İSTİHBARAT

Şifresiz Yayın!

Osman Gurbuz kimdir ?

Posted by admin Temmuz 28, 2008


Ergenekon davasindan tutuklanan ve Ergenekon’un tetikciligine ustlenen bircok faili mechul cinayet de adi gecen ”Kucuk Yesil” olarak medyada yer bulan, Osman Gurbuz kimdir ?

 

Iste Gecmesi…

 

1962, Erzincan, Kemah-Ayranpınar doğumlu Osman Gürbüz, 9 çocuklu bir ailenin çocuğu olup kardeşlerin en küçüğüdür. Ayrıldığı eşi Selma Sezer’den olma Gül isimli kızı Osman Gürbüz’ün yanında kalmaktadır. 1992 yılından bu yana beraber yaşadığı imam nikahlı eşi Erzincan doğumlu Nurcan Nurali’den Kürşat isimli bir oğlu vardır.
Birçok faili meçhul olayına, gasp ve cinayete karışan Osman Gürbüz’ün sabıka kaydında şu bilgiler bulunmaktadır.
-16-17 yaşlarında iken adam yaralama. Bu suçla ilgili olarak cezaevine sevk edilmiştir.

-1978 yılında bir hayat kadınından bilezik gaspı. Bu suçla ilgili olarak 8 yıl cezaevinde kalmış, 1986’da çıkmıştır.

-1986 yılında öldürme ve yaralamaya teşebbüs,

 

  

-1987 yılında adam yaralama. Arkadaşı Muhammet adlı şahısı vurmuş, 2.5 ay hapis yattıktan sonra, karşı tarafın davadan vazgeçmesi üzerine serbest bırakılmıştır.
-1987 yılında Ankara’da Gençlik Parkı’nda Kıbrıs’lı işadamı İbrahim Süleyman Atanoğlu’nun gaspedilmesi,

– 1987 yılında Ankara – Oran yolunda silahla ateş etmek,

-1988 yılında Ankara’da yaralama. Arkadaşı Ülkü Ocakları Başkanı Nuri Şahin’i bir ihtilaf yüzünden ayağından vurmuş ve firar etmiştir. Nuri Şahin ise üç yıl önce öldürülmüştür.

-1988 yılında silah teşhir etmeAnkara Karides Bar’da silah teşhir etmiştir.

-1990 yılında ağabeysini öldürme. 1991 yılında kardeşi Suphi Gürbüz’ü karısı Selma Sezer’e sarılmış biçimde gördüğü için öldürmüştür.

-1992 yılında İstanbul Sarıgazi’de kız öğrenciye tecavüz etmek,

-1992 yılında kendi karısını silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs. Eşi Selma Sezer, Suphi Gürbüz’ün öldürülmesi üzerine Ankara’ya kaçmıştır. 1992 yılında Osman Gürbüz, Selma Sezer ile Ankara’da randevulaşmış, randevuya kardeşi Birol Sezer ile gelen eski eşini, ayaklarından vurmuştur.

-1993 veya 1994 yılında Ankara Abidinpaşa’da kulüp taramak ve 3 kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek. Amasya’lı İsmet ve Mustafa adlı şahısların yanı sıra Nazmi Uçaş adlı şahıs ile birlikte karıştıkları bu olayı müteakip Osman Gürbüz’ün ifadesi alınmış, Osman Gürbüz, yaralama olayının gerçekleştiği sırada kahvehanede olduğunu doğrulamakla birlikte, olaya doğrudan karışmadığını söylemiştir.

-1994 yılında Merzifon’da bir fabrika bekçisini yaralama ve gasp,

-1994 yılında Kocaeli Gebze’de polisle çatışma,

-1994 yılında bir polisin öldürülmesi,

-1994 yılında İstanbul Bakırköy’de kahvehane işleten Seboş Dayı olarak anılan şahıs ile İstanbul’da bir otoparkta 3 kişinin ölümüne sebebiyet vermek,

-1995 yılında gasp ve tehditle para tahsili. Ertan Sert ve Türkinvest ile ilgili olarak Sarp Kuray’dan büyük tahsilat yapmış, bu şekilde bir Mercedes 200 E otomobil ve İstanbul-Bahçelievler’de bir ev satın almıştır. Araba imam nikahlı eşi Nurcan Nurali üzerindir.

-1997 yılında polis baskınından kaçmaya çalışmak. 09 Nisan 1997 günü İstanbul, Beyoğlu-Sıraselviler Caddesi’nde, “emekli Tuğgeneral Habil Küçük’e ait güvenlik malzemeleri satan şirkete yapılan polis baskınından kaçmaya çalışırken yakalanması.

Bazı kaynaklar, kod adı “Küçük Hacı” olan Osman Gürbüz’ün Jandarma’dan atılma Binbaşı Bülent Öztürk, İbrahim adlı emekli bir başçavuş ile 5 Jitem mensubunun da bulunduğu 20 kişilik bir grupla calışmakta olduğunu, bazı Silahlı Kuvvetler ve Emniyet mensuplarıyla ve İstanbul’dan bir MİT mensubu ile irtibat halinde olduğunu, bir süre Em. Binbaşı Bülent Öztürk ile İstanbul Küçükçekmece’de “Altınnal” adlı barı işlettiğini belirtmişlerdir.

Aynı kaynaklar, Osman Gürbüz’ün geçmişte uyuşturucu işiyle de uğraşmış bulunan Varol Soyuyüce adlı şahısla çok yakın irtibatlı olduğunu, V. Soyuyüce’nin O.Gürbüz’ün tüm faaliyetlerinden haberi bulunduğunu, O. Gürbüz’ün V. Soyuyüce vasıtasıyla Emniyet Müdürü Sedat Demir Özel Harekatçı polislerle irtibat kurduğunu, Gürbüz’ün, rüşvet, gazino ve pavyonlardan haraç alınması olaylarıyla ilgili kullanıldığını, O.Gürbüz’ün İstanbul’daki Yahudilerden haraç alınması ve bu şahıslara baskı yapılması işlerinin yanısıra, Antalya, Alanya , Kemer, İzmir ve Bursa’da birçok illegal işe karıştığını, Gürbüz’ün Kemer’de bulunan bir otelin ele geçirilmesi operasyonu nedeniyle otel sahibini öldürdüğü, bu olay sonrasında Dursun Yıldız adlı bir şahsın yakalandığını, Varol Soyuyüce vasıtası ile Ankara-Altınnal Kulübü’nün öldürülen sahibi Ahmet Dirier (Orhan Taşanlar’ın vakıf ortağı) ile tanıştığını, Ahmet Dirier’den İnci Baba’yı öldürmek amacıyla para aldığını, ancak İnci Baba’nın öldürülmesi eylemini gerçekleştiremediğini, O. Gürbüz’ün irtibatlı olduğu MİT mensubu ve diğerlerini Varol Soyuyüce’nin tanıdığını belirtmişlerdir.

Osman Gürbüz’e polis kimlikleri ve Emniyet Ankara kadrosunda çalıştığını gösteren karneler temin eden kişi İstihbarat Şubesi polislerinden Zeki Acar’dır.

Beyoğlu’nda yakalanan Osman Gürbüz’ün İstanbul polisine verdiği ifadelerinde ise şu satırbaşları bulunmaktadır.

-O.Gürbüz, 1992 yılında eski eşi Selma Sezer’i Ankara’da ayağından vurduktan sonra, yardım istemek için Başçavuş İbrahim isimli şahısı aramış, Başçavuş İbrahim de Osman Gürbüz’ü kendi tanıdığı olan Varol Soyuyüce ile tanıştırmıştır. Varol Soyuyüce, Osman Gürbüz’ün bir araba ile Ankara dışına çıkarılmasını sağlamış, bu olaydan sonra Osman Gürbüz, Varol Soyuyüce ile irtibatını hiç kesmemiştir. Varol Soyuyüce 1993 yılında Osman Gürbüz’ün kaçtığı sıralarda Amasya’da kullanması için bir araba da kiralamış, Osman Gürbüz ise arabayı üç gün kullandıktan sonra iade etmekle birlikte, Gebze’de 1994 yılında gerçekleşen olayda Osman Gürbüz’ün el çantası içinde bahse konu arabanın ruhsat fotokopisi bulunmuştur. Ayrıca 1993 yılında Osman Gürbüz ile Varol Soyuyüce arasında Küçükçekmece’deki Altınnal Bar’da bir sorun çıkmış, Osman Gürbüz, Varol Soyuyüce’nin oturduğu yere doğru üç dört el ateş etmiştir. Ancak bu olay polis veya jandarmaya intikal etmemiştir. Osman Gürbüz, Varol Soyuyüce kanalıyla Ahmet Dirier ile de tanışmıştır.

-Nazmi Uçaş, İsmet ve Mustafa adlı şahıslarla, Amasya’da İsmet adlı şahsın aracılığıyla tanışmıştır. Nazmi Uçaş ve Mustafa adlı şahıslarla Abidinpaşa’daki bir kahvehanede yaralama olayına karışır.

-Özel Harekat’ta görevli Polis Memuru Ziya, üç yıl önce Osman Gürbüz’e çeşitli silahları emaneten bırakmış, ancak tekrar görüşmemişlerdir.

-İrfan Özcan: 1993 yılı içinde aldığı, ancak plakasız kullandığı BMW otoya plaka almak için telefonla aradığı, ancak bulamadığı Ankara’daki şahıstır.

-Kıbrıslı Polis Memuru Gürdal: Osman Gürbüz’e el telsizi temin eden şahıstır.

-1994 yılında Gebze’de gerçekleşen çatışmayı müteakip imam nikahlı eşi Nurcan Nurali ve oğlu Kürşat’ı İstanbul-Sefaköy’e getiren Osman Gürbüz , İstanbul’daki Yaşar Kılıç adlı avukata vekalet vererek Gebze’deki eşyalarını İstanbul’a getirir.

Kullandığı Kimlikler:

Askeri kimliklerini Binbaşı Bülent Öztürk’ten, polis kimliklerini tutuklanan Zeki Acar’dan temin etmiştir.

-Ateş etme, çek-senet tahsilatı gibi birçok suçundan dolayı İstanbul ve müteakiben Ankara’dan Amasya’ya ilk kaçışında kayınbiraderi Birol Sezer’in adını kullanmıştır.

-İstanbul’da Nurettin Elibol sahte kimliğini kullanmıştır. ( “F02-Psikolojik Savunma Uzmanı” ibareli Başbakanlık İstihbarat Dairesi Kimliği ve ehliyet )

-Amasya ve Gebze’de Ahmet Tecer adına düzenlenmiş polis kimliğini kullanmıştır.

-Ayrıca bir Silahlı Kuvvetler kimliği (Hangi ad üzerine düzenlendiği okunamadı)

Silahları:

-Ruhsatsız Baretta (Amasya’da Hayrettin Gürkan’dan temin edilmiştir.)

-14’lü Tabanca (Amasya’da Hayrettin Gürkan’dan temin edilmiştir.)

-Şarjörlü Smith Wesson (İstanbul’da Aykut Sezer’den temin edilmiştir.)

-Smith Wesson 44 Magnum (İstanbul’da Aykut Sezer’den temin edilmiştir.)

-Seyyar Dipçikli Kaleşnikof (Özel Harekat Mensubu Ziya’dan 3 yıl önce emaneten alınmıştır.)

-MP-5 (Özel Harekat Mensubu Ziya’dan 3 yıl önce emaneten alınmıştır.)

-22 Kalibre Remington Tüfek (Özel Harekat Mensubu Ziya’dan 3 yıl önce emaneten alınmıştır.)

-Av Tüfeği (Tuğgeneral Habil Küçük’e ait)

-Havan Tüfek

Gelişmeler:

-İstanbul’da ateş etme, çek-senet tahsilatı gibi birçok suçu bulunan O.Gürbüz, önce Ankara’ya müteakiben Amasya’ya yerleşmiş, Amasya’da Ülkü Ocakları Başkanı Nuri Şahin ile irtibatlı olmuştur. Amasya’da kaldığı süre içinde eski kayınpederi Birol Sezer’in kimliğini kullanan O.Gürbüz, Nuri Şahin’i yaralama eylemine karışmıştır.

-1991 yılında İstanbul’da kardeşi Suphi Gürbüz‘ü öldüren O.Gürbüz, karısının bu olay sonrası kendisini terk edip Ankara’ya gitmesi üzerine, kızı Gül’ü yanına almış, İstanbul’da tanıştığı Nurcan Nurali ile imam nikahı yaparak birlikte yaşamaya başlamıştır. Gürbüz’ün bu ilişkiden Kürşat isimli bir oğlu vardır. Osman Gürbüz, bu dönem Nurettin Elibol kimliğini kullanmıştır. Kardeşini öldürdükten sonra N.Nurali ve çocukları (Gül ve Kürşat) ile birlikte İstanbul’dan Amasya’ya kaçan O.Gürbüz, orada ayakkabı alıp satarak geçinmiştir.

-Tekrar İstanbul’a dönen O.Gürbüz, burada önceden tanıdığı Binbaşı Bülent Öztürk ile ortak bar işletmiş (Altınnal Bar), bu arada İstihbarat Şubesi polislerinden Zeki Acar ile de irtibatı olmuştur. Bülent Öztürk ve Zeki Acar, O.Gürbüz’e sahte askeri ve emniyet kimliklerinin renkli fotokopilerini temin etmişlerdir.

-Bu dönemde Ankara ve İstanbul’da çeşitli olaylara adı karışan O.Gürbüz tekrar Amasya’ya dönmüş, oradan da Gebze’ye taşınmıştır. Gebze’de kiralık bir gecekondu tutan O.Gürbüz, çevresindeki insanlara kendisini Türkiye Gaztesi’nde çalışan bir şoför olarak tanıtmıştır. O.Gürbüz, İstanbul’da Mahmut adlı bir kişiden BMW marka otomobil satın almış, otomobili 10.000 DM’ye aldığını söylemekle birlikte, sadece 5.000 DM ödeme yapmıştır. Adı geçen, Gebze’ye BMW marka arabayla gidip gelmeye başlamış, arabada plaka bulunmadığı için Ankara’da Gazi Üniversitesi spor bölümü öğrencilerinden Tahsin Sefa veya Sefa Tahsin ‘den üç veya dört plaka numarası alarak, Zeki Acar’ın evvelce verdiği sahte polis karnelerinde kadrosunun gözüktüğü Ankara iline ait plakayı bastırmıştır.

-Gebze’de alkollü olduğu bir sırada arabasının şarampole düşmesi üzerine kontrole gelen polislerle silahlı çatışmaya giren O.Gürbüz, eşi ve çocuklarıyla Gebze’den ayrılmış ve İstanbul’a gitmiştir. Eşini ve çocuklarını Sefaköy / Beşyol’da tuttuğu eve bırakan bahse konu şahıs, Yaşar Kılıç adlı avukata vekalet vererek Gebze’deki eşyalarını İstanbul’a getirmiş, bu arada tahsilat işlerine devam etmiştir.

– 1995 yılında Ertan Sert ve Türkinvest konusu ile ilgili olarak Sarp Kuray’dan büyük miktarlarda tahsilat yapan O.Gürbüz, 10 Nisan 1997 tarihinde polisin işyerine gerçekleştirdiği baskın sonucu çeşitli silahlar ve sahte kimliklerle yakalanmıştır.

 

 

 

12 Yanıt to “Osman Gurbuz kimdir ?”

 1. CoseF said

  susma hakkımı kullandım

 2. Bulut said

  Devamı yok, alıntı le kalmış, 1997 de evinden cephanelik çıkan bu suç makinası 3 sene hapis yatarak serbest kaldı, ne mi yaptı 2001 de değerli bir emniyet müdürü cinayetinde ordaydı, sonramı nerdeydi 2004 de istanbulu terkedip antalyaya kaçtı, antalyada bi dayıya sığındı, kızı ile evlendi bi cocugu daha oldu, ergenekon dalgasında antalyadan göz altına alınan 2 kişi den biri idi.

  Bu adam 2 senede nasıl içerden çıkar, nasıl 1990-1996 yılları arasında dokunulmazdır biri açıklasın !

 3. veli said

  bu adam tam bir bas belası geleni gidei öldürüo insan kendi öz kardesine kıyarmı

 4. Gerçekleri Söyleyen said

  bunlar hep birki bunlara kimse adam akıllı dokunamıyor bunların heryerde adamları dostları tanıdıkları yanlarında yandaşlık yapan köpekleri var şimdi hiç birine birşey diyemiyorlar ergenekon davası çıksa bile örnek Esen Türkyılmaz= bu adam 1 milyon dolara necip hamlemitoğlunu öldürüp ve o parayı kumar masasında yiyen bir vatan hainlerinden birisidir Muzazaffer Tekin=Büyük Büyük Dedesi Cevat paşa bu vatan için herşeyini veda eden bir adamın torununun torunu ve Dedesi Atatürk ile aynı sınıfta okumuş bir adam bu vatan için okadar hizmet vermiş olarak gösterilen bu adam Veli küçük’ gibi vatan hain i bir adamın elini nasıl öper soruyorum size? bu adamda vatan haindir Osman Gürbüz, İbrahim Genç bunların hepsi bir işi yapan adamlar

  Emir Veli Küçük’ten çıkar suikastı esen türkyılmaz yapar bu diğerleride dosyaları kapatır
  Bu dünya vani dünya bu dünyanın öbür dünyasıda var elbet

 5. Güzel bilgi için teşekkürler. Baştan sonra zevkle okudum.

 6. mechul said

  kendine gel artık bence

 7. muratmercan said

  bu konular sadece birbirini tanıyan insanlara yapılan yakıştırmalardır.Ben burada adı geçen insanlardan bazılarını şahsen tanıdım.Hiçbiri olağanüstü insanlar değil.Hepimiz gibi insan.Ancak belli bir çerçeve içerisine sokulduğunda bir resim çıkıyor ve bu resmi çoğumuz beğenmiyor.Çünki resim daha önceden tasarlanmamış ve sadece karalama sıfatıyla önümüze çıkıyor.Bu durumlardan asıl sorumlu olanlar 20-30 senelik olayları birbiriyle bağdaştırarak kendi sorumluluklarını üzerinden atmaya ve kamuoyu denilen biz aptallara yuttturmaya çalışan sorumsuz ve ahlaksız insanlar.Hiçbir insan tek başına suç işlemek istemez.Onu buna iten olaylar vardır ve eğer bunları gerçek anlamıyla anlayabilirsek aslında onların suçlu olmadığını yada istemeyerek suç işlediklerini anlayabiliriz.Mesela Sizin kardeşiniz çok sevdiğiniz karınıza tecavüze yeltense acaba siz ne yaparsınız.?Bu tür olaylar yaşanmadan asla hüküm getirilemez.Bunlar hakkında da hakimler bile çoğu zaman yanlış kararlar verir.Tüm bunlar için genel çözüm insanlarımızın gerçek anlamda aydınaltılamasıdır.Bu nasıl olacak peki.ekrar tekrar deneyerek ve en güzelini bulup herkesin anlayabileceği şekilde izahatlarla ama uzun sürece bir süreçte..Katil diye tanıdığımız insanların bile bizden hiçbir farkının olmadığını ancak onlarla 1 saat sohbet ederek anlayabilirsiniz.Bunu yapmadan hiçkimse diğer bir kimse hakkında hühüm vermeye kalkmasın.HAKİMLER bile…

 8. ERGENEKONN said

  bunlar tamammem yandaş basını uyudurdugu şeyler bizelik gasp pı tevcavuz falan bu adamın bunların hıç bırıne ihtiyaçı yoktur ve yukarda kullandıgı kımlık kımden temın etmış dıye yazmışlar bu kadar şeyıı bılen arkdaşş nıye “F02-Psikolojik Savunma Uzmanı” ibareli Başbakanlık İstihbarat Dairesi Kimliği ve ehliyet ) bunu kımden ve nasıl temın ettıgını yazmamış bazı basın haberlerıne gorede bu kımlık gerçek ve başbakanlık tarafından verılmış.BU GİBİ ŞEYLERE İNANMAYINN ŞAÇMA SAPAN KONUŞMAYIN KİMİN NE YARASI VARSADA SÖYLESİN.KEŞKE HERKEZ ONUN GİBİ BU VATANI SEYSEYDII.

 9. cem gürbüz said

  kendi kardesine de kıyar eger ki kendi öz kardesi bu serefsizliği yaptıysa…

 10. emine yusufoğlu said

  wuuuuuuuuuuw adam bak ya süpermş hayyattaysa benı bulsun bu renklı adam tanşmak istıyorum

 11. serk@n said

  OSMAN GÜRBÜZ’e şerefsiz digen göt önce kendine baksın adam kardeşini karısıyla görmüş asıl şerefsiz olan kardeşi ama cezasını kesmiş OSMAN GÜRBÜZ istermiydi böyle olsun kardeşini kim öldürmek ister ama böyle istisma durumlarda pek seçenek yok belkide tek secenek var oda yapılan sizin miydeniz bu kadar genişse bilemem kardeş OSMAN GÜRBÜZ!ün işledigi bütün cinayetler resmi kayıtlarda olmayan faili mechuller den bahsediyorum hepsini devlet için yapmıstır ve hükümet onu ve diyerlerini kullanıp deşifre etti….

 12. dost said

  bu adamı tanıorum 🙂 ve bırebır tanısdım serefsızın tekı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: