha doğrusu neden çekilmek zornda kaldığını çok ii mücadele ettide neden pkk var:)ÇİLLER le mehmet ağarın ilişkisine beraber çevirdikleri iğrenç tezgahlara bi bakın yazılacak konuşulacak çok şey var ama buraya sınmaz geçmişe baktğımızda ülkemizde solculuyum diyip insan hakları eşitlik özgürlük diyip insanları köle haline getiren şerefsiz okadar çok varki ben ülkücüyüm vatanımı seviyorum diyip en başta vatanını ameraknın dış mihrakların kucana bırakan okadar çok şerefsiz vatanseverlerimiz varki sağolsunlar hala bu satılık şerefsizler sayesinde hala ülkemiz kıldan köprünün üstünde geçmeye çalısıyor.

 107. DaDaŞ said

  çatlı ve erseveri nasıl pekerle aynı kefeye koyabiliyosunuz anlamıyorum. peker dediğiniz adam esrar keş şerefsizin biri yalnız çatlı ve ersever birer kahraman eğer bunlar hakkında yazılan bi kaç tane kitabı okursanız öğrenirsiniz sizi gidi cahil mahlukatlar…

 108. davut daglar said

  arkadaşlar kimsenin kani yeder kalmaz o insanlarin olumnedeni infaz bunuda yapan devletin takendisi amaşimdi hepsi cezasini cekecek tek tek ölecekler biraz geniş duşunun ya buneyya olurse olsun silah satiyomuş eroin felan filan salak olmayın gozunuzu acin solberk_01@hotmail.com yorumlariniz icin

 109. emir temur said

  Birşeyler yazarken ismi gecen kişilerin geride bıraktıgı ailelerininde bu yazdıklarınızı okuybileceklerini unutmayın…
  Özetle ismi gecen sahısların hepsi bir şekilde devletin memurları veya devletin güvenıp görevlendırdıkleri insanlar bıraz cıddiyet samimiyet lütfenkacınız bu şekılde bir sorumlulugun altına girebilirki düsünesenıze aile yok cocuklarınızı yarın göremem var sevdiklerinize özlem var heran ölüm kapnızın önünde kelle koltukta yasamak o kadar kolya olmamalı yasayan bilir yasamaya cesareti bile olmayanlar lütfen yazmasın hani söylenırya insanın yüzüne söylemeyecegini başaksının yanında konuşmıcaksın ki ölmüş insanlar hakkında konusuyorsunuz acık ve net insan eti yiyorsunuz..
  Herkes kendisine baksın herkes işini en iyi şekilde şerefiye namusuyla yapsın bak nasıl hersey yolunda gidiyor…

 110. yunus said

  bazı arkadaslarımız hıc bırsey okuyup bılmeden yorum yapmıs.yahu çatlı ıcın ıyıkı olmus dıyosunda arkadasım bu adamı kım senın gozunde kotu yaptı DEVLETIn. olmus bı adamı karalamak cok kolay once yapman gereken devlet babanı degıstırmen.he bunada gucum yetmez dıosan eger devletın en pıs ıslerını sırf mılletı ıcın vatanı ıcın yapmıs ınsanlarında arkasından konusmanız cok yanlıs.tavsıyem tafarsız kıtaplarla hayatlarını arastırın bu adamların ve nıce kahramanların…

 111. psikolojik deli said

  cem ersever.. durun düşünün devletin herşeyini bilen demek devletin ama gizli devletin en büyük düşmanı demektir..arkadaşlar bu memlekette bir tek devlet yok.deniz gezmişe çamur atanlar video sitelerden deniz gezmişin savunmasını izleyin.o zmn denizlerin cemlerin uğurların eşreflerin neden öldürüldünü anlarsınız…..

 112. abdullah çatlı said

  ahmet cem erseveri gladio öldürdü

 113. süleyman sarı said

  bırakın arkadaşlar savaş onların savaşı biz arada maşa olmayalım bu çatlı öcalanla ünüversiteyi beraber okumuşlar kalkmışlar türkiyeyi paylaşamamışlar bu türkler okuyunca yoldan çıkıyor okumayanda cahil kalıyor

 114. Deli hikmet said

  “Vatanını sevene en pis işi yaptırırlar.”
  Bazı insanları devlet kullanır sonra çöpe atar, bazılarınıda anti devlet kullanır (gladio gibi) sonra çöplüğe atar.
  Kurtlar vadisi Gladio yu izlemenizi tavsiye ederim.

 115. gladio said

  herkeze selam. bu forumu yeni gördüm ve okudum. insna oğlu çiğ süt emmiş diye boşuna demezler. insanı insna yapan en büyük özelliklerin başındada zaaflerı ve egosu gelir. bu sayılan isimler ersever çatlı yeşil peker ve diğerleri gerçektende uyuşturucu kaçakcılığına kadar her tür kirli işi yapmıslardır. en başta bu işi davalarının finansmanını sağlamak amacı ile yapmıstır belki doğru belki yanlış. tabi genel kanı yanlış olduğu yönünde. bu yaptıkları onların kötü insanlar olduğu anlamına gelmemeli bence. benim bildiğim kadarı ile asalayı çatlı çökertti ve türkiyedki zengin pkklı iş adamlarını o temizledi. yeşil doğuda önemli sivil pkklı aşiret reislerini yada kilit isimleri temizledi. ersever başında bulunduğu jitem ile pkkya cok ağır darbeler indirdi. bu insanlar yeri geldiğinde kullanılmıs olabilir keşke olmasaydı fakat hiç birinin milliyetçiliğinden vatanseverliğinden şüphe edemem. hepside kazandıkları paralar ile yurt dışına cıkıp zevki sefa yapabilirlerdi niye yapmadılar? niye kalıpda ömürlerini pisliğin içinde pislik temizlemekle harcadılar niye hep azraille gezdiler. aile cocuk huzur gibi kavramlara hep uzak durdular? demekki bi sebebi vardı? jitem çiller zamanında kuruldu fakat resmiyette yoktu. finansman için yapılacak başka bişey yoktu. yeşilde jitemcidir. ikiside hep dağda bayırda soğukda yaşadılar. niye?
  çatlı ise bunlardan dahada bağımsız olarak başladı bu işe. gerçek bir milliyetçilikle tek başına başladı sonradan bir bir zamanlar hizbullahında pkkya karşı kullanıldığı gibi oda kullaıldı ( kullanıldı kelimesi yanlış anlaşılmasın desteklendi manasında) mit emniyet jitem hepside çatlıyı biliyordu hatta istihbari bilgi alışverişide yapıyordu. temizlenmesi gerekenler temizleniyodu. çünkü hukuk biyerde tıkanıyordu herşey biliniyor fakat bişey yapılamıyordu. işte ozaman çatlı gibi yeşil gibi ersever gibi vatanseverler devreye girip krizi çözüyordu.
  ben hiçbirinin bu dava için finanse ettikleri parayı kendi gönülleri için harcayıp zevk ettikleri sanmıyorum.
  erseveri yeşilin öldürdüğüne dair ibareler mevcut fakat ben sanmıyorum. yeşil erveri son derece iyi tanıyan onun da bu vatan için canını feda edebilecek kadar milliyetçi bir insan olduğu bildiğini düşünüyorum.
  nitekim gelişmiş herülkede bulunan derin devlet çiller tarafıdan türkiyedede desteklenmiş fakat gladio denen dış ülkelerin ajanları ingiliz casusları mossad gibi güçler tarafından yanlış yola saptırılmıs ve dağıtılmıstır.
  bunları öğrenen cem erver çatlı ve yeşil bu bu örgütler tarafından öldürülmüştür. (yeşilin öldüğü muamma)
  fakat gariptirki çiller korkut eken mehmet ağar gibi isimler hala hayatta. tek yok olan rahmetli muhsin yazıcıoğlu.
  bunları en iyi bilen kişi dönemin diyarbakır istihbarat müdürü hanefi avcıdır. halen edirne emniyet müdürü. cok şey bilipde söylemediğine inanıyorum.
  türke düşen tembellik değil çalışmaktır, okumaktır, bilimdir.
  saygılarımla…

 116. Cengiz said

  Cok komiksiniz yaw… Herşeyide biliyoruz maşallah…

 117. Birisi said

  Kimsenin !çözemediği ! bu cinayetleri çözen arkadaşları tebrik ediyorum :)) Herkes bişey yazmış yukarı kimisi emmiyi katmış kimisi pekeri kimisi çatlıyı.. Hangisi ne kadar gerçek hangisi ne kadar kahraman kimse bilemez ! Ama gerçek olan bişey var bu memlekette hain yaftası vurulanlar hep vatanı , milleti için ölen kahramanlardır ! Bu arada onlara çakal diyen arkadaş sen kimsin ocak başkanı mı :), kampüs başkanı mı , yada milletin reis diye gaza getirdiği çakallardanmısın ??? Hadi çık dağa ananı babanı sevdiklerini bırakıp kimsenin haberi olmadan dağa terörist avına çık , devletin sana sahip çıkmayacağını bile bile devletin için suikast yap, yada klavye başından ahkam kesmekten başka milletin için bişey yap ondan sonra bu adamlara çakal de…Kural 1 = Açığa çıktığında kimse sana sahip çıkmaz !

 118. gokhan said

  şimdi konuşmak kolay reislere saygılı olmak gerekir kendi çıkarınca değil kenmaat gözetmeksizin yapmışlar dır abdullh çatlı olsun cam ersever olsun baba ları baba sı vardır oysa ki reisler önde gider sedat pekerr

 119. dadaş said

  bazıları eşref bitlisi cem erseverin öldürdüğünü söylüyor acaba öldürürken yanındamıydınız böyle konuşuyorsunuz eşref bitlis ile cem erseverin araları çok iyiydi eşref bitlis pkk ile başetmenin yollarını anlattığı için öldürüldü cem erseverde eşref bitlis gibi bi takım yollar öne sürdü ama dikkate alınmadı ve kendisi sözü dinlenmediği için istifa etti cem erseverle birlikte 30 kadar kişi de istifa etti sonra aydınlık gazetesini röportaj verdi (bknz: soner yalçın erseverin itirafları adlı kitabı okuyabilirsiniz) bu röpörtoj için mahkemye sevk edildi ve ankarada ölü bulunuldu buradan anlaşılan eşref bitlisi cem ersever öldürmedi tam tersi ikisinide aynı ekip öldürdü ama bu örgüt kim onu kimse bilmiyor

 120. recep said

  Herşeyin sahibi ve yönetimi elinde olan kudreti sınırsız olan allaha sonsuz hamd ve şükr ediyorumki öncelikle müslüman ve türk üm bu kelimemden elbetteki biliyorum bazıları ırkçıyım gözüyle düşünecek ama bir türk asla ırkçı olamaz varsa böyle yapısı kanında muhakkak başka bir kanın gezdiğinden şüphep yoktur çünki dünyada bütün dinlerin menzubu olarak ve evleri dükkanları yan yana yapışık 500 sene birlikte toplulukları adaleti güzel ahlakıyla yönetmiş bir milletin torunlarıyız fakat kafir olan ve şeytanın hizmetinde yer alan güçler aramıza nifak sokmayı başarmış ve bizi 80 senede bin parçaya bölmüştür bu parçaları birleştirirken elbettebinlerce şehit vermişiz bu şehitlerden de biri işte CEM ERSEVER ALLAH MEKANINI CENNET ETSİN ADL CENLERİNDE PEYGAMBERLERLE HAŞR ETSİN ONUDA VE ONUN GİBİ BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM İNŞALLAH ALLAH BİZEDE NASİP EDER BU VATANA BÜYÜK HİZMETLER VERMEYİ…

 121. kuzey said

  okadar cok film izleyen milletiz dizlerden etgilenerek biseyler karalamis bagzi arkadaslar alin biraz okuyun derim okadar dizi izleyeceginize o zamani arastirarak gecirin ersever oncelikle askerdir kendien has grubuyla calsimis askerdir vatanseverdir ama bagzi olumlere sepep olmustur.doguda pkk ya karsi konragerilla olarak timlerle gorev yapmistir ama bu arada uyustrucu ticareti de yapilmistir ersever apmismidi bilmiyorum ama oldurldugunde kesinlikle ic cikarlardandir bana gore devletinmi yoksa kendi aralarinda cikan randtanmi orasi bilinmez ama cok sey bildigi kesin.soner yalcinin kitaplarindan belgelerle gorebilirsiniz yapilan faliyetleri

 122. vatandaş said

  78. yorum(arda) benimde kafama yattı
  ancak mit degilde belki ergenekonun kullandığı maymuncuklar yazıyor olabilir.

  adamlar türkiyede ne kadar ipsiz sapsız kopuk zürriyetsiz ve de en önemlisi cahil varsa kullanmışlar.tabi kullananın şeceresini siz düşünün…

  savcıları susturamazlarsa foya ortaya kötü çıkacak..

 123. recep said

  78 deki yorumu yapan arkadaş işe yaramaz dediğin kurumun sayesinde ananın baçının karının eline başka el değmiyor unutma o çalışmalar olmasa şimdiye türk diye bir soy bile kalmazdı zaten senin gibi başı boş adamların mantığındaolan kurum kavgası yapan bölücüğü tc nin kurumlarına bile sokan ahmaklar yapmış allaha şükür bayrağımız hala gönlerde ezanlar durmadı sen vatanı sevmiyorsan allahı bilmiyorsan mit ne yapsın..

 124. oguz said

  benm fikrim size göre degildir onu kaldıran ergenekon degil ama burnu var işte ama işi yapam gladiodur

 125. Emre said

  Oguz arkadaşım Dünyadaki bütün terör örgütleri Amerika (NATO) merkezlidir.
  2.Dünya Savaşı sonrasında savaştan galip çıkan amerika dünyada süper güç olmak istedi.Daha sonra sovyetler birligi istilasını önlemek için Nato kuruldu…
  Türkiyede bir şekilde Nato ya üye oldu.Natoya üye olan her ülkede Gladio tipi örgütler vsler kurlmuştur.yani ergenekon da gladio nun türkiyede kurlmuş bir ayak
  Ergenekon un uzantısı uluslararası dır.Yani bizim örgütü yönettigini zannedenler sadece maşa…

 126. osman said

  bakın gözüm kafanıza göre konuşmayın çatlı dediniz adam asalayı çökerti ermeni terör örgütünü çökerti abuk sabuk konuşmayı hepsi şerefiyle yaşadılar şerefiyle öldüler cemsever haksızlıha gelemedi jitemi kurdu ve bir hain pusuda şeyit oldu eşref bitlis pkkyı bitirmek için ankaraya giderken uçak düşürdüler gitseydi pkk kalmıçaktı şimdi kim hain kim vatan sever hakında bilmediniz şeye yorum yapmayın erkek dedihin mert olur karı olmaz birde osman pamukoglu var tabiki 1996 hakari yüksek ovada bir geçede 96 pkkyı geberti noldu bir sene sonra emekliye ayırdılar neden biliyormusunuz baş edemediler bana inan mayan araştırsın bakın size son kes söylüyom sakına sakın bu kahramanlara arkasından bilmediniz konuları saptırmayın ne görüşlü olursan ol

 127. mert yiğit said

  cem erseveri öldürenler derin devletle ortak hareket etmişlerdir bence çünkü cem ersever güney doğu ve doğu anadoluda yapılan ların halkın bilmesini istemeyen lerdir cem ersever medya yardımı ile bunları açıklayacak tı ama öldürüldü

 128. sym said

  erseverin itirafları kitabını okuyabilirsiniz bu adam anlamak için…

  birgün yüzbası birgün bibası oluyor nerde olduğu bilinmiyormuş..
  eskiden)
  uyuşturucu kaçaklığına bulaşmış bir insan..

 129. servet said

  bilen bilmeyn herkz yorum yapmş Cem Ersever gibi kendini TC nin birlik ve bütnlüğüne adamış , bütn terör istih baratlarını gerkli kurumlara ulaştrmış ama önemsenmedği için dewlet bu hale gelmiş we pkk denn köpkler güçlenmişlerdir.

 130. yıldırım said

  merhaba

  abilerim kardeşlerim

  öncelikle çakal diyen arkadaşı kınıyorum

  kınıyorum ki bu kadar tepkiye karşı bir özür dilemedi

  v harfi yerine w kullanan arkadaşıda

  bu adamlar gayrimeşru işlerde yapmıştırlar evet

  en kötüsünü düşünelim

  behçet cantürk tarafından yapılıp gelirlerin tamamı pkk ya gidene kadar bunlar yapsın

  biz elimizin kessek sıkıntı çekerken bu kişiler canlarını vermiştirler

  bence önce eleştiri yaparken biz ne yaptık diye düşünelim

  adam gibi nöbet bile tutmadık

  yalan mı

  allah günahlarını affetsin

 131. SUBAŞI said

  Ahmet abi ALLAH rahmet eylesin nur içinde yat.Seni hala anlamış degiller….

 132. gollum said

  çoğu komik yorumlar. bi yığın ezik kendilerine birer kahraman belirlemiş hiç bişi okumamış görmemiş vatan millet sakarya ile bişiler yazıyor. adamın zhniyete bak “bunlara kötü diyenler ya komunisttir ya solcudur…” ufacık beyniyle etiketlemiş bi de. ülkeyi kurtarmışlarmış onlar olmasa ben burada yazı yazamazmışım. bu ülke 1920 de kurtarılmadı mı sahi. bunlar 2.kurtuluş savaşı verip Atatürk mü oldular. Asalayı bitirmişlermiş buna 2 açıdan bakalım. para karşılığı adam öldüren (Bkz. M.Ali Ağca) daha fazla para verirlerse sana da mermi sıkar. ya da şöyle diyelim Asalayı bitirdiler ama PKK semirdikçe semirdi.

  Bir konuyu bir türlü anlayamıyorum. farzedelim ki bu adamlar zamanında iyi işler yaptı. herhangi bir sebeple (para, vatan sevgisi , psikopatlık) ülkeye faydalı bir şeyler yapmış insanlar her türlü suçu işlemekte serbest mi sizce.

  bu ülkenin geleceği böyle insanlara emanetse bitmişiz zaten. şu yazılanları okudukça insanın umudu kırılıyor.

 133. monsenyor verona said

  öncelikle bazı arkadaslarımı ahmet cem erseveri tanımadan onun hakkında kötü yorumlarda bulundukları için kınıyorum bence ahmet cem ersever gercekten vatan için çalışan devletle bütünleşmiş bir insan olarak düşünüyorum devlet adına birçok operesyonda yer almış ve üstün başarılar göstermiştir…ahmet cem erseverin süikastinide yeşil kod adlı mahmut yıldırım gercekleştirdigini sanmıyorum çünkü ahmet bey gbi bilgi ve kurnaz bir insanı yok edebilcek kapasitede görmüyorum…ancak ve ancak ortada ahmet cem erseveri satan birileri yoksa eyer varsa bir muhbir bir ispiyoncu belki o zaman tuzaga düşürerek cinayeti yeşil gercekleştirmiş olabilir ve ahmet cem erseveri birazcık olsun okuyarak veya bizzat muhattap olarak tanıyan birisi ispiyoncuyu rahatlıkla tahmin eder… ahmet cem ersever ruhun şad olsun senin gbiler nu devlete her zaman lazım….SAYGILARIMLA….

 134. Vatan Sever said

  Aynı Gökte Uçarlar Ama, Karganın Dünyası Başka, Kartalın Dünyası Başkadır.

 135. türk said

  memleketini en çok sevene en pis işi yaptıracaksın. bunu iyice bi düsünün ondan sonra ülkemiz için can veren insanlara laf söyleyin

 136. ercan said

  cumleten selamun aleykum arkadaslar benim merak ettigim su anda tartistiklarimizin hepsi ceddimizin devrindede taki islamiyetin kurulusundan tutun bugunun akp partisinin basa gelmesine kadar hep yasandi(YASANDI VE ALLAHA (C.C)COK SUKURLER OLSUNKI IMAN inceldi ama kirilmadi her daim BASIMIZ dik olduk …. ayrica gunumuz turkyesinde hala bunlar devam ediyor. peki su durumda benim vataniminim suanki durumunu bunlarla mucadele bakimindan ne safhada oldugunu kim biliyo turkiye basa cikabbiliyomu CUNKI DAHA UC SENE ÖNCE BASI KAPALI OLAN T.C baskabakaninin esi gata askeri hastaneye alinmadi sizce buda bize bu satilmislarin heryerde oldugunu hemde ne sekilde olursa olsun var olduklarini gösteriyomu? MEVLADAN ISIMSIZ VE HER TURLU CANINI(NAMUSU,VATANI.DINIMIZ VE SEREFIMIZ) ICIN SEHIT ETMIS KAHRAMAN INSANLARIMIZA MAGFIRET ETMESINI CANI GÖNULDEN NIYAZ EDIYORUM ALLAH (C.C)BU ULKENIN BIR COK GUCLU BI MUSLUMAN ULKE OLMASINI HATTA ARABIYLA,CECENIYLE,LUBNANLISIYLA,MISIRLISIYLA,FILISTINLISIYLE,KURDUYLE TEK YUREK OLMAYI NASIB ETSIN INSAALLAH AMIN.

 137. RAMAZAN ERSEVER said

  BEN RAMAZAN ERSEVER CENGİZ ERSEVERİN OĞLU SİZİN BİLMEDİĞİNİZ VE BİLMEK İSTEMEDİĞİNİZ ÇOK ŞEY VAR BİLMEDİĞİZ ŞEYLER HAKKINDA YORUM YAPMAYIN SADECE UYARIYORUM ÖĞREİNİNDE KONUŞUN NEDEMİŞLER EĞİTİM ŞART BU SÖZÜ İYİ DİNLEYİN!!!!

 138. kemal said

  aslında çokşey var ama gerçeyi bilemiyoruz neyzıkki

 139. eTkiLi said

  ahmet cem ersever hayatta olsaydı şu anda ülkemiz gladıonun maşalığından kurtulmuş olurdu!tayyo yu getirende gladıo şuçu gene tayyoya yıkacak olanda gladıodur!tayyo heyyo sadece kukla.gerçek yönetimi gladıo belirliyor.ahmet cem ersever ihaneti gördü kullanıldıgını anladı öldürüldü!nihayetınde bir insan a.cem ersever,bir eren değil!apo piçine kaç tim kapıda diyen kimdi?tabiki merhum Turgut Özal ıda devletin yiğitlerine öldürten kalleşlerin en kalleşi gladio!
  artık uyanın ülkem cıa terör örgütü ve gladıo dünyanın yeni düzeninin kurucuları olacak böyle giderse!canları istediğini öldürüp canlarının istediğini yaşatacaklar!kölelik geri dönüyor!

 140. hadi ya said

  ersever ve çatlı reise vatan hayini diyen çakaldır. ama bakıyorum da çakallar çoğalmış.

 141. Murat said

  arkadaşlar bu örgüt varmı var ama ne kadar güçlü ne kadar yaşayacak bu önemli siz burada atıp tutacağınıza milli değerlerimize sahip çıkın onların mallarını almayın, dikkatlice araştırın yöntemlerini öğrenin ki siz ve bizim gibilerin çocukları ileride ülke yönetimine kadar yükselirse nasıl çalıştıklarını öğrensin ve ona göre hareket edin yada ettirin…ülkemizde bunların varlığı evinize ekmek götürememek, sokaktaki binlerce işsiz demek güzelim ülkemizde halkımızın büyük bir kısmının yoksulluğu demek..
  Benim öngörüme göre önümüzdeki 30 yıl içinde amerikan devleti çöküşe geçecek bu 30 yılda bize zarar veremezlerse bilin ki biterler.
  solculuk, sağcılık ülkücülük değil tartışılması gereken aslolan Türkiyedir Milletimizinbirliğidir bunun için Allah Türk Yurdunun koruyucusudur tek yapmamız gereken akıllı olmak ülkemiz için üretmek onunn bunun oyununa gelmeden güçlenip, güçlendiğimizdede içimizden bunları temizlemek izin verirlermi demeyin sakın yapmalıyız başka şansımız yok. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

 142. ENGİN said

  ULAN ÇAKALLAR YATIN KALKIN ÇATLI ÖLDÜ ERSEVER ÖLDÜ neyse bizde çatlılarda bitmez erseverlerde ama bazılarının biten çok şeyler var farkında degiller

 143. altankarataş said

  herkes bir şey söylemiş yüzde kırbeş dogru ya yaklaşan var arkadaşlar p k k bitmez çünkü çılgın türkler 5 yılda bir önlerine gelen sandıktan p k k yandaşı adam ları seçerlerse bitmez ersever eşref bitlis recep yazıcı oglu a.çatlı m.yazıcıoglu ve hanifi avcı bu adam ada onlar kadar karıştırırsa oda gidecek ersever komtanımın yanına ben ahmer cem ersever ile 4 yıl çalıştım adam gibi adamdı kendisi jitem diye birşey yok sadece jandarma istihbarat şubesi vardır

 144. özgür said

  bende ahmet cem erseveri yakından tanımamama ragmen devlet adına illegal işler yaptığına inanmıyorum hata yapmıştır o ayrı bi mesele suada binbaşı ersevirin itirafları kitabını okuyorum(soner yalçın)

  kitap bittiğinde erseverle ilgili fikirlerin netlik kazancaktır (tabi kendi yazdığı kitaplarıda okuyacağımm)

 145. cem ersever türkiyede ki gladyo yu deşifre edecekti ki………. gladyo infaz emri ni verdi”””””’!

 146. Tosso said

  Arkadaşlar Şehit Binbaşı Ahmet Cem Ersever’i ÇATLI, PEKER, ÇAKICI yada başka bu tarz insanlarla kıyaslamanız çok yanlış.

  Ahmet Cem Ersever şimdilerde Ergenekon die tabir edilen örgüte kafa tutan Eşref Bitlis paşanın ekibindedir.Eşref Bitlis katliamından sonra Ergenekon yapılanmasına tepki olarak istifa etmiş ve gerçekleri söylemek için mahkemeye gitmek üzere evinden ayrıldığında katledilmiştir. Bunun yanı sıra Ersever gibi Eşref Bitlis paşa ile aynı görüşe sahip olan tüm ekip belli aralıklarla “kaza” yada cinayetlere kurban gitmişlerdir.

  Eşref Bitlis paşa başta olmak üzere bu kahramanların hepsinin ruhu şad olsun,

  Ahmet Cem Ersever mafya örğütü lideri yada kabadayı değildi, icraatleri ise tamamen legaldi,

  bu nedenle halk kahramanı olarak anılan

  Çatlı
  Peker
  Çakıcı
  gibi insanlardan farklı kategoride değerlendirilmesi gerekmektedir.

  (anti parantez, Şu anda Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının önünden geçen caddeye CEM ERSEVER paşanın ismi verilmiştir.)

 147. ertan said

  Helal olsun tosso kardeş çok güzel yazmışsın.
  yazdiklarının altına imzamı atarım

 148. ben her insanın kendıne göre amaçları ve hedefleri her insan hdefi peşinden koşmak ister ve kosanların arkasındayım zafere giden yolda çekılen çile mubahtır =)))

 149. bavatanı bölmekmi inkansıs zaten bölünmez bir vatanımız var bölünemezde bölemezkerde bir kurşün deyil bin kürşün feda bu vatana NE MUTLÜ TÜRKÜM DİYENE

 150. BEN BUVATANIM İCİN CANIMDA COK SEVDİYİM SÖZLÜMDEN VAZGEÇTİM GÖREV YERİM İZMİR ANFİBİ DENİZ PİYADE TUGAY 2YIL GÖREF ALDIKTANSONRA ÖZEL BİR BİRİMDE GÖREVİMİ SÜRDÜRMEYE BAŞLADIM BANA ACIMASIS DİYORLAR DORU BEN BUVATANA İHANET EDENE HİÇ ACİMAM BABAM OLSADA ASARIM ACIMADAN 2007DE 32 ŞEHİDİN ACISINI UNUTMADIK HENÜZ SONRADA ŞIRNAKTA KURULAN TUZAK TAN KURTULAMAYAN ASKERLERIMIZ VATANIMIZI BÖLMEK İÇİN ONKARCA OYUNLAR OYNANMAKTALAR AMA BAŞARAMAYACAKLAR BAŞARAMAMAZLAR ASLA TÜRK ASKERİ KANININ SONDAMLASINAKADAR DURAKSIS SAVAŞIRLAR ŞÜPESIS

 151. adil said

  tayyip elbet işini bilir ergenekonun çökertilmesi dleğiyle

 152. muhammet said

  son paragrafta ‘sevgilisi Neval Boz’un yakın arkadaşı itirafçı Murat Demirin…’ diye gidiyor ancak Soner Yalçının kitabi ‘Binbaşı Ersever’in itirafları’ adlı kitabında sevgilisi Mahsune Dguebe ve yakın arkadaşı Mustafa Deniz olarak yazıyor ve Soner Yalçın bu kitabı ‘Ersever ve Deniz’le yaptığım gizli görüşmelerden çıkarıdığım bilgiler’ olarak söylüyor yani kitab gerçek ağızdan yazılmış peki bu iki isim neden burdaki bilgide farklı, kitapta farklı olarak yazılmış?

 153. yılmaz said

  bunu sölemek gerekirse bir insan uyuşturucu satıyorsa bu adam memleketine hizmet mi ediyormuş bizleri daha mı sağlama alıyormuş abdullah çatlı iyi adamdı ama ben sedat peker için aynı şeyi söleyemem çünkü o şerefsizdir bide diyorsunuz ki sedat peker sayesinde buralardayız yani uyuşturucu satarak

 154. kral54 said

  kardeslerım yorumlar guzel sağcısıyla solcusuyla am ama su var kontrolsuz guc guc degıldır gucu kontrol eden her zaman gucludur.bunu ıcın bılgının guvenlı olduguna bakalım olurmu.eşref paşayı cem ersever olduruyor o nuda yesıl olduruyor yesıl ıse pıyasada yok ne guzel seneryo degılmı ama bence yanlış seneryo…eşref paşayı cıa olduruyor cunku çekiş gucu desıfre ettı.cem erseverı pkk bıtmesını ıtemeyen ergonokonculer olduruyor …yesil ıse hala yasıyorrr.a.çatlı turkıyeyı yerınden oynatacak guce sahıptı her seyı desıfre ettı.o nuda mossad oldurdu çatlının uyusturucuyla ısı olazdı …dhkpc lıderını yajkalamak ıcın uyusturucu ışıne gırdı tarık umut bu olay ıcın grev verıldı ama o da almanlara sattı turkıyeyı..bunun uzerıne tarık umıt olduruldu fakat a.çatlı tarafından sorgulandıktan sonra olduruldu.a.çatlının çantası hala ortada yok bunu bılın.o kazada mçagarda olecektı ama samı hoştan ona haber verdı o da onlarla gıtmedıve hala yasıyor ..kısacası bu ıkı mehmetın oyunu seneryosu.bırı mehmet agar.ömuru mehmet eymür.ıkısıda elazığlı ıkısıde kanka ama nefıslerı farklı o kadar….

 155. bu vatan ugruna olenler hıc bır zaman haın degıllerdır.bunu bılmıs olunkı yıgıtler kahramanların
  gerceklerını gercek devlet bılır.turkıyenın sahıplerı vardır daıma olacaktır.TURKIYE CUMHURIYETI
  SATILMIS KONSOLOS KOPEKLERI ELBET BIR CEZASINI BULACAKLARDI

 156. cem ersevere eşref bitlise çatlı muhsin başkana ve bu ulkuye hızmet etmıs ısımsız kahramanlara laf soleyen şerefsizler..
  Bunlar olmasaydı bacınızı ananızı kımlerle yakarladınız cok merak edıyorum orusbu cocugu şerfsizler..bu ulkenın evlatlarına laf solemeyın bu fıdanlar sızın gıbı şerefsizlerin rahatı için şehit oldular şerefsizlik yapmayın orusbu cocukları deniz gezmişin ulas bardakcının yusuf aslanın babanız atanız aziz nesinin kahraman olduqu yerde şerefsizlerr bunlar mı hain oldu

 157. SELİM said

  S.a.Öncelikle YEŞİL’İ anlatan oğlu Murat Yıldırımın yazdığı yeşil mahmut yıldırım isimli kitabı okumanızı isterim.Bu kitapta 80li 90lı yıllarda Yeşil kodlu Mahmut Yıldırımla Ahmet Cem Ersever birlikte Mit ve Jitem adına çalışmış ve pkk ya karşı onların yöntemleriyle illegal yollardan pkkya ağır darbeler vurmuş kişilerdir.Ancak Yeşil o dönemde APO ya suikast düzenleyip öldürmek için PKK nın içinde bulunan Neval Boz(Cem Ersever’in sevgilisi)u örgütün içinden itirafçı olarak çekip almış ve onu Apo yu öldürmek için hazırladığı sırada Cem Ersever bu kadını yeşilin yanında görüp beğenmiş ve kendi ekibine vermesi için ricacı olmuş tabi yeşille cem erseverin arası iyi olduğu için yeşilde cem erseverin bu isteğini kıramayıp dediğini yapıp Neval Bozu cem erseverin ekibine vermiş.Cem ersever bu neval bozu ilk gördüğünde ona gönlünü kaptırmış yeşilde bunu farketmiş ancak Cem erseveri kırmak istememiş.Daha sonra Yeşilin itirafı şöyle:Eğer Cem Ersever benden Neval Bozu istemeseydi Apo devletin başını daha fazla ağrıtmadan çoktan ortadan kaldırılacaktı diye.Ayrıca APO ya bomba yüklü araçla suriyede yapılan MERCEDES OPERASYONUNA da aracı türkiyeden suriyeye yeşil götürmüş ancak apo kaldığı binadan şans eseri ogün olmadığı için kurtulmuş.Daha sonrada suriye bakıyor durum çok ciddi APOyu sınırdışı ediyor ve sonrasındada zaten apo yakalanıyor.Kaderin cilvesine bakınki cem ersever ve neval bozda suikaste uğruyorlar.Ancak bu suikastleri yeşilin üstüne atmaya çalışmaları kendi yaptıklarını gizlemeye çalışmaları yüzündendir.Yeşil ile cem ersever kardeş gibiylermiş ancak bu neval boz yüzünden cem ersever terörle ilgili işlerde aksaklıklar göstermeye başlayınca yeşilde cem erseverle arasını soğutmuş ve birdaha görüşmemiş.Kitabı okursanız çoğu olayı tanıklarıyla bulabilirsiniz

 158. bulent said

  arkadaslar sabırla okudum yazdıklarınızı herkes ortada bır dogru bır yanlıs aramaya calısıyor. onemlı olan bu yasananlar hep ıllegal olan işler sonucta devlete de hızmetse amacın ıllegal olmayacaksın. kanunların yetersız gelıyorsa kanunlarını değiştır değiştiremıyorsan hesap verdıgın bırılerı var demektır turkıye cumhurıyetı kımseye hesap vermez bunu soyleyebılırsek sorunu yude seksen cozerız yoksa bu ulkede daha cok ıllegal ışler ve ıllegal ölumler olur bızde yok o boyleydı yok bu boyleydı der dururuz

 159. mustafa said

  ya salak salak konuşmayın neler oldugunu anlayın da o zaman konusun

 160. SEMİH ŞANLI said

  CEM ERSEVER BU VATAN İÇİN ÇALIŞMIŞTIR VE DERİNDEKİ HAİNLER YÜZÜNDENDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜR TEK AMACI BU VATANI KÜRT SORUNUNDAN KURTARMAKTIR

 161. memet said

  yazık hamde çoook yazık . doğuda yüzlerce masumun canına ve kanına girmiş cem ersever gibi insanlıktan çıkmışlar hakkındaki kahraman ve vatan sever cümleleri okuduğumda insanlığımdan utandım

 162. Ali şükrü said

  Tiyatronuzu ibretle seyrediyorum;!!!

  Hiç biriniz Bölge üzerinden yapılan Milyarlarca dolarlık Uyuşturucu,silah,yakıt,insan kaçakçılığından bahsetmiyor, hemde “dünyanın en büyük ordusu” tarafından korunan sınırlar üzerinden.!!Yazanların %95’i kolpacı,içinizde birkaç tane işi bilen var. Cem Ersever’i tanımak için Trabzondaki görevinden itibaren bakmak lazım, birçoğunuzun yanında bir şarjör mermi atılsın ne tarafa kaçacağınızı şaşırırsınız. Sıcak koltuklarda oturarak,Çay kahve içerek yazıyorsunuz. Cem Ersever Kalabalıklar içerisinde yapayalnız bir insandı,
  Kısaca O herşeyi görüyor dinliyordu, fakat onu kimse dinlemiyordu.! Bu kadar kötülüğün içerisinde ne kadar temiz kalabilirsinizki? Onunda bir insan olduğunu unutmayın,kızan üzülen pişman olan,belkide ağlayan.!!

  “En büyük sorun Bilmediğini bilmemektir.

 163. BEN AZRAİL AHMET SENE 1993 YILINDAN 2001YILA KADAR SEDAT PEKER REİS BABAMIZ BUZAMANA YAPTIĞI OPERASYONLAR TAM TEŞEKKÜL YAPTI VE BEN GURUR DUYUYORUM.VE EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA SENE 2001 YILINDA MERYEM ANNESİ VEFAT ETTİĞİNDE REİS BABAMIZI MERHUME MERYEM ANNEMİZİ CENAZEDE BULUNAMADI.VE MEDYA BU KONUDA İLİŞKİN MÜSADE EDİLMEDİĞİNİ SÖYLENMİŞTİ BEN SENE 2001 YILINDA ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM.HALENDE ÜZGÜNLÜĞÜMÜ İFADE ETMEK İSTİYORUM.REİS BABAMIZIN BABASI AHMET BABAMIZA SAYGILARIMI VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM MERYEM ANNEMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ.SENİN GİBİ REİS BABAM OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.SENİ TEKRAR YAKINDAN TANIMAK İSTERDİM SANA KARŞI SAYGILARIMI VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.ÇANKIRILI/AZRAİL AHMET AYDIN SAYGILARIMLA.

 164. dokuzışık said

  bir söz var hani bilmiyorum duydynuz mu TÜRKİYE TÜRKLERE BIRAKILMAYACAK KADAR ZENGİN BİR ÜLKEDİR diye bunların amacı bizi bize kırdırmak tüm bunlara sebep olan masonlar ve onun gizli uzantıları cıa ,gladyo, cfr gibi ya uyanın artık hiçmi atatürkün bursa nutkunu okmadınız yazık bizlere türk gençliği hep sorunları tartışıyor kimse sorunu çömek için çaba göstermiyor diyeceğim tek söz VATANIM HA EKMEĞİNİ AŞINI HA UĞRUNA BİR KURŞUNU YEMİŞİM

 165. türk said

  atıp tutuyosunuz o öle bu böle kuyruk acısı olanlar bilhassa mit önce yalanladı sonra açıklamak zorunda kaldı gidin de bakın arkasından sövdüğünüz adam asalaya neler yapmış nasıl bi oluşumu çökertmişler ÇATLI REİS ve ekibi ve BAŞBUĞUN da yetkiyi verin 6 ayda pkk nın da kökünü kazırız dediğini hatırlayın KUVVA-İ MİLLİYE ruhu bu insanlar la yaşıyor ve bu ülkeyi kuran bu ruhtur

 166. şa borz said

  arkadaşlar,,,,,,,,,,
  EŞREF BİTLİS paşa 1,CEM ERSEVER binbaşı 2…
  bu adamlar gladyonun türkiyedeki yapılanmasını engellemeye çalışan ve amerikan emperyalistlerinin türkiye üzerinde oynayacağı oyunu bozmak için canını ortaya koyan ama sonunda faili meçhul cinayetlere kurban giden kahramanlardır..

  HATIRLARSANIZ
  EŞREF BİTLİS PAŞA.
  ölümünden bi süre önce açıklama yapmıştı.
  ”ben bu ülke üzerinde oynanan oyunun sırrını çözdüm ama bu sır benimle beraber mezara gidecek”diye..
  nitekimde dediğini yaptı ve suikaste kurban gitti.

  CEM ERSEVER BİNBAŞI..
  gladyonun ne amaçla türkiye’de hizmet ettiğini anlayan ve karşı gelmek üzereyken suikaste kurban giden ilk adamdır.

  lütfen böyle kahramanları bu şekilde lanse edipte kemiklerini sızlatmayalım…
  hoşgörünüz için teşekkürler..

 167. şa borz said

  BUYRUN CEM BİNBAŞININ KISACA HAYATI

  AHMET CEM ERSEVER

  Ahmet Cem Ersever, 1950 Erzurum. Resmi adı İstihbarat Grup Komutanlığı olan, halk arasında Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) adıyla anılan biriminin kurucusu ve komutanı olan Jandarma subayı (E. Binbaşı).

  Cem Ersever, Güneydoğu Anadolu’da PKK ile yapılan terörist ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer almış, silahlı çatışmalara bizzat katılmış, tüm faaliyetleri yönetmiş, PKK’ya yardım ve yataklık eden kişi ve guruplarla irtibat kurmuş, bunları tam yetkiyle ve Komutanlığa doğrudan bağlı olarak yürütmüştür.

  Ersever ile Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu arasındaki ilişki olduğu ve Ersever’in Velioğlu’ndan çok iyi istihbarat aldığı, avukatı Emin Emir (MHP’nin eski lideri Alparslan Türkeş’in de avukatı) tarafından ifade edilmiştir. Özellikle 1989-1990 yıllarında bu ikilinin çok sık görüştüğünden bahseden Emir, Ersever’in o dönem ‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’ ilkesiyle hareket ettiğini ve ayrıca Hizbullah’ın devlet tarafından kurulduğuna dair Ersever’den herhangi bir şey duymadığını da belirtmiştir.

  ”””Orgeneral Eşref Bitlis’in uçağının düşürülerek kendisinin katledilmesinden sonra Mart 1993’te bu olayı protesto etmek için askerlikten istifa etti ve “Güneydoğu Anadolu’daki olayların gerçekleri Türk milletinden gizleniyor” dedikten birkaç ay sonra faili meçhul bir cinayete kurban gitti.””’

  24 Ekim 1993’te Ankara’ya bir dava için gittikten sonra kayboldu ve 4 Kasım 1993’te elleri arkadan bağlanmış ağzı bantlı kafasına iki el ateş edilmiş cesedi, Ankara Elmadağ ilçesi çıkışında kireç ocaklarında bulundu.

  Cem Ersever
  1950
  Doğum Yeri: Erzurum
  Bağlılığı: Türkiye Cumhuriyeti
  Rütbesi: Binbaşı
  Birimler: Jandarma Genel Komutanlığı

  Madalya:
  Üstün Cesaret ve Feragat Nişanı

 168. Nişane... said

  O.. dönemde cemil bayık kırmızı bültenle aranırken,cemil bayık adına düzenlenmiş kimikle habur sınır kapısında TR ye girş yapıp,bir çok askeri kontrol noktalarında sadece kimlik göstererek güvenlik noktalarını geçmiştir.Buda guv.kontrol noktalarının ne aradığını bilmemesi çok dikkat çekmiştir…Bu guv. zaafiyetini AHMET CEM ERSEVER yetkili organlara ulaştırmasıyla birlikte gizli hedef haline gelmiştri……..

 169. cengaver said

  benim için o da vatanına hizmet etmiş bir komutandı.

 170. uğuR DÜZCE said

  CEM ERSEVER TAM BİR VATAN EVLADIYDI ORDUNUN İÇERİSİNDEKİ SIKINTILARI AŞAMADI VE İSTİFA ETTİ ÇÜNKÜ İSTİFASINDAN KISA SÜRE ÖNCE EŞREF BİTLİS ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ VE BU OLAYI SADECE CEM ERSEVERLE ELE ALMAYALIM 1993’ü TAMAMİYLE GÖZ ATIM ONDAN SONRA YORUM YAZIN BENCE ARKADAŞLAR…
  O YILLARDA ÖLENLER
  C.BAŞK. : TURGUT ÖZAL
  J.G.K. : EŞREF BİTLİS
  GAZETECİ : UĞUR MUMCU
  D.J.K. : BAHTİYAR AYDIN
  BİNBAŞI : CEM ERSEVER VATANA HİZMET ETMEMİŞ OLSALARDI ÖLMEZLERDİ…

 171. oktay said

  cem ersever mahmut yıldırım abdullah catlı esref bitlis cakıcı vs bu isimlerın hepsi devlet tarafından yetiştirilmistir arkadaslar esref bitlis cem ersever catlının kalemlerını benım dusuncem israil ve amerikan istihbaratı öldürdü devlet buna göz yumdu nedenmı bazen dengelerın degısmesı gerekıyor o ınsanlar olmasaydı biz bu kadar rahat olamazdık keske onlara düsen görevler bizede dusse mahmut yıldırım tetıkcı degıldır bana göre

 172. murat said

  cem ersever devletin özenle yetiştirdiği bir askerdi kendisi güneydoğuda birçok operasyona katılmiş bir sürü mazlum insanın kanına girmiş birçok katliamda bulunmuş biridir bu katliamları devletten bağımsız yapmiştır insan nasıl yaşarsa öyle ölür misali ölmüştür

 173. celalettin said

  kan kardeşim; şu senin yazdığın bu konularda hiç bir bilginin ve duyumunun olmadığı yönündedir…çatlının hayatını oku (tavsiye;reis-soner yalçın)ondan sonra gel burada yorum yap…kendini bilmez ahmak fikirlerinide kendine sakla…cahilce ve şuursuzca konuştuğun kişilerin çoğu bu vatan için kendini feda etmiş kişilerdir…ewet belki hataları olmuştur!hatasız kul olmaz…ama yaptıkları bir hatayıda bütün hayatlarına mal etmiş olman ve bunu dillerdirmen gereksizce bir söylemdir…

 174. AZER said

  KİM AY YILDIZ İÇİN BİR KURŞUN SIKMIŞ O BU AY YILDIZIN TEMSİL ETTİĞİ VATANIN BİR YİĞİDİ KAHRAMANIDIR. CEM ERSEVER KATLETTİ DEDİĞİNİZ ŞEREFSİZLERİ ÖLDÜRMESEYDİ ŞİMDİ İSTAANBULDA ANKARADA VS ŞEHİRLERİMİZDE BU KADAR RAHAT GEZEMEZDİK LÜLTFEN DUYGUSAL DÜŞÜNEREK YORUM YAPMAYIN. SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERUATTIR.

 175. cCc bozkurt_53 said

  Ya tabikide yeşil öldürcek adam tetikçi abdulkadir aygan itiraflarındada bu adamdan sıkça bahsedilio zten.cem ersever mahmut yıldırım abdullah catlı esref bitlis cakıc idris yıldırım vs.bunların hepsi devlet için yetiştirilmiş ama sonradan itirafçı olmuslardır çoğu kaynaklarda bu yoktur.Özellikle çocu diyarbakırda faili meçhul cinayetler zamanında 1994-95-96 bu tarihlerde polis tarafından basit gerekcelerle göz altına alınıyordu ve çoğu zaman geri gelmiolardı ya öldürülüyor yada kaybediliyordu.Abdulkadir ayganın konuya yoğunlaştırıldığı PKK’dan JİTEM’e bir tetikçinin anatomisi adlı kitapta açıkça anlatılıyor.Daba 14 yaşında oLup Böyle Bu knuda bilgi sahibi olmamı sağlayan alanya maltepe samandra ve üsküdar ülkü ocakları liderleri ve reislerine çok teşekkür ediorum saygılar…

 176. kubilay han said

  abilerim gardaşlarım arkadaşlarım bazı arkadaşlar kendilerini biliyorlar.REİS ABDULLAH ÇATLI SEDAT PEKER ALAADDİN ÇAKICI
  ahmet cem ersever gibi kahramanları resmen hain ilan ediyolar peki soruyorum bu vatana asıl sizlermi hayırlı evlatlarsınız vatan haini asıl sizsiniz şerefsiz siniz saydınız… kahramanlar olmasaydı belkide bu kadar rahat olamazdınız ve sizin bir türk evladı oldugunuzdanda şüpem var…

 177. veysi said

  arkadaşlar yani siz kendi kendinizi kandırıyorsunuz???? sizde biliyorsunuz ki? cem erseveri devlet öldürdü?? halada çelişki yaratıyorsunuz
  yaratıyorsunuz olayı farklı yerlere çekiyorsunuz? ersever pkk elbisesi giyip halkı katlettiler bunuda pkk ya yıkıp halkı kandırıyordu en son bu adam vijdan azbından? işlediği suçu itiraf etti tabiiii bu devletin kirli çamaşırlarını ortaya çıkardı ve….. onu öldürenlerde onunla beraber faili meşhur cinayetlerde bulunanlardır
  arkadaş lar kimse çocuk değildirrr yani biz kimin ne mal olduğunu biliyoruz??? pkk yıda devlet çıkarmadımı siz hala neyin peşindesiniz amacınız ne siz pkk yı çıkardınız? ama şimdi alayınız gelse yok edemez yani sizin anlattıklarınızı kulağınız duymuyor duysaydı sacmaladığınızı anlardınız???

 178. mete said

  sımdı bakın en konuya dahıl olmak ıstedım jıtem ılk kuruldugunda j.albay arıf dogan basındaydı bınbası ahmet cem ersever de o zaman diyarbakır grup komtanlıgındaydı arastırdıgınız zaman ılk zamanlar cok faydalı olan anlık tepkıme anlık operasyon bırımlerı olan bu teşkılat arıf doganın tayının cıkmasının ardından cem erseverın jıtemın yenı yapılandırmasıyla olay cok farklı boyutlara ulastı yıldız tımlerı adı verılen ıtırafcıları jıtem de operasyonel tım kurdu alı ozansoy abdulkadır aygan hogır kod adlı cemıl ışık (kı musa anter cınayetını işleyen kişi ) ibrahim babat hüseyın tılkı gıbı ıtırafcıları guneydoguda kullanmaya basladı yuksekovada beyaz toroslular herkes tarafından bılınıyordu baz morfın eroın sevkıyatlarında bırebır rol oynadı cem ersever cakırsögutde mazot ve bunları gecıslerınde yeşille ortak calısıldı ayrıca cem ersever psıkolojık harp adı altında pkk sason pesmerge kılıgında sason hellohımde ve bestler (dereler) mevkınde 295 faılı mechul cınayete ımza atıldı daha durulmaz hale gelıp bu ekıpler ıstanbul ankara izmir de kurt iş adamlarından harac aldılar zamanın dıyarbakır ıl emnıyet yardımcısı hanefı avcı emasya protokulunun getırılerını kullanarak özel harekat bırımlerınıde jıtem koluna bagladı gayrı resmı olarak asiretlerı kusturerek guneydoguda işleyen surecı bozdu gelelım ölumlerıne cem ersever ölumu aslında kesındı kendıde bılıyodu son zamanlarda paronoyak olmustu en yakın arkadaslarından suphelenıyordu kı su ınce ayrıntıdır cem ersever guneydoguda bırını ınfaz ederken sureklı bıtısık kursun atardı olayı pkk cem ersever olayına cevırmek ıcın de cemıde bıtısık kursunlar oldurduler neval boz mustafa deniz de aynı sekılde ama harıtasal baktıgımzda bı ücgen olusuyor bunu neye yorarsanız yorun gladıo p2 mason işleyen ıse kendı ekıbı abdulkadır aygan ve yesıl kod ve hogır dırr kısa bısey mit kontrespıyonaj eskı daıre baskanı hiram abası ınfaz eden ekıpde cem ersever ve ekıpıdır nurı gundes den bölge karsılıgı hıram abası ınfaz etmıslerdır sımdı bı dusunelım cem ersever bı vatansevermıdır bı bakıma evet bı bakıma hayır sen orda ulkenın bekası ıcın 100 kelle alıyorsun yuksekovadan soktugun uyusturucuyla 500 gencı zehırlıyorsun dıyecek bısey bulamıyorum

 179. Mert said

  büyük bir vatansever ruhu şad olsun

 180. emrah said

  erseveri yaşil öldürmüştür yeşil sadece kontgerillanın pis işlerini yapmak için kullandığı bir tetikçidir gerçek kahraman ve kürt sorununu bitirecek olan eşrf bitlisti onuda yok ettiler

 181. tanımazsınız arkasından atıp tutmayın rahmetlinin

 182. Gelibolu said

  devlet devlet diyoruzda hangi devlet.ortada devlet mi var?malesef milyonlarca cana mal olan Kurtuluş savaşında ülkemizin dört bir yanındaki cephelerde emperyalist ve kapitalist güçlere karşı savaşan milyonlarca Şehidimizin ve Gazimizin bugün kemikleri sızlamakta.sizin devlet dediğiniz Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte toprağa girmiştir.ondan sonra grlrn basiratsiz ve teslimiyetçi idareciler çıkarları uğruna bu toprakları ve üzerinde yaşayanları üç kuruşa satmışlar ve menderes’ten bu tarafa yüz binlerce genç ve masum insanın kanına girerek anarşinin kucağına itmişler.anarşi bitmiş ardından pkk denilen soysuzlar çıkmış ülkedeki kara bulutlar bir daha gitmemcesine tepemizde duhul etmiş.yahu Allah aşkına bırakın artık şucu bucu olmayı.biz onları buralarda savunup korurken(Cem Erseveri bunların dışında tutuyorum) bazılarıda onları körlerken onlar sırça köşklerinde sefa sürüyorlar.halkı düşünen kim,terör kimleri vuruyor,bırakın bunları çatlı onu yapmış,çakıcı şunu yapmış peker şöyle admmış.bunlar sadece kahraman süsü verilmiş şehir eşkiyaları.eğer vicdanları elveriyorsa çıksın açıklassınlar.halkın kahramanları ama hepside halktan kopuklar.var mı daha ötesi…kusura bakmayın ama hiç birisi benim babamın oğlu değil ha varsa yaptıkları iyi birşeyller onuda çıkar için yapmışlardır…selametle

 183. ugur said

  aptal mısınız herkes olayı ergenekona bağlamış. ulan ergenekon 2003 yılında çıktı siz neyin derdindesiniz?

 184. türkü said

  eli kanlı bir katil.

 185. vatansever said

  Bakın arkadaşlar cem ersever,abdullah çatlı,yeşil,olcay çelik,vs bular bu vatana çok büyük hizmetleri olmuştur o dönemki hükümet bunları tasviye etmişir ki çok yanlış buluyorum sanırım bunların süikaslerinde dış güçlerin büyük payı var bu gibi vatan evlatlarının bu ülkeye çok hizmetleri olmuştur mekanları cennet olsun.

 186. cenap said

  ar

 187. cenap said

  arkadaşlar abiler kardeşler hepiniz yanlış düşünüyosunuz niye diceksiniz erseverin kitabı var alın okuyun göreceksiniz gerçekleri artı ben 89 da komutanım erseverin askeriydim biz çok adamla diyaloga girdik artı biz çok tehtit aldık ve çok şey başardık ozamanlar öldürülen generaller hepsi terörü destekledikleri içi yok edildiler jitem olmasaydı ozamanlar çok kan akıcaktı ve belkide şimdi gök yüzünde dalgalanan turk bargamız olmiyacaktı başka bayrak salanıcaktı çok kötüye gidiyoduk terörü çok kişi destekliyodu şanlıurfanın siverek ilçesindeki halk sadece terörle mucadele eti ve çok sayıda adam öldürüldü onlarada şükredin çok güzel araştırın bulucaksınız peker diyosunuz peker mafya babası bunlarla alakası yok çatlı diyosunuz mafya babasıydı çakıcı diyosunuz dogru ajandı yeşil ajandı ama parayı bulunca degişti hepsi dagda öyle degillerdi ozamanın milet vekii DYP milet vekili sedat bucak ın çok cabası vardı onlar teröre halkıyla karşi çıkıyolardı siverek dedigim yerde urfaylan diyarbakırın ortasında bir yer neyse kardeşler elinize salık ve geçmişin boku için birbiriniz kalbini kırmayın ayıptır herkesin görüşü ayrıdır degişik anlatılmışta ondan tşkler kadeşlerim yanlış yazı yazdıysamda af buyuırun saolun…

 188. mert said

  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma işte bizim milletin hastalığı .
  Bazı şerefsizler Erseveri tanımadan kötülemiş .Kitabını okumamış ama burada konuşmuş .
  Ersever doğudaki mücadeleyi yöneten en yetkili kişiydi binbaşı olmasına rağmen paşalara emir verirdi .
  Ancak gördüki devlet pkk yı yok etmek istemiyor çözüm önerilerini reddediyor . Bu durumda olayı türk halkına açıklamaya karar verdi ama şerefsiz çatlı ve yeşil tarafından öldürüldü .

 189. dadaş said

  Şunu aklınıza yazın VATANINI EN ÇOK SEVENE EN PİS İŞİ YAPTIRIRSIN…

 190. Mehmet Yılmazer said

  ACE çok şey biliyordu. Bildiği kötülükleri ötmesine izin vermeden temizleyip, arkalarındaki delili yok ettiler.

 191. ugur said

  ahmet cem ersever degil.. abdullah cem ersever olacak dogrusu..

 192. MUSTAFA DAG said

  ahmet cem ersever konussaydı bir cok faalı mecul ve halkkı kımlerin galyana getirdigini söylücekti vede bu kişilerinin işine gelmedi onun susturulması en kolay işti o işide yapan kişi belli ama ismi tellafuz edilmiyor lakabı hacı,terminetor,sakallı efendi isimlerinin tasıyan ki yani MAHMUT YESİL DİR BİZZAT KENDİSİ POLISLERE BEYAN ETMİŞTİR DÜNKÜ TARTISMA PROGRAMINDA SOYLENMİŞTR

 193. altan karataş said

  ne o ne bu beyler binbaıyı yediler ne farkeder pislikler ve hayinler bu memlekette çok çok seviliyor

 194. Mehmet YURTSEVER said

  Yaşasa her dedigi aninda yapilacak yapilmasi icin her seyin feda edilebilecegi tek kisi.

 195. korsan said

  arkadaslar ben ülkücü olmadıgım halde. Çatlı. Yesil. Ersever bunlar vatanın unutulmayacak evlatlarıdır özellikle çatlı katlıyam yapmıi diyorsunuz peki kimi katletmiş ler ellrine saglık

 196. korsan said

  çatlıyı yeşili devlet kullanıp attı diyorsunu yanlış düşünüyor sunuz. devlet yasal olmayan görevleri butür adam lara yaptırmak zorundadır birileri bu adamların cinayetlerini kurcalar sa mecburen bu adam ları hain veya katil mafya vs demek zorun da burda amaç yine watan için dir kullanıp atma düşüncesi yanlıstır

 197. İsmail said

  iki tane it köpek çıkmış ve şimdi rahatça oturmalarını sağlayan VATAN EVLATLARINA laf ediyor. Siz kim oluyorsunuz? Bi aynaya bakın ve kendinize gelin bunlar sizin ecdadınız. Ve onlar olmasa siz olmazdınız… Ve böyle itler bir daha ne Abdullah Çatlı ne Ahmet Cem Ersever nede Yusuf Ziya Arpacık gibi vatan evlatlarının adlarını o pis ağızlarına almasınlar…

 198. cihan said

  Tek Yol HEPAR. Yüzyılın meydan okumasına taraf olmak yürek ister. Hak ve Eşitlik Partisi. Genel Başkanı: Osman Pamukoğlu – Emekli Tümgeneral.

 199. PaHa said

  Herkes görüşünü kendine saklasın.Oldumu arkadaşlar.Ayrıca Abdullah Çatlı’yı,Alaattin Çakıcı’yı,Mahmut Yıldırım’ı sevmeyenler hiçbirşey söylemesin.Saygısızlık etmesin büyüklerine.Ölmüşlerin arkasından konuşulmaz.Adamlar vatan için çalışmış onca sene.

 200. PaHa said

  Ha bu arada bana sanane dicek olanın hayatını bitiririm.

 201. PaHa said

  ”Düşmanımın düşmanı dostumdur.”

 202. hasan said

  komutanım ruhun şad olsun seni tanıdığıma asla pişman olmayacağım:((

 203. Gladyö dediğiniz tarzdır.yani her devletin veya birimin stratejik gladyösü vardır.esasında gladyö = para dır.parayı sevmeyen gladyö olabilir ancak fazla ilerleyemeden infaz edilir…parayı seven ve para için yapanlar ise yaşarlar…olay bu..bak peker,çakıcı recep tayyip.bakın hiç bişey olmaz bunlara…neden mi ? Çünkü suç dünyasında parayı sevmeyen adam duygusal davranır ve hata yapar…
  Gerçek hayatta böyledir birileri gider halkı için veya vatan için ölür.birileride satar…iyi bir gladyöcü duygusal olmamalı…tayyip gibi.gerekirse dün baba dediği adamı içeri sokar.bi vatanı tayyip zaten bölecek…ister iktidar olsun ister olmasın.fark etmez adam ABD gladyönün görevini yaptı .başardı.arpasını da aldı..sadece sürekli gündem yaparak bazı gerçekler unutturulup bazı gerçekler meşrulaştırılıyor.olay bu…

 204. […] subayı Ahmet Cem Ersever‘in öldürülmesinden, Güneydoğu’daki pek çok faili meçhul cinayete kadar sayısız olayda […]

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: